Blog
iClinica>Blog>iOS>iOS 12 ma poprawić funkcjonowanie Face ID

iOS 12 ma poprawić funkcjonowanie Face ID

Funkcja Face ID zadebiutowała w zeszłym roku wraz z premierą iPhone’a X, który póki co, jako jedyne urządzenie Apple posiada tę funkcjonalność. Odblokowywanie telefonu za pomocą skanu twarzy spodobało się użytkownikom iPhone’ów X, mimo że nie jest ono pozbawione wad.

 

iOS 12 ma usprawnić odblokowywanie twarzą

 

Nowy system ma przede wszystkim dodać możliwość, by Face ID odblokowywało urządzenie, które trzymamy w poziomie. Teraz, by odblokować telefon, musimy trzymać go pionowo. Nie jest to rzecz jasna jakaś ogromna zmiana, ale takie udogodnienie jest jak najbardziej mile widziane.
Wprowadzenie tego rozwiązanie bierze się zapewne stąd, że Apple planuje wprowadzić Face ID na iPady Pro, a jak wszyscy wiemy, tablety częściej używamy w pozycji horyzontalnej.

Miłą niespodzianką jest fakt, że zmiana ta jest kwestią software’u a nie hardware’u, więc zajdą one także na zeszłorocznych iPhone’ach X, zatem nie dotyczą tylko nadchodzących modeli.

 

iphone face id

Jakie urządzenia wyposażone będą w Face ID

 

Jak już wspominaliśmy – póki co jedynym urządzeniem z tym trybem jest iPhone X, ale dołączą do niego trzy nadchodzące iPhone’y, których premiera już we wrześniu. Jesienią pojawią się także nowe iPady Pro, które także zostaną wyposazone w możliwość odblokowywania ich twarzą.

Zmian w oprogramowaniu Face ID doświadczyć powinniśmy już niebawem, bo w czerwcu, kiedy do pobrania pojawi się oficjalna wersja iOS 12.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online