Blog
iClinica>Blog>iOS>iOS 12 – oficjalna premiera

iOS 12 – oficjalna premiera

Apple udostępniło oficjalną wersję iOS 12. Co nowego przynosi kolejny system?

 

Jakie urządzenia są wspierane przez iOS 12?

 

iPhone:

 • iPhone 5s
 • iPhone SE
 • iPhone 6
 • iPhone 6 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone X
 • iPhone Xr
 • iPhone Xs
 • iPhone Xs Max

 

iPad:

 • iPad Air – pierwszej i drugiej generacji
 • iPad – modele od 2017 roku – piąta i szósta generacja
 • iPad Mini 2,3,4
 • iPad Pro 9,7”
 • iPad Pro 10,5”
 • iPad Pro 12,9” – pierwsza i druga generacja

 

iPod Touch:

 • iPod Touch szóstej generacji

 

Co niesie ze sobą aktualizacja?

 

Aktualizacje do iOS 12 instaluje się bezpośrednio z poziomu urządzenia. Należy wejść w Ustawienia telefonu -> Ogólne -> Uaktualnienia, a następnie Pobierz i instaluj. Sposobem drugim jest podłączenie urządzenia do komputera z zainstalowanym programem iTunes. Tam klikamy w ikonę telefonu i wybieramy Sprawdź uaktualnienia.
Nowości i poprawki w iOS 12

 

Wydajność:

 

Doszło do optymalizacji systemu, dzięki czemu możemy spodziewać się wzrostu jego szybkości i reaktywności. Poprawiła się wydajność starszych urządzeń, większość aplikacji uruchamia się dwa razy szybciej. Podobnie jest z włączaniem klawiatury oraz aparatu.

 

Aparat:

 

Poprawiony został tryb portretowy, który teraz lepiej radzi sobie z odróżnieniem tła i pierwszego planu. Łatwiej także będzie skanować kody QR, które pokazywać się będą w ramce.

 

Zdjęcia:

 

Karta Dla Ciebie ułatwia odkrywanie zdjęć w bibliotece, dzięki korzystaniu z usługi Polecane zdjęcia, czy Sugestie efektów. Podobnie działają sugestie udostępniania zdjęć osobom, które znajdują się na naszych zdjęciach. Ułatwione ma być także wyszukiwanie fotografii, importowanie plików z trybem podglądu oraz edycja zdjęć w formacie RAW.

 

Wiadomości:

 

Pojawiły się Memoji, czyli spersonalizowane Animoji. Doszły nowe Animoji, jak np. tygrys, koala, duch czy tyranozaur. Dostały one także nowe animacje czy efekty.

 

Powiadomienia:

 

Notyfikacje z jednej aplikacji będą grupowane, same powiadomienia można będzie konfigurować z poziomu zablokowanego ekranu. Dzięki opcji Dostarczaj po cichu powiadomienia są przesyłane bezpośrednio do Centrum powiadomień. Z powiadomieniami wiąże się także poprawiona funkcja Nie przeszkadzać, którą można ustawić po określonym czasie, w określonym miejscu czy w związku z jakimś wydarzeniem w kalendarzu.

 

Czas przed ekranem:

 

Ta nowa funkcja pokazuje czas spędzone przy urządzeniu oraz inne, bardziej szczegółowe informacje. Możemy sprawdzić, ile czasu spędzamy w konkretnych aplikacjach. Tutaj także wkracza kontrola rodzicielska, dzięki której rodzice mogą kontrolować, co ich dziecko robi, korzystając ze swojego iPhone’a, czy iPada.

 

Siri:

 

Siri także została udoskonalona. Wykonuje ona zdecydowanie szybciej zadania oraz skróty Siri pozwalają na korzystanie z niej w niektórych aplikacjach. Posiada ona teraz zdecydowanie większą wiedzę na różne tematy, można za jej pomocą włączyć lub wyłączyć latarkę. Również kilka wersji językowych doczekało się poprawek: angielski (irlandzki), angielski (RPA), norweski, duński, czy katoński.

 

Prywatność i ochrona:

 

Ochrona przed śledzeniem w Safari została udoskonalona. Przyciski w mediach społecznościowych nie będą mogły śledzić naszej nawigacji między witrynami. Lepsza kontrola i większe bezpieczeństwo haseł i wiele innych, mniejszych poprawek związanych z bezpieczeństwem.

 

Inne poprawki:

 

Oprócz tego usprawniono Rozszerzoną rzeczywistość i wprowadzono funkcję miarki. Lepiej działać będą Apple Music, Apple Books, czy chociażby Giełda.

Tutaj pełna lista poprawek i zmian.

 


Podobne artykuły
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path
Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Premiera nowej wersji iOS to moment, który dzieli społeczność użytkowników. Jedni z zapartym tchem wyczekują dostępu do aktualizacji, by jak najszybciej przetestować najnowsze funkcje. Inni natomiast mogą początkowo opierać się zmianie ze względu na przyzwyczajenia. Z naszej perspektywy update iOS to krok, który należy i warto podjąć, gdy tylko pojawia się taka możliwość. Należy, bo … Czytaj dalej Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Path
Jak zaktualizować system iOS?
Jedną z głównych przewag konkurencyjnych Apple jest doskonale zoptymalizowany software. System operacyjny oraz autorskie aplikacje działają w idealnej symbiozie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu sprzęt sygnowany nadgryzionym jabłkiem często bije rywali na głowę w testach wydajności. Wyniki robią jeszcze większe wrażenie po porównaniu specyfikacji poszczególnych urządzeń. Rozwiązania dostarczane przez konkurencyjne firmy … Czytaj dalej Jak zaktualizować system iOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online