iPad Pro również otrzyma ekran mini-LED?

iPad iClinica

Ming-Chi Kuo w wysokiej formie – dostarcza on kolejne doniesienia na temat sprzętów Apple. Tym razem na tapet wziął iPada Pro. Mniejsze urządzenie z tej serii, czyli iPad Pro z ekranem o przekątnej 11 cali ma w przyszłym roku otrzymać ekran mini-LED Liquid Retina XDR, który znajduje się już w najnowszym iPadzie Pro z ekranem 12,9 cala.

 

iPad Pro 2022

 

Ming-Chi Kuo w swoim najnowszym raporcie, że w roku 2022 wyświetlacz wyląduje nie tylko w MacBookach Air. Znajdzie się on także w mniejszym iPadzie Pro z ekranem o przekątnej 11 cali.

W kwietniu tego roku Apple zaprezentowało najnowszą generację iPadów Pro, które napędza układ M1. Mniejszy model otrzymał ekran LCD z LEDowymi podświetleniami, a większy dostał ekran mini-LED.

Wyświetlacz wykonany w tej technologii zbiera naprawdę bardzo dobre recenzje i jest sporym skokiem jakościowym względem leciwej już technologii LCD. Zdaniem Ming-Chi Kuo mini-LED wyląduje w przyszłym roku w mniejszych iPadach Pro.

Do tych informacji co nieco od siebie dorzuca także Mark Gurman z serwisu Bloomberg. Uważa on, że w przyszłym roku iPady Pro otrzymają szklaną obudowę, która pozwoli na ładowanie indukcyjne.

Jeśli chodzi o premierę to powinniśmy się jej spodziewać w pierwszej połowie 2022 roku.

Ekrany mini-LED w tym roku pojawią się jeszcze w MacBookach Pro, które na rynku powinny pojawić się jesienią.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online