Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone 13 Pro Max z lepszym obiektywem niż pozostałe modele?

iPhone 13 Pro Max z lepszym obiektywem niż pozostałe modele?

Wchodzimy w taką fazę roku, gdy co chwilę w Sieci pojawiać się będą informacje na temat nadchodzących iPhone’ów 13. Z najnowszego raportu autorstwa Ming-Chi Kuo wynika, że iPhone 13 Pro Max ma być wyposażony w nieco lepszy obiektyw główny niż pozostałe modele, które zadebiutują na rynku w tym roku. Te natomiast mają otrzymać podzespoły, których jakość nie będzie odbiegać od tego, co znalazło się w zeszłorocznych telefonach od Apple.

 

iPhone 13 – aparat

 

Jeśli chodzi o specyfikację aparatów w iPhone’ach 12 to wszystkie modele posiadają ogniskową 26 mm oraz przesłonę o wartości f/1,6. Jednak w tym roku ma się to nieco zmienić i największy z iPhone’ów ma otrzymać także największą przesłonę ze wszystkich urządzeń.

W iPhone 13 Pro Max najprawdopodobniej wyląduje 7-elementowy obiektyw szerokokątny produkcji Sunny Optical. Przesłona ma posiadać wartość f/1,5 co oznacza, że obiektyw będzie nieco jaśniejszy od aktualnie używanych. Im obiektyw jest jaśniejszy, tym jest on w stanie wpuścić do matrycy więcej światła. Zasada jest taka – im więcej jest światła, tym jakość fotografii jest większa.

Rzecz jasna różnica między przesłonami o wartościach f/1,5 i f/1,6 jest niewielka i prawdziwą różnicę dostrzegą bardziej zaawansowani użytkownicy, natomiast na pewno zauważalna gołym okiem będzie różnica przy fotografiach wykonywanych w ciemnych pomieszczeniach.

Wcześniej pojawiały się informacje, że w tegorocznych iPhone’ach zmieni się również przesłona w obiektywie ultraszerokoątnym (z f/2,4 na f/1,6). Nie wiemy jednak, czy będzie to dotyczyć wszystkich urządzeń, czy tylko linii Pro.

Ming-Chi Kuo informuje również, że we wszystkich iPhone’ach 13 pojawi się Sensor Shift, czyli automatyczna stabilizacja matrycy, która wspomaga robienie zdjęć obiektywem szerokokątnym. Ponadto wszystkie nowe urządzenia mają być wyposażone w skaner LiDAR.

Jak co roku – premiery nowych urządzeń powinniśmy spodziewać się we wrześniu.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online