Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath iPad Pro 2018 pełen nowości?

iPad Pro 2018 pełen nowości?

O fakcie, że w tym roku doczekamy się nowego iPada Pro spekuluje i mówi się od bardzo dawna. W Sieci właśnie pojawiły się nowe informacje na temat nadchodzącego iPada. Jeżeli okażą się prawdą to będziemy mogli mówić o dużych sprzętowych zmianach.

 

Co ma przynieść iPad Pro (2018)?

 

Serwis 9to5mac, który zebrał informacje z kilku źródeł, ma dla nas kilka ciekawych informacji, które rzucają nowe światło na nadchodzącą premierę urządzenia.
Tegoroczny iPad Pro ma być wyposażony w port USB-C, a brakować ma w nim złącza lightning, które zostanie zastąpione. Podobno port USB-C ma umożliwić przesyłanie danych (do zewnętrznego wyświetlacza) w jakości 4K wraz ze wsparciem technologii HDR. W ustawieniach iOS 12 ma pojawić się zakładka, która dostępna będzie tylko w iPadach Pro i umożliwiała będzie ona wybór jakości obrazu, który chcemy przesłać.

 

Debiut Apple Pencil 2

 

Przy okazji premiery iPada Pro, zadebiutować ma także Apple Pencil 2. Ma zmienić się sposób parowania pomiędzy urządzeniami. Ma on wyglądać podobnie do tego w jaki sposób parują się słuchawki AirPods z HomePodem. Nie trzeba będzie podłączać Apple Pencil do urządzenia, wystarczy je zbliżyć.

Pojawić się ma także nowe złącze magnetyczne – Magnetic Connector

To tajemnicze złącze ma pozwalać na magnetyczne podłączenie nowej klawiatury Smart Keyboard oraz innych akcesoriów od firm trzecich.
Ekran posiadać ma cienkie ramki oraz Face ID w trybie poziomym. Urządzenie ma przypominać wzornictwem iPhone’a X. Ramki przez to będą o wiele cieńsze oraz nie znajdziemy przycisku Home.
Nie będzie za to notcha, gdyż kamerka TrueDepth ma się bez problemu zmieścić w ramce urządzenia.

 

Kiedy premiera iPada Pro 2018?

 

Konferencja Apple na której przedstawione ma zostać urządzenie odbędzie się najprawdopodobniej już pod koniec października lub na początku listopada.
Pozostało tylko czekać i mieć nadzieje, że przynajmniej część doniesień się sprawdzi.

 


Podobne artykuły
Kondycja baterii iPad
Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się … Czytaj dalej Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Path
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online