Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath iOS 12 – oficjalna premiera

iOS 12 – oficjalna premiera

Apple udostępniło oficjalną wersję iOS 12. Co nowego przynosi kolejny system?

 

Jakie urządzenia są wspierane przez iOS 12?

 

iPhone:

 • iPhone 5s
 • iPhone SE
 • iPhone 6
 • iPhone 6 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone X
 • iPhone Xr
 • iPhone Xs
 • iPhone Xs Max

 

iPad:

 • iPad Air – pierwszej i drugiej generacji
 • iPad – modele od 2017 roku – piąta i szósta generacja
 • iPad Mini 2,3,4
 • iPad Pro 9,7”
 • iPad Pro 10,5”
 • iPad Pro 12,9” – pierwsza i druga generacja

 

iPod Touch:

 • iPod Touch szóstej generacji

 

Co niesie ze sobą aktualizacja?

 

Aktualizacje do iOS 12 instaluje się bezpośrednio z poziomu urządzenia. Należy wejść w Ustawienia telefonu -> Ogólne -> Uaktualnienia, a następnie Pobierz i instaluj. Sposobem drugim jest podłączenie urządzenia do komputera z zainstalowanym programem iTunes. Tam klikamy w ikonę telefonu i wybieramy Sprawdź uaktualnienia.
Nowości i poprawki w iOS 12

 

Wydajność:

 

Doszło do optymalizacji systemu, dzięki czemu możemy spodziewać się wzrostu jego szybkości i reaktywności. Poprawiła się wydajność starszych urządzeń, większość aplikacji uruchamia się dwa razy szybciej. Podobnie jest z włączaniem klawiatury oraz aparatu.

 

Aparat:

 

Poprawiony został tryb portretowy, który teraz lepiej radzi sobie z odróżnieniem tła i pierwszego planu. Łatwiej także będzie skanować kody QR, które pokazywać się będą w ramce.

 

Zdjęcia:

 

Karta Dla Ciebie ułatwia odkrywanie zdjęć w bibliotece, dzięki korzystaniu z usługi Polecane zdjęcia, czy Sugestie efektów. Podobnie działają sugestie udostępniania zdjęć osobom, które znajdują się na naszych zdjęciach. Ułatwione ma być także wyszukiwanie fotografii, importowanie plików z trybem podglądu oraz edycja zdjęć w formacie RAW.

 

Wiadomości:

 

Pojawiły się Memoji, czyli spersonalizowane Animoji. Doszły nowe Animoji, jak np. tygrys, koala, duch czy tyranozaur. Dostały one także nowe animacje czy efekty.

 

Powiadomienia:

 

Notyfikacje z jednej aplikacji będą grupowane, same powiadomienia można będzie konfigurować z poziomu zablokowanego ekranu. Dzięki opcji Dostarczaj po cichu powiadomienia są przesyłane bezpośrednio do Centrum powiadomień. Z powiadomieniami wiąże się także poprawiona funkcja Nie przeszkadzać, którą można ustawić po określonym czasie, w określonym miejscu czy w związku z jakimś wydarzeniem w kalendarzu.

 

Czas przed ekranem:

 

Ta nowa funkcja pokazuje czas spędzone przy urządzeniu oraz inne, bardziej szczegółowe informacje. Możemy sprawdzić, ile czasu spędzamy w konkretnych aplikacjach. Tutaj także wkracza kontrola rodzicielska, dzięki której rodzice mogą kontrolować, co ich dziecko robi, korzystając ze swojego iPhone’a, czy iPada.

 

Siri:

 

Siri także została udoskonalona. Wykonuje ona zdecydowanie szybciej zadania oraz skróty Siri pozwalają na korzystanie z niej w niektórych aplikacjach. Posiada ona teraz zdecydowanie większą wiedzę na różne tematy, można za jej pomocą włączyć lub wyłączyć latarkę. Również kilka wersji językowych doczekało się poprawek: angielski (irlandzki), angielski (RPA), norweski, duński, czy katoński.

 

Prywatność i ochrona:

 

Ochrona przed śledzeniem w Safari została udoskonalona. Przyciski w mediach społecznościowych nie będą mogły śledzić naszej nawigacji między witrynami. Lepsza kontrola i większe bezpieczeństwo haseł i wiele innych, mniejszych poprawek związanych z bezpieczeństwem.

 

Inne poprawki:

 

Oprócz tego usprawniono Rozszerzoną rzeczywistość i wprowadzono funkcję miarki. Lepiej działać będą Apple Music, Apple Books, czy chociażby Giełda.

Tutaj pełna lista poprawek i zmian.

 


Podobne artykuły
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path
Ranking gier iOS
Ranking gier mobilnych na iOS
Pojęcie gamingu nadal bywa klasycznie kojarzone konsolami i komputerami. W niedalekiej przyszłości to wyobrażenie może jednak ulec zmianie, ponieważ konsole i komputery już od dłuższego czasu nie są najchętniej wybieranymi platformami do gier. O wiele częściej to urządzenia mobilne służą do wirtualnej rozgrywki. To zasługa bezkonkurencyjnej dostępności i komfortu użytkowania. Nie trzeba przecież uważać się … Czytaj dalej Ranking gier mobilnych na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online