Blog
iClinica Path Blog Path iOS Path iOS 12 – kiedy można spodziewać się publicznej bety i finalnej wersji systemu?

iOS 12 – kiedy można spodziewać się publicznej bety i finalnej wersji systemu?

W zeszły poniedziałek podczas WWDC 2018 przedstawiciele firmy Apple zaprezentowali nowe wersje swoich systemów, a wśród nich znalazł się również rzecz jasna iOS 12. Póki co dostępny jest do testów dla deweloperów, kiedy pojawi się publiczna beta, a kiedy finalna wersja?

 

Kiedy spodziewać się publicznej bety iOS 12?

 

Dla osób, które są zbyt niecierpliwe, by wytrzymać do oficjalnej premiery systemu, przygotowana została możliwość korzystania z otwartej, publicznej wersji beta.

Apple najprawdopodobniej udostępni ją na przełomie czerwca i lipca, jak miało to miejsce w latach poprzednich. Aby móc korzystać z bety, należy przystąpić do darmowego programu Apple Software Beta Program.

Wersje beta ostatnich dwóch systemów pojawiały się:
iOS 11 – 26 czerwca
iOS 10 – 7 lipca

Należy jednak wziąć pod uwagę, że jest to wersja testowa, toteż spodziewać się należy, że będzie miała ona jeszcze sporo błędów i nie wszystko będzie działało, jak należy. Ale z drugiej strony deweloperska wersja beta iOS 12 sprawuje się nieźle i działa stabilnie, więc można się spodziewać, że publiczna beta pozwoli na wygodne testowanie nowego systemu. Zresztą – w razie jakichkolwiek problemów, wrócić można do wersji 11.4 i poczekać na stabilną, finalną wersję nowego systemu.

 

iOS 12 – kiedy pojawi się wersja finalna?

 

Podczas WWDC 2018 Apple wspomniało tylko, że premiera nowego systemu odbędzie się jesienią.
W ostatnich latach premiera systemów odbywała się w połowie września – po prezentacji nowych modeli iPhone’a i tuż przed ich pojawieniem się w sprzedaży. Wszystko wskazuje, że nic się nie zmieni i Apple podobną strategię wykorzysta także w tym roku.

 

Beta deweloperska iOS 12 już dostępna

 

Tuż po prezentacji, która odbyła się w zeszły poniedziałek, Apple udostępniło pierwszą deweloperską wersję beta swojego systemu. Mogą z niej korzystać zarejestrowani deweloperzy, którzy posiadają specjalne konto deweloperskie.
Istnieje także nieoficjalna metoda, dzięki której już dzisiaj można skorzystać z bety, nie posiadając konta deweloperskiego, ale narusza ona warunki użytkowania sprzętów Apple i może prowadzić do uszkodzenia sprzętu. Nie zalecamy zatem korzystania z niego.

 


Podobne artykuły
Dziennik Apple
Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Z roku na rok świat nabiera coraz większego rozpędu. Towarzyszy temu lawina informacji, które każdego dnia rywalizują o naszą uwagę. Próby chłonięcia wszystkich otrzymywanych wiadomości często bywają z góry skazane na niepowodzenie. Okazuje się, że danych jest zbyt dużo, aby ludzki mózg zdołał skutecznie je zaabsorbować. W takich okolicznościach coraz częściej mówi się o zjawisku … Czytaj dalej Dziennik Apple – do czego służy ta aplikacja?
Path
iOS 18
iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
W ciągu każdego roku Apple zawsze przedstawia szeroką gamę nowości. Najwięcej emocji wzbudza zawsze prezentacja iPhone. Nie mniejsze znaczenie od premier sprzętowych mają jednak nowinki systemowe. Wszak to one zapewniają niezrównaną wydajność i funkcjonalność, z których słynie sprzęt amerykańskiego producenta. W 2024 roku ukaże się iOS 18. Twórcy zapowiadają, że zdecydowanie jest na co czekać. … Czytaj dalej iOS 18 – nowa aktualizacja i nowe możliwości
Path
Ranking gier iOS
Ranking gier mobilnych na iOS
Pojęcie gamingu nadal bywa klasycznie kojarzone konsolami i komputerami. W niedalekiej przyszłości to wyobrażenie może jednak ulec zmianie, ponieważ konsole i komputery już od dłuższego czasu nie są najchętniej wybieranymi platformami do gier. O wiele częściej to urządzenia mobilne służą do wirtualnej rozgrywki. To zasługa bezkonkurencyjnej dostępności i komfortu użytkowania. Nie trzeba przecież uważać się … Czytaj dalej Ranking gier mobilnych na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online