iPhone 13 z ekranem niczym Apple Watch? Nadchodzi wyświetlacz „always on”

iPhone iClinica

Mark Gurman się nie zatrzymuje i podaje nam kolejną porcję informacji na temat najnowszych sprzętów Apple. Tym razem wziął na tapet iPhone’a 13 Pro oraz iPhone’a 13 Pro Max, które mają otrzymać ekrany z odświeżaniem do 120 Hz. Dzięki temu wyświetlacze mogą zostać wyposażone w funkcje „always on”, którą znamy z Apple Watchy. Oznacza to, że na ekranie przez cały czas mogą być wyświetlane niektóre informacje, jak data, czy godzina.

 

iPhone 13 Pro

 

Redaktor Bloomberga potwierdza wcześniejsze informacje, które krążyły po Sieci. Wynika z nich, że iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max wyposażone będą w ekrany OLED wykonane w technologii LTPO TFT, która daje możliwość wyświetlania treści ze zmienną częstotliwością do 120 Hz. Apple w swojej komunikacji ma nazywać te ekrany „ProMotion”.

Ten ekran oraz o wiele wydajniejsza bateria, która pojawi się we wspomnianych modelach dają możliwość, by pojawiła się funkcja niegasnącego ekranu. Podobnie, jak w Apple Watchach, na ekranie ciągle będą wyświetlane ważne informacje, jak godzina, czy powiadomienia, gdy reszta ekranu będzie wygaszona.

Wiele osób może się zmartwić, że taka funkcjonalność spowoduje, że nowe iPhone’y zdecydowanie krócej będą mogły działać na jednym cyklu baterii. Jednak Gurman uspakaja, że nie powinno mieć to jakiekolwiek wpływu na czas pracy na jednym ładowaniu.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online