Blog
iClinica>Blog>iPhone>iPhone 13 Pro Max z lepszym obiektywem niż pozostałe modele?

iPhone 13 Pro Max z lepszym obiektywem niż pozostałe modele?

Wchodzimy w taką fazę roku, gdy co chwilę w Sieci pojawiać się będą informacje na temat nadchodzących iPhone’ów 13. Z najnowszego raportu autorstwa Ming-Chi Kuo wynika, że iPhone 13 Pro Max ma być wyposażony w nieco lepszy obiektyw główny niż pozostałe modele, które zadebiutują na rynku w tym roku. Te natomiast mają otrzymać podzespoły, których jakość nie będzie odbiegać od tego, co znalazło się w zeszłorocznych telefonach od Apple.

 

iPhone 13 – aparat

 

Jeśli chodzi o specyfikację aparatów w iPhone’ach 12 to wszystkie modele posiadają ogniskową 26 mm oraz przesłonę o wartości f/1,6. Jednak w tym roku ma się to nieco zmienić i największy z iPhone’ów ma otrzymać także największą przesłonę ze wszystkich urządzeń.

W iPhone 13 Pro Max najprawdopodobniej wyląduje 7-elementowy obiektyw szerokokątny produkcji Sunny Optical. Przesłona ma posiadać wartość f/1,5 co oznacza, że obiektyw będzie nieco jaśniejszy od aktualnie używanych. Im obiektyw jest jaśniejszy, tym jest on w stanie wpuścić do matrycy więcej światła. Zasada jest taka – im więcej jest światła, tym jakość fotografii jest większa.

Rzecz jasna różnica między przesłonami o wartościach f/1,5 i f/1,6 jest niewielka i prawdziwą różnicę dostrzegą bardziej zaawansowani użytkownicy, natomiast na pewno zauważalna gołym okiem będzie różnica przy fotografiach wykonywanych w ciemnych pomieszczeniach.

Wcześniej pojawiały się informacje, że w tegorocznych iPhone’ach zmieni się również przesłona w obiektywie ultraszerokoątnym (z f/2,4 na f/1,6). Nie wiemy jednak, czy będzie to dotyczyć wszystkich urządzeń, czy tylko linii Pro.

Ming-Chi Kuo informuje również, że we wszystkich iPhone’ach 13 pojawi się Sensor Shift, czyli automatyczna stabilizacja matrycy, która wspomaga robienie zdjęć obiektywem szerokokątnym. Ponadto wszystkie nowe urządzenia mają być wyposażone w skaner LiDAR.

Jak co roku – premiery nowych urządzeń powinniśmy spodziewać się we wrześniu.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online