Blog
iClinica>Blog>Apple>Face ID trafi do wszystkich iPhone’ów, iPadów i Maców

Face ID trafi do wszystkich iPhone’ów, iPadów i Maców

W swoim cotygodniowym newsletterze Mark Gurman, redaktor Bloomberga informuje, że Face ID ma z czasem wyprzeć Touch ID i wylądować we wszystkich głównych urządzeniach Apple. Oznacza to, że system rozpoznania twarzy będzie niebawem trafiał do wszystkich iPhone’ów, iPadów oraz Maców.

 

Face ID w iPhone’ach, iPadach i Macach

 

Gurman słynie ze swojego dostępu do informacji z rzetelnych źródeł, którymi dzieli się w swoim newsletterze Power On. Tym razem możemy poczytać nieco o technologii Face ID, która ma stać się standardem we wszystkich sprzętach Apple. Implementacja tego systemu ma być dla giganta z Cupertino ważnym planem na kolejne lata.

System będzie sukcesywnie pojawiał się we wszystkich iPhone’ach, również z linii SE, iPadach oraz MacBookach.

Redaktor Bloomberga informuje, że amerykańska firma zrezygnowałaby z Touch ID w iPhone’ach SE oraz iPadach gdyby nie fakt, że implementacja Face ID jest droga, a firmie zależało by utrzymać te urządzenia w dobrej cenie. Postanowiono więc, że na początku system rozpoznawania twarzy zarezerwowany będzie dla produktów premium.

Jednak ma się to niebawem zmienić. Modele Pro iPhone’ów otrzymają niewielkie otwory na kamerę z przodu, a w pozostałych modelach nadal będzie wykorzystywany notch.

Z czasem podobne rozwiązania będą stosowane w kolejnych modelach iPadów oraz MacBooków.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online