iOS 13 zbliży iPada do komputerów?

iOS iClinica

Nadchodzi WWDC 2019, a wraz z nim garść nowości związanych z nowym systemem iOS 13. Nowa wersja oprogramowania prawdopodobnie przyniesie wsparcie dla myszki Magic Mouse oraz gładzika Magic Trackpad. Te nowości związane z obsługą tych urządzeń przybliżą iPada do prawdziwego komputera.

 

Zmiany w iOS 13

 

Jako pierwszy informacje o wsparciu dla tych akcesoriów podał Federico Viticci.

Co ciekawe, bardzo podobne rozwiązanie są już dostępne w iOS i działają one w ramach funkcjonalności AssistiveTouch, która pozwala osobom niepełnosprawnym na łatwiejszą obsługę iPadów oraz iPhone’ów.

Jednak teraz wsparcie dla gładzika oraz myszy ma być od iOS 13 dostępne dla każdego użytkownika. Również dla myszy z odbiornikami, które będzie można podłączyć do ipada Pro za pomocą portu USB-C.

Interesującą ciekawostką jest, że takie nieoficjalne wsparcie dla tabletów Apple przygotował przed kilku laty belgisjki programista Louis D’huawe.

Ta nowość związana z działaniem myszy i gładzika przy urządzeniach iPad w iOS 13 mogą być częścią projektu nad którym pracuje Apple. Polega on na budowie wspólnego dla systemów iOS oraz MacOS środowiska, które pozwoli na obsługę tych samych aplikacji z poziomu obu systemów.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online