iPhone 12 Mini nie okazał się hitem – produkcja wstrzymana

iPhone iClinica

Od dłuższego czasu pojawiały się informacje, że wyniki sprzedaży iPhone’a 12 Mini nie są zadowalające dla włodarzy firmy Apple. Inne modele tego urządzenia osiągają zdecydowanie lepsze rezultaty. Z informacji, które opublikował tajwański TrendForce możemy wyczytać, że cykl życia iPhone’a 12 mini się zakończył i jego produkcję wstrzymano.

 

iPhone 12 mini – koniec produkcji

 

Szefostwo Apple analizowało na bieżąco sprzedaż swoich nowych urządzeń. Niestety, ale liczby, które dotyczą iPhone’a 12 mini nie wywołały zachwytu. W drugim kwartale tego roku podjęto decyzję, by zatrzymać produkcję tego modelu i na skupieniu się, by sprzedaż jego zapasy. Najmniejszy model zeszłorocznych flagowców od giganta z Cupertino posiada ekran o przekątnej 5,4 cala i można go kupić za 3599 PLN.

Mimo zatrzymania produkcji telefon można nadal bez kłopotu kupić na oficjalnej stronie Apple, jak i w wielu sklepach ze sprzętami elektronicznymi.

Jednak pomimo kiepskich liczb, jakie notuje iPhone 12 mini to w tym roku pojawi się jego następca. Być może włodarze firmy mądrzejsi o tę generacje swoich urządzeń i zdecydują, by wyprodukować nieco mniej „małych” iPhone’ów. Plotki sugerują, że w 2022 roku na rynku nie pojawi się następca tegorocznego modelu i w 2021 ukaże się ostatni przedstawiciel rodziny „mini”.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online