Blog
iClinica>Blog>iPhone>eSIM w Orange dla iPhone Xs, Xs Max oraz Xr już dostępne!

eSIM w Orange dla iPhone Xs, Xs Max oraz Xr już dostępne!

Sieć komórkowa Orange zgodnie ze swoją obietnicą, wprowadza eSIM, czyli elektryczną wersję karty SIM dla urządzeń mobilnych. Póki co dogodność ta zarezerwowana jest dla iPhone’a Xs, iPhone Xs Max oraz iPhone’a Xr i to posiadacze tych smartfonów mogą korzystać od teraz z eSIM, jak z tradycyjnej karty.

 

eSIM w Orange

 

Zainstalowanie karty eSIM na telefonie jest dziecinnie proste – jedyne, co musimy zrobić to zeskanować kod QR, który powinniśmy otrzymać od operatora.

Warto podkreślić, że na jednym smartfonie możemy użytkować jednocześnie kilka kart eSIM.
Usługa ta dotyczy klientów posiadających abonament, korzystających z telefonu na kartę oraz klienci biznesowi.

Użytkownicy oferty abonamentowej mogą podjąć decyzję o zakupie karty eSIM w momencie wyboru nowego planu komórkowego – można dokonać za pomocą kontaktu z infolinią, przez Internet lub stacjonarnie, w jednym z salonów operatora.

Został również przygotowany plan dla użytkowników kart prepaid oraz Orange dla Firm – wówczas pięć pierwszych wymian w miesiącu jest bezpłatnych, a każda następna wiąże się z kosztem rzędu 25 złotych.

Tutaj wygląda to podobnie – wymiany dokonać można przez infolinię, Internet lub na miejscu w salonie.

 

A co z Apple Watchem?

 

Niestety, operator nie wspiera jeszcze obsługi eSIM w przypadku smartwatchy i mówi się, że opcja taka pojawi się dopiero z początkiem 2019 roku.

Póki co w planach jest nadejście wsparcia dla smartwatchy, które obsługują technologię LTE. Biorąc pod uwagę, że Apple Watch obsługujący ten standard nie znajduje się jeszcze w oficjalnej sprzedaży w Polsce, można sądzić, iż początkowo wsparcie eSIM dla zegarków od Apple się nie pojawi. Trzeba będzie czekać, aż trafi on oficjalnie do polskiej dystrybucji.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online