Blog
iClinicaPath BlogPath iOSPath iOS 12 ma poprawić funkcjonowanie Face ID

iOS 12 ma poprawić funkcjonowanie Face ID

Funkcja Face ID zadebiutowała w zeszłym roku wraz z premierą iPhone’a X, który póki co, jako jedyne urządzenie Apple posiada tę funkcjonalność. Odblokowywanie telefonu za pomocą skanu twarzy spodobało się użytkownikom iPhone’ów X, mimo że nie jest ono pozbawione wad.

 

iOS 12 ma usprawnić odblokowywanie twarzą

 

Nowy system ma przede wszystkim dodać możliwość, by Face ID odblokowywało urządzenie, które trzymamy w poziomie. Teraz, by odblokować telefon, musimy trzymać go pionowo. Nie jest to rzecz jasna jakaś ogromna zmiana, ale takie udogodnienie jest jak najbardziej mile widziane.
Wprowadzenie tego rozwiązanie bierze się zapewne stąd, że Apple planuje wprowadzić Face ID na iPady Pro, a jak wszyscy wiemy, tablety częściej używamy w pozycji horyzontalnej.

Miłą niespodzianką jest fakt, że zmiana ta jest kwestią software’u a nie hardware’u, więc zajdą one także na zeszłorocznych iPhone’ach X, zatem nie dotyczą tylko nadchodzących modeli.

 

iphone face id

Jakie urządzenia wyposażone będą w Face ID

 

Jak już wspominaliśmy – póki co jedynym urządzeniem z tym trybem jest iPhone X, ale dołączą do niego trzy nadchodzące iPhone’y, których premiera już we wrześniu. Jesienią pojawią się także nowe iPady Pro, które także zostaną wyposazone w możliwość odblokowywania ich twarzą.

Zmian w oprogramowaniu Face ID doświadczyć powinniśmy już niebawem, bo w czerwcu, kiedy do pobrania pojawi się oficjalna wersja iOS 12.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online