iPad mini 6 otrzyma chip A15 Bionic i port USB-C?

iPad iClinica

Już przeszło dwa lata minęły od premiery iPada mini 5. Dlatego nie może dziwić fakt, że nasilają się doniesienia mówiące o jego następcy, czyli iPadzie mini 6. Ma on zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku i otrzymać trochę nowości, co sugerują redaktorzy z 9to5Mac w swoim raporcie.

 

iPad mini 6 2021

 

Informacje znajdujące się w najnowszych doniesieniach są naprawdę ciekawe. Możemy się z nich dowiedzieć, że Apple chce umieścić w nowej wersji swojego najmniejszego tabletu chip A15 Bionic, który będzie napędzał również zbliżającego się iPhone’a 13.

Inną interesującą kwestią jest złącze Smart Connector, które pozwala na podłączanie różnego rodzaju akcesoriów do urządzenia, jak chociażby klawiatura Smart Keyboard.

Zniknąć ma port Lightning, który zostanie zastąpiony przez USB-C co zdecydowanie poszerzy wachlarz akcesoriów, które będziemy mogli wykorzystać podczas pracy na iPadzie mini 6.

Urządzenie zmieni się również pod względem wyglądu. iPad mini 6 ma przypominać nieco iPada Air 4, który charakteryzuje się płaskimi ramkami ze ściętymi krawędziami. Ma być także kilka wariantów kolorystycznych do wyboru. Wszystko zachowane będzie w konstrukcji bezramkowej, a Touch ID wyląduje w przycisku włącz/wyłącz.

Jeśli chodzi o rozmiar urządzenia to ekran najprawdopodobniej zostanie nieco powiększony. Dotychczasowy ekran o przekątnej 7,9 cala zostanie zastąpiony wyświetlaczem o przekątnej od 8,4 do 9 cali.

Data premiery nie jest na ten moment znana. Jednak kilka źródeł potwierdza, że urządzenie zadebiutuje jeszcze w tym roku i powinno się to wydarzyć na przełomie października i listopada.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online