Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath iPhone 12 Mini nie okazał się hitem – produkcja wstrzymana

iPhone 12 Mini nie okazał się hitem – produkcja wstrzymana

Od dłuższego czasu pojawiały się informacje, że wyniki sprzedaży iPhone’a 12 Mini nie są zadowalające dla włodarzy firmy Apple. Inne modele tego urządzenia osiągają zdecydowanie lepsze rezultaty. Z informacji, które opublikował tajwański TrendForce możemy wyczytać, że cykl życia iPhone’a 12 mini się zakończył i jego produkcję wstrzymano.

 

iPhone 12 mini – koniec produkcji

 

Szefostwo Apple analizowało na bieżąco sprzedaż swoich nowych urządzeń. Niestety, ale liczby, które dotyczą iPhone’a 12 mini nie wywołały zachwytu. W drugim kwartale tego roku podjęto decyzję, by zatrzymać produkcję tego modelu i na skupieniu się, by sprzedaż jego zapasy. Najmniejszy model zeszłorocznych flagowców od giganta z Cupertino posiada ekran o przekątnej 5,4 cala i można go kupić za 3599 PLN.

Mimo zatrzymania produkcji telefon można nadal bez kłopotu kupić na oficjalnej stronie Apple, jak i w wielu sklepach ze sprzętami elektronicznymi.

Jednak pomimo kiepskich liczb, jakie notuje iPhone 12 mini to w tym roku pojawi się jego następca. Być może włodarze firmy mądrzejsi o tę generacje swoich urządzeń i zdecydują, by wyprodukować nieco mniej „małych” iPhone’ów. Plotki sugerują, że w 2022 roku na rynku nie pojawi się następca tegorocznego modelu i w 2021 ukaże się ostatni przedstawiciel rodziny „mini”.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online