Blog
iClinica>Blog>Apple>Gorzej, ale nadal nie jest słabo – Apple rekordowe w USA i Kanadzie

Gorzej, ale nadal nie jest słabo – Apple rekordowe w USA i Kanadzie

Ostatnio podawaliśmy informacje o tym, iż iPhone’y sprzedają się gorzej niż pierwotnie zakładało sobie to Apple. By zatrzeć kiepskie wrażenie po tych informacjach, puścili w obieg także pozytywne wiadomości o sprzedaży iPhone’ów.

 

Rekordy w USA i Kanadzie

 

W wiadomości dla osób, które pracują w Apple pojawiła się informacja od samego Tima Cooka. Oświadczył tam, że w okresie przedświątecznym została odnotowana rekordowa ilość aktywacji iPhone’ów w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Informacje te zostały potwierdzone również w raporcie, który przedstawiła firma analityczna Localitycs.
Oprócz tego pojawiła się informacja o tym, iż Apple spodziewa się rekordowego kwartału, jeśli chodzi o przychody w kilku „kluczowych rynkach”. Chodzi między innymi o Stany Zjednoczone, Kanadę, Meksyk, Włochy, Niemcy, Koree Południową czy Wietnam.

 

Trochę liczb

 

Ogłoszono także kilka statystyk dla lubiących liczby:

  • iPady zanotowały dwucyfrowy wzrost sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim,
  • zanotowane zostały rekordowe przychody z usług, Maców oraz urządzeń ubieralnych,
  • rekordowe sprzedaże w części krajów rozwijających się, jak chociażby Meksyk, Malezja, Wietnam czy Polska

Została także powiększona baza użytkowników sprzętów od firmy Apple. Mowa tu o stu milionach nowych korzystających, co w tej chwili daje nam ogólną liczbę około 1,4 miliarda użytkowników urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online