Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath iPad mini 6 otrzyma chip A15 Bionic i port USB-C?

iPad mini 6 otrzyma chip A15 Bionic i port USB-C?

Już przeszło dwa lata minęły od premiery iPada mini 5. Dlatego nie może dziwić fakt, że nasilają się doniesienia mówiące o jego następcy, czyli iPadzie mini 6. Ma on zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku i otrzymać trochę nowości, co sugerują redaktorzy z 9to5Mac w swoim raporcie.

 

iPad mini 6 2021

 

Informacje znajdujące się w najnowszych doniesieniach są naprawdę ciekawe. Możemy się z nich dowiedzieć, że Apple chce umieścić w nowej wersji swojego najmniejszego tabletu chip A15 Bionic, który będzie napędzał również zbliżającego się iPhone’a 13.

Inną interesującą kwestią jest złącze Smart Connector, które pozwala na podłączanie różnego rodzaju akcesoriów do urządzenia, jak chociażby klawiatura Smart Keyboard.

Zniknąć ma port Lightning, który zostanie zastąpiony przez USB-C co zdecydowanie poszerzy wachlarz akcesoriów, które będziemy mogli wykorzystać podczas pracy na iPadzie mini 6.

Urządzenie zmieni się również pod względem wyglądu. iPad mini 6 ma przypominać nieco iPada Air 4, który charakteryzuje się płaskimi ramkami ze ściętymi krawędziami. Ma być także kilka wariantów kolorystycznych do wyboru. Wszystko zachowane będzie w konstrukcji bezramkowej, a Touch ID wyląduje w przycisku włącz/wyłącz.

Jeśli chodzi o rozmiar urządzenia to ekran najprawdopodobniej zostanie nieco powiększony. Dotychczasowy ekran o przekątnej 7,9 cala zostanie zastąpiony wyświetlaczem o przekątnej od 8,4 do 9 cali.

Data premiery nie jest na ten moment znana. Jednak kilka źródeł potwierdza, że urządzenie zadebiutuje jeszcze w tym roku i powinno się to wydarzyć na przełomie października i listopada.

 


Podobne artykuły
Jak chronić ipada przed wirusami
Jak chronić iPada przed wirusami?
Choć tablety cieszą się mniejszym zainteresowaniem niż komputery i smartfony, ich walory niezmiennie przemawiają do niemałego grona wiernych fanów. Połączenie mobilności z dużym ekranem doskonale zdaje egzamin w pracy, nauce i rozrywce. Spośród wszystkich modeli dostępnych na rynkach najchętniej kupowany jest iPad w różnych odsłonach. Apple od lat niepodzielnie króluje w rankingach sprzedaży tabletów. Mocna … Czytaj dalej Jak chronić iPada przed wirusami?
Path
Apple Pencil 2
Apple Pencil – 2 generacja
– Kto chce rysik? Musisz go wyciągać, odkładać, możesz go zgubić. Ble! Nikt nie chce rysika – powiedział Steve Jobs podczas pamiętnej prezentacji pierwszej generacji iPhone’a. Następcy założyciela Apple najwyraźniej nie podzielali tego punktu widzenia. Już w 2015 roku, czyli po upływie kilku lat od przytoczonego wystąpienia w ofercie amerykańskiej firmy pojawił się Apple Pencil. … Czytaj dalej Apple Pencil – 2 generacja
Path
Myszka do iPada
Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Gdy oczekujesz kompaktowej konstrukcji i wszechstronności, sięgasz po urządzenia mobilne. Z kolei jeśli w danym momencie potrzebujesz precyzji i bardziej zaawansowanych funkcji, niezastąpiony okaże się komputer. Każdy rodzaj sprzętu ma swoje wady oraz zalety. Należy zatem dysponować nim w zależności od okoliczności. Istnieją jednak sposoby, aby połączyć atuty urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Taki efekt może … Czytaj dalej Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online