Face ID trafi do wszystkich iPhone’ów, iPadów i Maców

Apple iClinica

W swoim cotygodniowym newsletterze Mark Gurman, redaktor Bloomberga informuje, że Face ID ma z czasem wyprzeć Touch ID i wylądować we wszystkich głównych urządzeniach Apple. Oznacza to, że system rozpoznania twarzy będzie niebawem trafiał do wszystkich iPhone’ów, iPadów oraz Maców.

 

Face ID w iPhone’ach, iPadach i Macach

 

Gurman słynie ze swojego dostępu do informacji z rzetelnych źródeł, którymi dzieli się w swoim newsletterze Power On. Tym razem możemy poczytać nieco o technologii Face ID, która ma stać się standardem we wszystkich sprzętach Apple. Implementacja tego systemu ma być dla giganta z Cupertino ważnym planem na kolejne lata.

System będzie sukcesywnie pojawiał się we wszystkich iPhone’ach, również z linii SE, iPadach oraz MacBookach.

Redaktor Bloomberga informuje, że amerykańska firma zrezygnowałaby z Touch ID w iPhone’ach SE oraz iPadach gdyby nie fakt, że implementacja Face ID jest droga, a firmie zależało by utrzymać te urządzenia w dobrej cenie. Postanowiono więc, że na początku system rozpoznawania twarzy zarezerwowany będzie dla produktów premium.

Jednak ma się to niebawem zmienić. Modele Pro iPhone’ów otrzymają niewielkie otwory na kamerę z przodu, a w pozostałych modelach nadal będzie wykorzystywany notch.

Z czasem podobne rozwiązania będą stosowane w kolejnych modelach iPadów oraz MacBooków.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online