Blog
iClinica>Blog>Apple>Face ID w Twoim iPhone X nie działa? Apple go naprawi

Face ID w Twoim iPhone X nie działa? Apple go naprawi

Wychodzi na to, że problem z Face ID jest nieco większy niż się zdawało i spora rzesza klientów skarży się na problemy z jego działaniem. Okazuje się, że na działanie tego systemu ma wpływ tylni aparat telefonu.

 

Jaki jest problem?

 

Klienci skarżą się, że system Face ID często ma problem, by rozpoznać właścicieli smartfonów, a na domiar złego zdarza się, że bez oporów odblokowuje on smartfona osobom całkowicie do tego nieupoważnionym. Wielu klientów ma ten problem i okazuje się, że często jest to związane z fizyczną usterką, którą Apple naprawi bezpłatnie – rzecz jasna w ramach gwarancji.

 

face id

Winny tylni aparat?

 

Tak, źródłem usterki jest teleobiektyw tylnego aparatu. Nie wiemy, co dokładnie w tym komponencie powoduje te kłopoty, ale faktem jest, że po wymianie modułu aparatu, system Face ID zaczął funkcjonować tak, jak powinien. Stąd apel wystosowany od Apple to posiadaczy iPhone’ów X, by Ci, gdy dostrzegą problemy z Face ID zgłosili się do najbliższego serwisu.

W kontekście tych problemów cieszą informacje, które pojawiają się ostatnio w Sieci, jakoby nowe iPhone’y X, które pojawią się w tym roku, miały mieć usprawnioną funkcję wykrywania twarzy.
Miejmy nadzieje, że nowe modele nie będą borykać się z podobnymi usterkami.


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Komentarze do wpisu


  1. coment

    Witam. Od dwóch dni nie działa mi w IPhonie X face ID i aparat.Proszę o poradę co mam zrobić żeby naprawić problem. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online