Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath HDMI i gniazdo SD wrócą do MacBooka Pro? Kiedy premiera nowych urządzeń?

HDMI i gniazdo SD wrócą do MacBooka Pro? Kiedy premiera nowych urządzeń?

W Sieci pojawia się oraz więcej doniesień i informacji na temat tegorocznych MacBooków Pro z ekranami o przekątnej 14 i 16 cali. Nieoceniony Ming-Chi Kuo podał właśnie, że w nowych modelach – dosyć niespodziewanie – mogą pojawić się znowu port HDMI oraz gniazdo na karty SD. Jednak na premierę chyba przyjdzie nam poczekać trochę dłużej, niż zakładano.

 

MacBook Pro 2021

 

Dlaczego informacja o powrocie HDMI i czytników SD jest taka zaskakująca? Ostatnie modele MacBooka, które posiadały gniado na karty i wspomniany port miały swoją premierę jeszcze w 2015 roku. Później Apple obrało kurs na urządzenia bez jakichkolwiek portów i jedynym, jaki pozostał jest USB-C/Thunderbolt 3.

Z raportu wynika, że w tym roku powinniśmy spodziewać się powrotu portów, bo oprócz tego wrócić ma również MagSafe, czyli ten odpowiedzialny za ładowanie.
Szykują się także spore zmiany, jeśli chodzi o sam design urządzenia.

 

MacBook Pro 2021 – premiera

 

Pierwsze prognozy, co do premiery były nieco bardziej optymistyczne, gdyż mówiło się o trzecim kwartale 2021 roku, a teraz bardziej prawdopodobne, że komputery pojawią się w sprzedaży jesienią. Najpewniej będzie to październik, bądź listopad. Inne głosy mówią o ewentualnej premierze podczas WWDC i trafieniu ich do sprzedaży w lipcu lub sierpniu. Które prognozy okażą się prawdziwe? Pozostało nam czekać na ruch ze strony giganta z Cupertino.


Podobne artykuły
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online