Blog
iClinica>Blog>iOS>iOS 12 – kiedy można spodziewać się publicznej bety i finalnej wersji systemu?

iOS 12 – kiedy można spodziewać się publicznej bety i finalnej wersji systemu?

W zeszły poniedziałek podczas WWDC 2018 przedstawiciele firmy Apple zaprezentowali nowe wersje swoich systemów, a wśród nich znalazł się również rzecz jasna iOS 12. Póki co dostępny jest do testów dla deweloperów, kiedy pojawi się publiczna beta, a kiedy finalna wersja?

 

Kiedy spodziewać się publicznej bety iOS 12?

 

Dla osób, które są zbyt niecierpliwe, by wytrzymać do oficjalnej premiery systemu, przygotowana została możliwość korzystania z otwartej, publicznej wersji beta.

Apple najprawdopodobniej udostępni ją na przełomie czerwca i lipca, jak miało to miejsce w latach poprzednich. Aby móc korzystać z bety, należy przystąpić do darmowego programu Apple Software Beta Program.

Wersje beta ostatnich dwóch systemów pojawiały się:
iOS 11 – 26 czerwca
iOS 10 – 7 lipca

Należy jednak wziąć pod uwagę, że jest to wersja testowa, toteż spodziewać się należy, że będzie miała ona jeszcze sporo błędów i nie wszystko będzie działało, jak należy. Ale z drugiej strony deweloperska wersja beta iOS 12 sprawuje się nieźle i działa stabilnie, więc można się spodziewać, że publiczna beta pozwoli na wygodne testowanie nowego systemu. Zresztą – w razie jakichkolwiek problemów, wrócić można do wersji 11.4 i poczekać na stabilną, finalną wersję nowego systemu.

 

iOS 12 – kiedy pojawi się wersja finalna?

 

Podczas WWDC 2018 Apple wspomniało tylko, że premiera nowego systemu odbędzie się jesienią.
W ostatnich latach premiera systemów odbywała się w połowie września – po prezentacji nowych modeli iPhone’a i tuż przed ich pojawieniem się w sprzedaży. Wszystko wskazuje, że nic się nie zmieni i Apple podobną strategię wykorzysta także w tym roku.

 

Beta deweloperska iOS 12 już dostępna

 

Tuż po prezentacji, która odbyła się w zeszły poniedziałek, Apple udostępniło pierwszą deweloperską wersję beta swojego systemu. Mogą z niej korzystać zarejestrowani deweloperzy, którzy posiadają specjalne konto deweloperskie.
Istnieje także nieoficjalna metoda, dzięki której już dzisiaj można skorzystać z bety, nie posiadając konta deweloperskiego, ale narusza ona warunki użytkowania sprzętów Apple i może prowadzić do uszkodzenia sprzętu. Nie zalecamy zatem korzystania z niego.

 


Podobne artykuły
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path
Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Premiera nowej wersji iOS to moment, który dzieli społeczność użytkowników. Jedni z zapartym tchem wyczekują dostępu do aktualizacji, by jak najszybciej przetestować najnowsze funkcje. Inni natomiast mogą początkowo opierać się zmianie ze względu na przyzwyczajenia. Z naszej perspektywy update iOS to krok, który należy i warto podjąć, gdy tylko pojawia się taka możliwość. Należy, bo … Czytaj dalej Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Path
Jak zaktualizować system iOS?
Jedną z głównych przewag konkurencyjnych Apple jest doskonale zoptymalizowany software. System operacyjny oraz autorskie aplikacje działają w idealnej symbiozie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu sprzęt sygnowany nadgryzionym jabłkiem często bije rywali na głowę w testach wydajności. Wyniki robią jeszcze większe wrażenie po porównaniu specyfikacji poszczególnych urządzeń. Rozwiązania dostarczane przez konkurencyjne firmy … Czytaj dalej Jak zaktualizować system iOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online