Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone 2019 będzie pozbawiony notcha?

iPhone 2019 będzie pozbawiony notcha?

Szansa na taki scenariusz wydaje się coraz większa, gdyż jeden z dostawców Apple pokazał nowe sensory, które będzie można umieścić pod ekranem OLED. Czyżby to był koniec słynnego już notcha?

 

Nowa technologia od AMS

 

AMS bo tak właśnie nazywa się firma, która zajmuje się dostarczaniem sensorów optycznych odpowiedzialnych za rozpoznawanie twarzy w nowych iPhone’ach. Pochwalili się oni nowymi czujnikami, które mogą zostać umieszczone pod ekranem. Jak twierdzą jej twórcy, technologia ta ma szansę umożliwić likwidację tak zwanego „notcha” i spowodować, że wcięcie w ekranie zniknie.

 

iPhone XI bez notcha?

 

Do celu jakim jest całkowite wyeliminowanie notcha z ekranów iPhone’ów jednak jeszcze daleka droga. Sensory, które zaprezentowali ludzie z firmy AMS składają się póki co jedynie z czujnika oświetlenia oraz czujnika zbliżeniowego, które działa w technologii podczerwieni.

Te dwa sensory umożliwią zmniejszenie samego notcha, ale niestety nie dadzą możliwości pozbycia się go w stu procentach. Jest to spowodowane faktem, że przecież system TrueDepth umieszczony w iPhone’ach, który odpowiada za rozpoznawanie twarzy, składa się z większej ilości elementów. Pośród tych części znajdują się podzespoły takie, jak głośnik, mikrofon, czy rzecz jasna aparat, który nie da się przecież umieścić pod ekranem.

 

iphone truedepth

 

Jednak musimy pamiętać, że wielu producentów aktualnie w pocie czoła pracuje nad tym, by elementy te dało umieścić się pod ekranem. Zapewne kwestią czasu jest, aż któremuś z nich się to w końcu uda.

Możemy zastanawiać się, jak zachowa się Apple. Czy wykorzysta z aktualnej technologii, którą daje AMS i postanowi zmniejszyć nieco wcięcie, czy uzna, że póki możliwości nie pozwalają na to, by pozbyć się go całkowicie, zostaną przy jego aktualnych rozmiarach.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online