Funkcja Face ID zadebiutowała w zeszłym roku wraz z premierą iPhone’a X, który póki co, jako jedyne urządzenie Apple posiada tę funkcjonalność. Odblokowywanie telefonu za pomocą skanu twarzy spodobało się użytkownikom iPhone’ów X, mimo że nie jest ono pozbawione wad.

 

iOS 12 ma usprawnić odblokowywanie twarzą

 

Nowy system ma przede wszystkim dodać możliwość, by Face ID odblokowywało urządzenie, które trzymamy w poziomie. Teraz, by odblokować telefon, musimy trzymać go pionowo. Nie jest to rzecz jasna jakaś ogromna zmiana, ale takie udogodnienie jest jak najbardziej mile widziane.
Wprowadzenie tego rozwiązanie bierze się zapewne stąd, że Apple planuje wprowadzić Face ID na iPady Pro, a jak wszyscy wiemy, tablety częściej używamy w pozycji horyzontalnej.

Miłą niespodzianką jest fakt, że zmiana ta jest kwestią software’u a nie hardware’u, więc zajdą one także na zeszłorocznych iPhone’ach X, zatem nie dotyczą tylko nadchodzących modeli.

 

iphone face id

Jakie urządzenia wyposażone będą w Face ID

 

Jak już wspominaliśmy – póki co jedynym urządzeniem z tym trybem jest iPhone X, ale dołączą do niego trzy nadchodzące iPhone’y, których premiera już we wrześniu. Jesienią pojawią się także nowe iPady Pro, które także zostaną wyposazone w możliwość odblokowywania ich twarzą.

Zmian w oprogramowaniu Face ID doświadczyć powinniśmy już niebawem, bo w czerwcu, kiedy do pobrania pojawi się oficjalna wersja iOS 12.

 

naprawa iphone iclinica

Już od 2009 roku serwisujemy Wasze iPhone’y, iPad’y i Macbooki. Wymieniamy zbite wyświetlacze, zużyte baterie i inne podzespoły na oryginalnych częściach. Posiadamy punkty w Poznaniu, Wrocławiu Krakowie oraz Bydgoszczy, a także prowadzimy serwis online. Sprzęty Apple nie mają przed nami tajemnic!