Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path iPhone 12 wielkości iPhone z ekranem edge-to-edge?

iPhone 12 wielkości iPhone z ekranem edge-to-edge?

Zdaniem japońskiego serwisu, który zajmuje się głównie tematyką związaną z urządzeniami Apple, czyli MacOtakara, najmniejszy i zrazem czwarty z iPhone’ów 12, które zadebiutują na rynku w tym roku ma być wielkości iPhone’a 7. Ma być to bardzo kompaktowe urządzenie z konstrukcją bezramkową, z systemem rozpoznawania twarzy i bez Face ID, czyli bez przycisku Home z Touch ID. Oczywiście znajdzie się też słynny notch. Ta mała wersja ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników na niewielkie iPhone’y. Premiera, mimo informacji, że może się opóźnić, zapewne będzie miała miejsce tradycyjnie jesienią tego roku.

 

iPhone 12 (2020)

 

Informatorzy serwisu MacOtakara twierdzą, że po usunięciu ramek z urządzenia wielkości iPhone’a 7 lub iPhone’a 8, powinien bez najmniejszych problemów zmieścić się ekran o przekątnej 5,4 cala. Miałaby to być rzecz jasna konstrukcja edge-to-edge. Te doniesienia potwierdzają wcześniejsze informacje, które przekazywał światu słynny analityk Ming-Chi Kuo. To on, jako pierwszy podał wieści, iż Apple szykuje nie trzy, a cztery nowe modele iPhone’ów 12, z czego ten najbardziej kompaktowy ma otrzymać taki właśnie wyświetlacz.

Jednak jedna informacja podawana przez japoński portal może wzbudzić delikatne wątpliwości. Sugerują oni bowiem, że w standardowych modelach iPhone’ów 12 pojawi się procesor A13, czyli ten, który napędza iPhone’y 11 i 11 Pro. Oznaczałoby to, że procesor A14, który ma odznaczać się ogromną wydajnością godną drogich laptopów, zarezerwowany będzie dla droższych modeli Pro. Może gigant z Cupertino planuje, by różnica między zwykłymi modelami, a tymi droższymi była jeszcze większa również, jeśli chodzi o ich cenę? Biorąc pod uwagę, że we wszystkich modelach ma wylądować ekran OLED oraz superszybki modem 5G to takowe informacje wcale nie wydają się być takie nieprawdopodobne.

Przypomnijmy więc, że już jesienią tego roku powinniśmy spodziewać się następujących iPhone’ów:

  • iPhone 12 z ekranem OLED o przekątnej 5,4 cala oraz podwójną kamerą,
  • iPhone 12 z ekranem OLED o przekątnej 6,1 cala oraz podwójną kamerą,
  • iPhone 12 Pro z ekranem OLED o przekątnej 6,1 cala oraz potrójną kamerą z technologią 3D sensing ToF (Time-of-Flight),
  • iPhone 12 Pro Max z ekranem OLED o przekątnej 6,7 cala oraz potrójną kamerą z technologią 3D sensing ToF (Time-of-Flight)

Jednak jeszcze w marcu powinniśmy spodziewać się wyczekiwanego następcy legendarnego już SE. Czekamy na wiosenną premierę iPhone SE 2.


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online