Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath iPad nie chce się włączyć – co zrobić?

iPad nie chce się włączyć – co zrobić?

iPad nie chce się włączyć

Czasem słyszy się, że problemy z zacinaniem się sprzętu nie dotyczą środowiska Apple. To nie do końca prawda. „Jabłka” faktycznie charakteryzują się wyjątkową niezawodnością, ale nawet im zdarzają się chwile słabości. Tak bywa w przypadku urządzeń zaliczających się do wszystkich kategorii produktowych. Problemy techniczne mogą zatem wystąpić również w przypadku tytułowych iPadów.

Gdy tablet nagle gaśnie i przestaje reagować na dotyk, pojawiają się obawy dotyczące awarii. Na tym etapie nie należy martwić się na zapas. Masz do dyspozycji kilka metod, przy pomocy których możesz przywrócić urządzeniu pełną sprawność. Dowiedz się co robić, gdy iPad nie chce się włączyć.

iPad nie chce się włączyć – co to może oznaczać?

W wielu przypadkach przyczyny komplikacji są bardzo prozaiczne. Tablet mógł po prostu rozładować się całkowicie, a energii pozostało na tyle mało, że nie wystarczy do ponownego uruchomienia. W związku z tym warto podłączyć ładowarkę, sprawdzić poziom naładowania baterii, odczekać kilka minut i podjąć próbę włączenia iPada.

Nagłe wyłączenie się urządzenia bywa reakcją obronną na występujące zagrożenie. Mogło dojść do przeciążenia komponentów w wyniku przetwarzania zbyt dużej liczby wymagających procesów. W konsekwencji sprzęt zatrzymał pracę, aby nie dopuścić do wystąpienia awarii spowodowanej przegrzaniem podzespołów. W takiej sytuacji również warto uzbroić się w cierpliwość. Po kilku minutach tablet powinien się schłodzić i odzyskać pełną sprawność. Wówczas prawdopodobnie będziesz w stanie bez problemu uruchomić urządzenie.

Skrajne temperatury bez wątpienia są sporym zagrożeniem dla sprzętu elektronicznego. Niebezpieczeństwo w tym wymiarze nie pochodzi jednak tylko ze środka konstrukcji. Czasem trudności pojawiają się pod wpływem skrajnych warunków atmosferycznych, w których znalazł się tablet. Urządzenie może wyłączyć się, gdy temperatura zbliża się do 0°C albo 35°C. W takich okolicznościach trzeba udać się do miejsca, w którym utrzymują się bardziej umiarkowane warunki. Tam będziesz w stanie skorzystać z tableta.

Jeżeli czas nie wystarczył do uleczenia ran, należy wypróbować kilka metod pierwszej pomocy. Przekonaj się jak postępować, gdy iPad nie chce się włączyć.

Co zrobić jeśli ekran jest czarny lub „zawiesił się”?

Na takie okoliczności została przewidziana specjalna procedura. Zasady postępowania będą zależeć od Twojego modelu urządzenia. Jeśli jesteś posiadaczem bezramkowego iPada, który nie ma przycisku Początek, postępuj wedle następującej instrukcji:

  1. Wciśnij i od razu zwolnij przycisk regulowania głośności, który znajduje się bliżej przycisku górnego.
  2. Powtórz powyższą operację używając drugiego przycisku głośności.
  3. Przytrzymaj górny przycisk do momentu aż zobaczysz, że zaczęło się ponowne uruchamianie.

Jeżeli korzystasz ze starszego wydania, które zostało wyposażone w przycisk Początek, wykonaj następujące czynności:

  1. Jednocześnie naciśnij przycisk górny oraz przycisk Początek.
  2. Przytrzymuj je do momentu, gdy ujrzysz logo Apple na wyświetlaczu.

iPad nie chce się włączyć

Co zrobić jeśli iPad włącza się, ale zatrzymuje się podczas uruchamiania?

Czasem tablet zaczyna się uruchamiać, ale nadzieja szybko pryska. iPad zawiesza się na etapie wyświetlania logo Apple albo cały ekran przyjmuje jednolity kolor. W takiej okolicznościach będziesz potrzebować wsparcia komputera. Zastosuj się do poniższych wytycznych:

  1. Podłącz iPada do komputera przy pomocy kabla USB.
  2. Jeśli korzystasz z Maca z systemem MacOS Catalina lub nowszym, włącz Findera. W przypadku korzystania ze starszego Maca albo PC, uruchom aplikację iTunes.
  3. Wybierz iPada w menu na komputerze.
  4. Teraz konieczne będzie uruchomienie trybu awaryjnego na iPadzie. Poniżej znajdziesz wskazówki dostosowane do różnych modeli tableta.
    • W przypadku iPada wyposażonego w przycisk Początek, wciśnij ten przycisk i jednocześnie naciśnij jeszcze przycisk górny. Przytrzymaj je aż wyświetli się powiadomienie dotyczące trybu awaryjnego.
    • Jeśli korzystasz z nowszego iPada, który nie ma przycisku Początek, naduś i szybko zwolnij przycisk regulacji głośności znajdujący się bliżej przycisku górnego. Powtórz tę operację z użyciem drugiego przycisku głośności. Następnie przytrzymaj przycisk górny dopóki nie zobaczysz powiadomienia informującego o aktywowaniu trybu awaryjnego.
  5. Kliknij opcję „Uaktualnij”.
  6. Instalacja może potrwać dłużej niż 15 minut. W takiej sytuacji tryb awaryjny zostanie w międzyczasie dezaktywowany. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce, wykonaj ponownie czynności opisane w trzecim i czwartym punkcie z tej listy.

