eSIM w Orange dla iPhone Xs, Xs Max oraz Xr już dostępne!

iPhone iClinica

Sieć komórkowa Orange zgodnie ze swoją obietnicą, wprowadza eSIM, czyli elektryczną wersję karty SIM dla urządzeń mobilnych. Póki co dogodność ta zarezerwowana jest dla iPhone’a Xs, iPhone Xs Max oraz iPhone’a Xr i to posiadacze tych smartfonów mogą korzystać od teraz z eSIM, jak z tradycyjnej karty.

 

eSIM w Orange

 

Zainstalowanie karty eSIM na telefonie jest dziecinnie proste – jedyne, co musimy zrobić to zeskanować kod QR, który powinniśmy otrzymać od operatora.

Warto podkreślić, że na jednym smartfonie możemy użytkować jednocześnie kilka kart eSIM.
Usługa ta dotyczy klientów posiadających abonament, korzystających z telefonu na kartę oraz klienci biznesowi.

Użytkownicy oferty abonamentowej mogą podjąć decyzję o zakupie karty eSIM w momencie wyboru nowego planu komórkowego – można dokonać za pomocą kontaktu z infolinią, przez Internet lub stacjonarnie, w jednym z salonów operatora.

Został również przygotowany plan dla użytkowników kart prepaid oraz Orange dla Firm – wówczas pięć pierwszych wymian w miesiącu jest bezpłatnych, a każda następna wiąże się z kosztem rzędu 25 złotych.

Tutaj wygląda to podobnie – wymiany dokonać można przez infolinię, Internet lub na miejscu w salonie.

 

A co z Apple Watchem?

 

Niestety, operator nie wspiera jeszcze obsługi eSIM w przypadku smartwatchy i mówi się, że opcja taka pojawi się dopiero z początkiem 2019 roku.

Póki co w planach jest nadejście wsparcia dla smartwatchy, które obsługują technologię LTE. Biorąc pod uwagę, że Apple Watch obsługujący ten standard nie znajduje się jeszcze w oficjalnej sprzedaży w Polsce, można sądzić, iż początkowo wsparcie eSIM dla zegarków od Apple się nie pojawi. Trzeba będzie czekać, aż trafi on oficjalnie do polskiej dystrybucji.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online