Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone 13 Pro i 13 Pro Max otrzymają ulepszoną kamerę

iPhone 13 Pro i 13 Pro Max otrzymają ulepszoną kamerę

Niezawodny i niezastąpiony Ming-Chi Kuo nie byłby sobą, gdyby nie wrzucił czegoś do Sieci od czasu do czasu. Tym razem stworzył on raport, który dotyczy iPhone’a 13 Pro oraz iPhone’a 13 Pro Max, a bardziej konkretnie – ich aparatów. Mają być zdecydowanie usprawnione oraz wyposażone w obiektyw ultraszerokokątny i autofokus.

 

iPhone 13 Pro i 13 Pro Max z jeszcze lepszym aparatem

 

Nowy obiektyw ultraszerokokątny, który pojawi się w najnowszych iPhone’ach wersji Pro będzie miał przesłonę o wartości f/1.8 zamiast f/2.4, co spowoduje, że będzie on „jaśniejszy”. Ten zabieg spowoduje, że jakość wykonywanych zdjęć zdecydowanie wzrośnie, zwłaszcza, że w przypadku iPhone’a 12 Pro i Pro Max zdecydowanie widać gorszą jakość fotografii w trakcie używania szerokokątnego obiektywu.

Oprócz tego warto wspomnieć, że w obiektywie znajdzie się szósta soczewka. Taki układ soczewek zmniejszy efekt dystorsji, czyli zniekształcenia geometrycznego, które jest charakterystyczne dla fotografii szerokokątnej.

Autofokus jest największą wartością dla nowych aparatów. Jego działanie pozwoli na wykonywanie ostrzejszych, bardziej wyraźnych zdjęć nawet, jeśli będziemy w sporej odległości od fotografowanego przedmiotu.

Ming-Chi Kuo informuje, że w tym roku tylko rodzina „Pro” otrzyma ulepszony obiektyw, ale już w przyszłym roku powinien on trafić do wszystkich iPhone’ów.
Premiera iPhone’a 13 we wszystkich wersjach powinna odbyć się już we wrześniu.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online