Jak wymusić ponowne uruchomienie iPada?

W tym kontekście wymuszenie ponownego uruchomienia iPada oznacza twardy reset. Miej na uwadze, że w wyniku tej procedury czasami dochodzi do uszkodzenia niektórych zasobów. Warto mieć zatem przygotowany backup, aby w razie potrzeby odzyskać utracone dane. Operacja wymuszenia ponownego uruchomienia iPada będzie przebiegać nieco inaczej na nowszych i starszych iPadach. Ścieżka postępowania dla tabletów bez przycisku Początek jest następująca:

  1. Naciśnij i natychmiast puść przycisk regulacji głośności, który znajduje się bliżej górnego przycisku.
  2. Powtórz poprzedni krok, tym razem używając drugiego przycisku głośności.
  3. Przytrzymaj górny przycisk aż zobaczysz, że urządzenie przystąpiło do ponownego uruchamiania.

Jeśli jednak masz urządzenie wyposażone w przycisk Początek, wykonaj poniższe czynności:

  1. Naciśnij jednocześnie górny przycisk oraz przycisk “Początek”.
  2. Przytrzymaj oba przyciski, aż zobaczysz logo Apple na ekranie.

Jak zrobić hard reset na iPad?

Pamiętaj, że twardy reset stanowi dość inwazyjne rozwiązanie. Podczas przeprowadzania tej operacji czasem dochodzi do uszkodzenia plików. W konsekwencji możesz utracić dostęp do niektórych danych. Warto mieć zatem kopię zapasową w zanadrzu.

Jeśli posiadasz jeden z nowszych modeli iPada, które nie posiadają przycisku Początek, twardy reset wykonasz w następujący sposób:

  1. Naciśnij i natychmiast puść przycisk do regulowania głośności usytuowany bliżej przycisku górnego.
  2. Powtórz pierwszy krok, ale tym razem użyj dalszego przycisku regulacji głośności.
  3. Przytrzymaj górny przycisk aż do momentu, gdy urządzenie zacznie ponownie się uruchamiać.

Procedura dla posiadaczy iPadów z przyciskiem Początek przebiega nieco inaczej. Jeśli korzystasz właśnie z takiego urządzenia, wykonaj poniższe czynności.

  1. Naciśnij jednocześnie górny przycisk i przycisk “Początek”
  2. Przytrzymaj oba przyciski aż ujrzysz logo Apple na ekranie.

iPad nie chce się włączyć

Jak wejść w tryb awaryjny iPad?

To już ostatnia technika ratunkowa, z której jesteś w stanie skorzystać samodzielnie w domowych warunkach. Do przeprowadzenia operacji będziesz potrzebować komputera. Zastosuj się do poniższej instrukcji:

  1. Podłącz iPada do komputera za pomocą kabla USB.
  2. Jeśli korzystasz z Maca z systemem MacOS Catalina lub nowszym, uruchom Findera. W przypadku korzystania ze starszego Maca lub PC, włącz iTunes.
  3. Znajdź iPada z menu na komputerze.
  4. Następnie przejdź do trybu awaryjnego iPada. Poniżej znajdziesz instrukcję dostosowaną do różnych modeli:
    • Jeśli posiadasz iPada z przyciskiem “Początek”, wciśnij go i przytrzymaj jednocześnie z górnym przyciskiem aż zobaczysz powiadomienie o trybie awaryjnym.
    • Jeśli posiadasz nowszy model iPada bez przycisku “Początek”, szybko naciśnij i puść przycisk głośności umieszczony bliżej przycisku górnego. Następnie powtórz to samo z drugim przyciskiem do regulowania głośności. Później przytrzymaj górny przycisk aż zobaczysz powiadomienie o trybie awaryjnym.
  5. Kliknij przycisk “Uaktualnij”.
  6. Aktualizacja może zająć więcej niż 15 minut. W przypadku, gdy tryb awaryjny zostanie wyłączony podczas aktualizacji, powtórz czynności opisane w punktach 3 i 4.

Co zrobić, gdy iPad nie chce się włączyć pomimo zastosowania powyższych metod?

Jeśli opisane sposoby zawiodły, nie jesteś w stanie zrobić więcej bez specjalistycznej pomocy. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że doszło do uszkodzenia komponentów urządzenia. Najlepiej niezwłocznie odwiedź serwis Apple. Profesjonalne wsparcie znajdziesz w salonach należących do sieci iClinica.

Oddziały stacjonarne znajdują się w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Bydgoszczy. W każdym lokalu dostępna jest naprawa iPad. Jeśli nie możesz zjawić się na miejscu, skorzystaj z realizacji w trybie wysyłkowym. Lista dostępnych usług nie kończy się na serwisowaniu tabletów. W ofercie znajduje się też naprawa iPhone, MacBook, Apple Watch, a także wymiana szybki Samsung.


Podobne artykuły
Kondycja baterii iPad
Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się … Czytaj dalej Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Path
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online