Blog
iClinica Path Blog Path Macbook Path HDMI i gniazdo SD wrócą do MacBooka Pro? Kiedy premiera nowych urządzeń?

HDMI i gniazdo SD wrócą do MacBooka Pro? Kiedy premiera nowych urządzeń?

W Sieci pojawia się oraz więcej doniesień i informacji na temat tegorocznych MacBooków Pro z ekranami o przekątnej 14 i 16 cali. Nieoceniony Ming-Chi Kuo podał właśnie, że w nowych modelach – dosyć niespodziewanie – mogą pojawić się znowu port HDMI oraz gniazdo na karty SD. Jednak na premierę chyba przyjdzie nam poczekać trochę dłużej, niż zakładano.

 

MacBook Pro 2021

 

Dlaczego informacja o powrocie HDMI i czytników SD jest taka zaskakująca? Ostatnie modele MacBooka, które posiadały gniado na karty i wspomniany port miały swoją premierę jeszcze w 2015 roku. Później Apple obrało kurs na urządzenia bez jakichkolwiek portów i jedynym, jaki pozostał jest USB-C/Thunderbolt 3.

Z raportu wynika, że w tym roku powinniśmy spodziewać się powrotu portów, bo oprócz tego wrócić ma również MagSafe, czyli ten odpowiedzialny za ładowanie.
Szykują się także spore zmiany, jeśli chodzi o sam design urządzenia.

 

MacBook Pro 2021 – premiera

 

Pierwsze prognozy, co do premiery były nieco bardziej optymistyczne, gdyż mówiło się o trzecim kwartale 2021 roku, a teraz bardziej prawdopodobne, że komputery pojawią się w sprzedaży jesienią. Najpewniej będzie to październik, bądź listopad. Inne głosy mówią o ewentualnej premierze podczas WWDC i trafieniu ich do sprzedaży w lipcu lub sierpniu. Które prognozy okażą się prawdziwe? Pozostało nam czekać na ruch ze strony giganta z Cupertino.


Podobne artykuły
Głośna praca MacBook
Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
MacBook Air ma wiele atutów. Bez wątpienia należą do nich kompaktowa konstrukcja, długi czas pracy na jednym ładowaniu oraz wysoka wydajność. O ile laptop zawsze pozostanie tak samo poręczny, o tyle walory związane z kondycją podzespołów mogą już ulec degradacji. Sygnałem alarmowym jest głośna praca MacBook oraz podwyższona temperatura. Taka zadyszka świadczy o przeciążeniu komputera, … Czytaj dalej Głośna praca MacBook Air – jak zmniejszyć szum wentylatorów?
Path
PS Remote Play
PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
W branży elektronicznej przekonanie, że komputery produkowane przez Apple nie za bardzo nadają się do grania. Amerykański producent próbuje stopniowo zmieniać ten punkt widzenia. Ostatnimi czasy Mac coraz częściej bywa przedstawiany jako sprzęt, który świetnie sprawdzi się nawet w najnowszych grach. Od 2016 roku użytkownicy mają też możliwość połączenia konsoli PlayStation i komputera z systemem … Czytaj dalej PS Remote Play – gra zdalna PlayStation na komputerach Mac
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online