Blog
iClinica Path Blog Path iPad Path iPad mini 6 otrzyma chip A15 Bionic i port USB-C?

iPad mini 6 otrzyma chip A15 Bionic i port USB-C?

Już przeszło dwa lata minęły od premiery iPada mini 5. Dlatego nie może dziwić fakt, że nasilają się doniesienia mówiące o jego następcy, czyli iPadzie mini 6. Ma on zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku i otrzymać trochę nowości, co sugerują redaktorzy z 9to5Mac w swoim raporcie.

 

iPad mini 6 2021

 

Informacje znajdujące się w najnowszych doniesieniach są naprawdę ciekawe. Możemy się z nich dowiedzieć, że Apple chce umieścić w nowej wersji swojego najmniejszego tabletu chip A15 Bionic, który będzie napędzał również zbliżającego się iPhone’a 13.

Inną interesującą kwestią jest złącze Smart Connector, które pozwala na podłączanie różnego rodzaju akcesoriów do urządzenia, jak chociażby klawiatura Smart Keyboard.

Zniknąć ma port Lightning, który zostanie zastąpiony przez USB-C co zdecydowanie poszerzy wachlarz akcesoriów, które będziemy mogli wykorzystać podczas pracy na iPadzie mini 6.

Urządzenie zmieni się również pod względem wyglądu. iPad mini 6 ma przypominać nieco iPada Air 4, który charakteryzuje się płaskimi ramkami ze ściętymi krawędziami. Ma być także kilka wariantów kolorystycznych do wyboru. Wszystko zachowane będzie w konstrukcji bezramkowej, a Touch ID wyląduje w przycisku włącz/wyłącz.

Jeśli chodzi o rozmiar urządzenia to ekran najprawdopodobniej zostanie nieco powiększony. Dotychczasowy ekran o przekątnej 7,9 cala zostanie zastąpiony wyświetlaczem o przekątnej od 8,4 do 9 cali.

Data premiery nie jest na ten moment znana. Jednak kilka źródeł potwierdza, że urządzenie zadebiutuje jeszcze w tym roku i powinno się to wydarzyć na przełomie października i listopada.

 


Podobne artykuły
Kondycja baterii iPad
Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się … Czytaj dalej Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Path
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online