Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Face ID trafi do wszystkich iPhone’ów, iPadów i Maców

Face ID trafi do wszystkich iPhone’ów, iPadów i Maców

W swoim cotygodniowym newsletterze Mark Gurman, redaktor Bloomberga informuje, że Face ID ma z czasem wyprzeć Touch ID i wylądować we wszystkich głównych urządzeniach Apple. Oznacza to, że system rozpoznania twarzy będzie niebawem trafiał do wszystkich iPhone’ów, iPadów oraz Maców.

 

Face ID w iPhone’ach, iPadach i Macach

 

Gurman słynie ze swojego dostępu do informacji z rzetelnych źródeł, którymi dzieli się w swoim newsletterze Power On. Tym razem możemy poczytać nieco o technologii Face ID, która ma stać się standardem we wszystkich sprzętach Apple. Implementacja tego systemu ma być dla giganta z Cupertino ważnym planem na kolejne lata.

System będzie sukcesywnie pojawiał się we wszystkich iPhone’ach, również z linii SE, iPadach oraz MacBookach.

Redaktor Bloomberga informuje, że amerykańska firma zrezygnowałaby z Touch ID w iPhone’ach SE oraz iPadach gdyby nie fakt, że implementacja Face ID jest droga, a firmie zależało by utrzymać te urządzenia w dobrej cenie. Postanowiono więc, że na początku system rozpoznawania twarzy zarezerwowany będzie dla produktów premium.

Jednak ma się to niebawem zmienić. Modele Pro iPhone’ów otrzymają niewielkie otwory na kamerę z przodu, a w pozostałych modelach nadal będzie wykorzystywany notch.

Z czasem podobne rozwiązania będą stosowane w kolejnych modelach iPadów oraz MacBooków.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online