Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone 2019 będzie pozbawiony notcha?

iPhone 2019 będzie pozbawiony notcha?

Szansa na taki scenariusz wydaje się coraz większa, gdyż jeden z dostawców Apple pokazał nowe sensory, które będzie można umieścić pod ekranem OLED. Czyżby to był koniec słynnego już notcha?

 

Nowa technologia od AMS

 

AMS bo tak właśnie nazywa się firma, która zajmuje się dostarczaniem sensorów optycznych odpowiedzialnych za rozpoznawanie twarzy w nowych iPhone’ach. Pochwalili się oni nowymi czujnikami, które mogą zostać umieszczone pod ekranem. Jak twierdzą jej twórcy, technologia ta ma szansę umożliwić likwidację tak zwanego „notcha” i spowodować, że wcięcie w ekranie zniknie.

 

iPhone XI bez notcha?

 

Do celu jakim jest całkowite wyeliminowanie notcha z ekranów iPhone’ów jednak jeszcze daleka droga. Sensory, które zaprezentowali ludzie z firmy AMS składają się póki co jedynie z czujnika oświetlenia oraz czujnika zbliżeniowego, które działa w technologii podczerwieni.

Te dwa sensory umożliwią zmniejszenie samego notcha, ale niestety nie dadzą możliwości pozbycia się go w stu procentach. Jest to spowodowane faktem, że przecież system TrueDepth umieszczony w iPhone’ach, który odpowiada za rozpoznawanie twarzy, składa się z większej ilości elementów. Pośród tych części znajdują się podzespoły takie, jak głośnik, mikrofon, czy rzecz jasna aparat, który nie da się przecież umieścić pod ekranem.

 

iphone truedepth

 

Jednak musimy pamiętać, że wielu producentów aktualnie w pocie czoła pracuje nad tym, by elementy te dało umieścić się pod ekranem. Zapewne kwestią czasu jest, aż któremuś z nich się to w końcu uda.

Możemy zastanawiać się, jak zachowa się Apple. Czy wykorzysta z aktualnej technologii, którą daje AMS i postanowi zmniejszyć nieco wcięcie, czy uzna, że póki możliwości nie pozwalają na to, by pozbyć się go całkowicie, zostaną przy jego aktualnych rozmiarach.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online