Blog
iClinica>Blog>iPad>iPad Pro 2018 pełen nowości?

iPad Pro 2018 pełen nowości?

O fakcie, że w tym roku doczekamy się nowego iPada Pro spekuluje i mówi się od bardzo dawna. W Sieci właśnie pojawiły się nowe informacje na temat nadchodzącego iPada. Jeżeli okażą się prawdą to będziemy mogli mówić o dużych sprzętowych zmianach.

 

Co ma przynieść iPad Pro (2018)?

 

Serwis 9to5mac, który zebrał informacje z kilku źródeł, ma dla nas kilka ciekawych informacji, które rzucają nowe światło na nadchodzącą premierę urządzenia.
Tegoroczny iPad Pro ma być wyposażony w port USB-C, a brakować ma w nim złącza lightning, które zostanie zastąpione. Podobno port USB-C ma umożliwić przesyłanie danych (do zewnętrznego wyświetlacza) w jakości 4K wraz ze wsparciem technologii HDR. W ustawieniach iOS 12 ma pojawić się zakładka, która dostępna będzie tylko w iPadach Pro i umożliwiała będzie ona wybór jakości obrazu, który chcemy przesłać.

 

Debiut Apple Pencil 2

 

Przy okazji premiery iPada Pro, zadebiutować ma także Apple Pencil 2. Ma zmienić się sposób parowania pomiędzy urządzeniami. Ma on wyglądać podobnie do tego w jaki sposób parują się słuchawki AirPods z HomePodem. Nie trzeba będzie podłączać Apple Pencil do urządzenia, wystarczy je zbliżyć.

Pojawić się ma także nowe złącze magnetyczne – Magnetic Connector

To tajemnicze złącze ma pozwalać na magnetyczne podłączenie nowej klawiatury Smart Keyboard oraz innych akcesoriów od firm trzecich.
Ekran posiadać ma cienkie ramki oraz Face ID w trybie poziomym. Urządzenie ma przypominać wzornictwem iPhone’a X. Ramki przez to będą o wiele cieńsze oraz nie znajdziemy przycisku Home.
Nie będzie za to notcha, gdyż kamerka TrueDepth ma się bez problemu zmieścić w ramce urządzenia.

 

Kiedy premiera iPada Pro 2018?

 

Konferencja Apple na której przedstawione ma zostać urządzenie odbędzie się najprawdopodobniej już pod koniec października lub na początku listopada.
Pozostało tylko czekać i mieć nadzieje, że przynajmniej część doniesień się sprawdzi.

 


Podobne artykuły
Apple Pencil 2
Apple Pencil – 2 generacja
– Kto chce rysik? Musisz go wyciągać, odkładać, możesz go zgubić. Ble! Nikt nie chce rysika – powiedział Steve Jobs podczas pamiętnej prezentacji pierwszej generacji iPhone’a. Następcy założyciela Apple najwyraźniej nie podzielali tego punktu widzenia. Już w 2015 roku, czyli po upływie kilku lat od przytoczonego wystąpienia w ofercie amerykańskiej firmy pojawił się Apple Pencil. … Czytaj dalej Apple Pencil – 2 generacja
Path
Myszka do iPada
Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Gdy oczekujesz kompaktowej konstrukcji i wszechstronności, sięgasz po urządzenia mobilne. Z kolei jeśli w danym momencie potrzebujesz precyzji i bardziej zaawansowanych funkcji, niezastąpiony okaże się komputer. Każdy rodzaj sprzętu ma swoje wady oraz zalety. Należy zatem dysponować nim w zależności od okoliczności. Istnieją jednak sposoby, aby połączyć atuty urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Taki efekt może … Czytaj dalej Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Path
iPad nie chce się włączyć
iPad nie chce się włączyć – co zrobić?
Czasem słyszy się, że problemy z zacinaniem się sprzętu nie dotyczą środowiska Apple. To nie do końca prawda. „Jabłka” faktycznie charakteryzują się wyjątkową niezawodnością, ale nawet im zdarzają się chwile słabości. Tak bywa w przypadku urządzeń zaliczających się do wszystkich kategorii produktowych. Problemy techniczne mogą zatem wystąpić również w przypadku tytułowych iPadów. Gdy tablet nagle … Czytaj dalej iPad nie chce się włączyć – co zrobić?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online