Blog
iClinica>Blog>iOS>iOS 13 zbliży iPada do komputerów?

iOS 13 zbliży iPada do komputerów?

Nadchodzi WWDC 2019, a wraz z nim garść nowości związanych z nowym systemem iOS 13. Nowa wersja oprogramowania prawdopodobnie przyniesie wsparcie dla myszki Magic Mouse oraz gładzika Magic Trackpad. Te nowości związane z obsługą tych urządzeń przybliżą iPada do prawdziwego komputera.

 

Zmiany w iOS 13

 

Jako pierwszy informacje o wsparciu dla tych akcesoriów podał Federico Viticci.

Co ciekawe, bardzo podobne rozwiązanie są już dostępne w iOS i działają one w ramach funkcjonalności AssistiveTouch, która pozwala osobom niepełnosprawnym na łatwiejszą obsługę iPadów oraz iPhone’ów.

Jednak teraz wsparcie dla gładzika oraz myszy ma być od iOS 13 dostępne dla każdego użytkownika. Również dla myszy z odbiornikami, które będzie można podłączyć do ipada Pro za pomocą portu USB-C.

Interesującą ciekawostką jest, że takie nieoficjalne wsparcie dla tabletów Apple przygotował przed kilku laty belgisjki programista Louis D’huawe.

Ta nowość związana z działaniem myszy i gładzika przy urządzeniach iPad w iOS 13 mogą być częścią projektu nad którym pracuje Apple. Polega on na budowie wspólnego dla systemów iOS oraz MacOS środowiska, które pozwoli na obsługę tych samych aplikacji z poziomu obu systemów.

 


Podobne artykuły
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path
Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Premiera nowej wersji iOS to moment, który dzieli społeczność użytkowników. Jedni z zapartym tchem wyczekują dostępu do aktualizacji, by jak najszybciej przetestować najnowsze funkcje. Inni natomiast mogą początkowo opierać się zmianie ze względu na przyzwyczajenia. Z naszej perspektywy update iOS to krok, który należy i warto podjąć, gdy tylko pojawia się taka możliwość. Należy, bo … Czytaj dalej Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Path
Jak zaktualizować system iOS?
Jedną z głównych przewag konkurencyjnych Apple jest doskonale zoptymalizowany software. System operacyjny oraz autorskie aplikacje działają w idealnej symbiozie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu sprzęt sygnowany nadgryzionym jabłkiem często bije rywali na głowę w testach wydajności. Wyniki robią jeszcze większe wrażenie po porównaniu specyfikacji poszczególnych urządzeń. Rozwiązania dostarczane przez konkurencyjne firmy … Czytaj dalej Jak zaktualizować system iOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online