HDMI i gniazdo SD wrócą do MacBooka Pro? Kiedy premiera nowych urządzeń?

Macbook iClinica

W Sieci pojawia się oraz więcej doniesień i informacji na temat tegorocznych MacBooków Pro z ekranami o przekątnej 14 i 16 cali. Nieoceniony Ming-Chi Kuo podał właśnie, że w nowych modelach – dosyć niespodziewanie – mogą pojawić się znowu port HDMI oraz gniazdo na karty SD. Jednak na premierę chyba przyjdzie nam poczekać trochę dłużej, niż zakładano.

 

MacBook Pro 2021

 

Dlaczego informacja o powrocie HDMI i czytników SD jest taka zaskakująca? Ostatnie modele MacBooka, które posiadały gniado na karty i wspomniany port miały swoją premierę jeszcze w 2015 roku. Później Apple obrało kurs na urządzenia bez jakichkolwiek portów i jedynym, jaki pozostał jest USB-C/Thunderbolt 3.

Z raportu wynika, że w tym roku powinniśmy spodziewać się powrotu portów, bo oprócz tego wrócić ma również MagSafe, czyli ten odpowiedzialny za ładowanie.
Szykują się także spore zmiany, jeśli chodzi o sam design urządzenia.

 

MacBook Pro 2021 – premiera

 

Pierwsze prognozy, co do premiery były nieco bardziej optymistyczne, gdyż mówiło się o trzecim kwartale 2021 roku, a teraz bardziej prawdopodobne, że komputery pojawią się w sprzedaży jesienią. Najpewniej będzie to październik, bądź listopad. Inne głosy mówią o ewentualnej premierze podczas WWDC i trafieniu ich do sprzedaży w lipcu lub sierpniu. Które prognozy okażą się prawdziwe? Pozostało nam czekać na ruch ze strony giganta z Cupertino.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online