iPhone 13 Pro Max z lepszym obiektywem niż pozostałe modele?

iPhone iClinica

Wchodzimy w taką fazę roku, gdy co chwilę w Sieci pojawiać się będą informacje na temat nadchodzących iPhone’ów 13. Z najnowszego raportu autorstwa Ming-Chi Kuo wynika, że iPhone 13 Pro Max ma być wyposażony w nieco lepszy obiektyw główny niż pozostałe modele, które zadebiutują na rynku w tym roku. Te natomiast mają otrzymać podzespoły, których jakość nie będzie odbiegać od tego, co znalazło się w zeszłorocznych telefonach od Apple.

 

iPhone 13 – aparat

 

Jeśli chodzi o specyfikację aparatów w iPhone’ach 12 to wszystkie modele posiadają ogniskową 26 mm oraz przesłonę o wartości f/1,6. Jednak w tym roku ma się to nieco zmienić i największy z iPhone’ów ma otrzymać także największą przesłonę ze wszystkich urządzeń.

W iPhone 13 Pro Max najprawdopodobniej wyląduje 7-elementowy obiektyw szerokokątny produkcji Sunny Optical. Przesłona ma posiadać wartość f/1,5 co oznacza, że obiektyw będzie nieco jaśniejszy od aktualnie używanych. Im obiektyw jest jaśniejszy, tym jest on w stanie wpuścić do matrycy więcej światła. Zasada jest taka – im więcej jest światła, tym jakość fotografii jest większa.

Rzecz jasna różnica między przesłonami o wartościach f/1,5 i f/1,6 jest niewielka i prawdziwą różnicę dostrzegą bardziej zaawansowani użytkownicy, natomiast na pewno zauważalna gołym okiem będzie różnica przy fotografiach wykonywanych w ciemnych pomieszczeniach.

Wcześniej pojawiały się informacje, że w tegorocznych iPhone’ach zmieni się również przesłona w obiektywie ultraszerokoątnym (z f/2,4 na f/1,6). Nie wiemy jednak, czy będzie to dotyczyć wszystkich urządzeń, czy tylko linii Pro.

Ming-Chi Kuo informuje również, że we wszystkich iPhone’ach 13 pojawi się Sensor Shift, czyli automatyczna stabilizacja matrycy, która wspomaga robienie zdjęć obiektywem szerokokątnym. Ponadto wszystkie nowe urządzenia mają być wyposażone w skaner LiDAR.

Jak co roku – premiery nowych urządzeń powinniśmy spodziewać się we wrześniu.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online