iPhone 13 Pro i 13 Pro Max otrzymają ulepszoną kamerę

iPhone iClinica

Niezawodny i niezastąpiony Ming-Chi Kuo nie byłby sobą, gdyby nie wrzucił czegoś do Sieci od czasu do czasu. Tym razem stworzył on raport, który dotyczy iPhone’a 13 Pro oraz iPhone’a 13 Pro Max, a bardziej konkretnie – ich aparatów. Mają być zdecydowanie usprawnione oraz wyposażone w obiektyw ultraszerokokątny i autofokus.

 

iPhone 13 Pro i 13 Pro Max z jeszcze lepszym aparatem

 

Nowy obiektyw ultraszerokokątny, który pojawi się w najnowszych iPhone’ach wersji Pro będzie miał przesłonę o wartości f/1.8 zamiast f/2.4, co spowoduje, że będzie on „jaśniejszy”. Ten zabieg spowoduje, że jakość wykonywanych zdjęć zdecydowanie wzrośnie, zwłaszcza, że w przypadku iPhone’a 12 Pro i Pro Max zdecydowanie widać gorszą jakość fotografii w trakcie używania szerokokątnego obiektywu.

Oprócz tego warto wspomnieć, że w obiektywie znajdzie się szósta soczewka. Taki układ soczewek zmniejszy efekt dystorsji, czyli zniekształcenia geometrycznego, które jest charakterystyczne dla fotografii szerokokątnej.

Autofokus jest największą wartością dla nowych aparatów. Jego działanie pozwoli na wykonywanie ostrzejszych, bardziej wyraźnych zdjęć nawet, jeśli będziemy w sporej odległości od fotografowanego przedmiotu.

Ming-Chi Kuo informuje, że w tym roku tylko rodzina „Pro” otrzyma ulepszony obiektyw, ale już w przyszłym roku powinien on trafić do wszystkich iPhone’ów.
Premiera iPhone’a 13 we wszystkich wersjach powinna odbyć się już we wrześniu.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online