Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath iPad mini 5 debiutuje!

iPad mini 5 debiutuje!

O nowym iPadzie mini piątej generacji także chodziły od dawna różne słuchy w sieci. Apple zaskoczyło wszystkich i nagle, jeszcze przed swoją konferencją, która będzie mieć miejsce już 25 marca. Jaki jest nowy iPad mini?

 

iPad mini 5

 

Nowy model najmniejszego z dostępnych tabletów Apple na pierwszy rzut oka w zasadzie nie różni się zbytnio od swojego poprzednika. Ewidentnie widać, iż gigant z Cupertino nie planował żadnej rewolucji, jeśli chodzi o to urządzenie. Sprzęt wyposażony jest w ekran Retina, która wspiera technologię True Tone i może pochwalić się przekątną rzędu 7,9 cala. Nie uświadczymy jednak technologii Face ID i przy odblokowaniu urządzenia musimy polegać na czytniku linii papilarnych, czyli poczciwym Touch ID. Z innych braków, producent niestety nie przewiduje, aby iPad mini 5 współpracował z klawiaturą Smart Keyboard. Natomiast nie będzie problemu z innym akcesorium i jego obsługą – chodzi rzecz jasna o Apple Pencil. Sam sprzęt ma 6,1 mm grubości i waży 300 gramów.

W kwestii „bebechów” możemy zauważyć spory skok jakościowy – wewnątrz urządzenia znajdziemy procesor Apple A12 Bionic. Nowy iPad mini względem swojego starszego brata dostanie kopa, który pozwoli mu uzyskać nawet 3-krotną prędkość w porównaniu do poprzednika.

Aparat nie doczekał się aż tak diametralnych zmian – kamera umieszczona z tyłu urządzenia posiada matrycę o rozdzielczości 8 megapikseli, a przednia pochwalić się może rozdzielczością rzędu 7 megapikseli.

Bateria nie ulegnie zmianie, tak samo, jak w przypadku iPada mini 4, akumulator powinien starczy na 10 godzin pracy.

 

ipad mini 2019

 

iPad mini 5 cena

 

Jeśli chodzi o ilość gotówki, jaką trzeba przygotować na zakup urządzenia to wygląda to następująco:
iPad mini z pamięcią wewnętrzną 64 GB to koszt 1899 złotych.

Droższa wersja z pamięcią wewnętrzną rzędu 256 GB to już wydatek 2699 złotych.
Jeśli interesuje kogoś model iPad mini 5 Wi-Fi + Cellular to należy przygotować się na kwotę 2499 złotych.


Podobne artykuły
Kondycja baterii iPad
Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się … Czytaj dalej Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Path
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online