Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Face ID w Twoim iPhone X nie działa? Apple go naprawi

Face ID w Twoim iPhone X nie działa? Apple go naprawi

Wychodzi na to, że problem z Face ID jest nieco większy niż się zdawało i spora rzesza klientów skarży się na problemy z jego działaniem. Okazuje się, że na działanie tego systemu ma wpływ tylni aparat telefonu.

 

Jaki jest problem?

 

Klienci skarżą się, że system Face ID często ma problem, by rozpoznać właścicieli smartfonów, a na domiar złego zdarza się, że bez oporów odblokowuje on smartfona osobom całkowicie do tego nieupoważnionym. Wielu klientów ma ten problem i okazuje się, że często jest to związane z fizyczną usterką, którą Apple naprawi bezpłatnie – rzecz jasna w ramach gwarancji.

 

face id

Winny tylni aparat?

 

Tak, źródłem usterki jest teleobiektyw tylnego aparatu. Nie wiemy, co dokładnie w tym komponencie powoduje te kłopoty, ale faktem jest, że po wymianie modułu aparatu, system Face ID zaczął funkcjonować tak, jak powinien. Stąd apel wystosowany od Apple to posiadaczy iPhone’ów X, by Ci, gdy dostrzegą problemy z Face ID zgłosili się do najbliższego serwisu.

W kontekście tych problemów cieszą informacje, które pojawiają się ostatnio w Sieci, jakoby nowe iPhone’y X, które pojawią się w tym roku, miały mieć usprawnioną funkcję wykrywania twarzy.
Miejmy nadzieje, że nowe modele nie będą borykać się z podobnymi usterkami.


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Komentarze do wpisu


  1. coment

    Witam. Od dwóch dni nie działa mi w IPhonie X face ID i aparat.Proszę o poradę co mam zrobić żeby naprawić problem. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online