Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath Ekrany iPhone X i iPad Pro z nagrodami podczas Display Week

Ekrany iPhone X i iPad Pro z nagrodami podczas Display Week

Urządzenia Apple są niemal zawsze mocno doceniane przez konsumentów, jak i przedstawicieli tak zwanej branży. Dotyczy to wielu aspektów – doceniane są chociażby design, czy technikalia. Podczas Display Week docenione zostały ekrany iPhone X oraz iPad Pro. Oba sprzętu otrzymały nagrodę „Ekran Roku” na Display Week.

 

iphone x

Co doceniono w iPhone X?

 

Zeszłoroczny przedstawiciel nowej rodziny telefonów od Apple cieszy się ciągle ogromną popularnością wśród użytkowników. Jednym z czynników, który powoduje, że smartfon ten cały czas wzbudza duże zainteresowanie jest jego ekran. Wyświetlacz Super Retina rozciągnięty jest niemal na cały przedni panel telefonu. Jedyną przestrzenią, gdzie go nie ma jest sławne wcięcie, zwane notchem. Oprócz tego, że wyświetlacz zajmuje prawie cały przód urządzenia, odznacza się on świetną jakością. Jest to pierwszy OLED w telefonach Apple, który dostał dodatkowo wsparcie w technologii True Tone, który powoduje, że ekran adaptuje się automatycznie do temperatury w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy. Rozdzielczość 458 ppi, prawdziwa czarna barwa, obsługa HDR 10 oraz Dolby Vision – taka specyfikacja ekranu spowodowała, że otrzymał on laur podczas Display Week.

 

ipad pro

Czym iPad Pro zasłużył sobie na wyróżnienie?

 

Jury stworzone przez Society for Information Display doceniło wyświetlacze z zeszłorocznych iPadów Pro (były dwa – 10,5-calowy oraz 12,9-calowy) przede wszystkim za zaimplementowaną do nich technologię ProMotion. Pozwala ona na to, by wyświetlacze tych tabletów pracowały z częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 120Hz. Dzięki tej technologii ekran jest o wiele bardziej responsywny, jego działanie staje się płynniejsze i redukuje ona opóźnienia przy korzystaniu z Apple Pencil. Dodatkowo urządzenie samo potrafi dopasować częstotliwość odświeżania ekranu do aplikacji, która jest wyświetlana. Wydłuża to znacznie długość działania baterii.

Inne firmy także zostały docenione. Firma Sharp za swój 70-calowy telewizor, który jest pierwszym kompatybilnym ze standardem 8K, LG stworzyło Crystal Sound OLED, który jest głośnikiem wbudowanym w panel OLED.

Nagrody zostaną oficjalnie wręczone 23 maja, w momencie otwarcia konferencji Display Week.

 


Podobne artykuły
Jak chronić ipada przed wirusami
Jak chronić iPada przed wirusami?
Choć tablety cieszą się mniejszym zainteresowaniem niż komputery i smartfony, ich walory niezmiennie przemawiają do niemałego grona wiernych fanów. Połączenie mobilności z dużym ekranem doskonale zdaje egzamin w pracy, nauce i rozrywce. Spośród wszystkich modeli dostępnych na rynkach najchętniej kupowany jest iPad w różnych odsłonach. Apple od lat niepodzielnie króluje w rankingach sprzedaży tabletów. Mocna … Czytaj dalej Jak chronić iPada przed wirusami?
Path
Apple Pencil 2
Apple Pencil – 2 generacja
– Kto chce rysik? Musisz go wyciągać, odkładać, możesz go zgubić. Ble! Nikt nie chce rysika – powiedział Steve Jobs podczas pamiętnej prezentacji pierwszej generacji iPhone’a. Następcy założyciela Apple najwyraźniej nie podzielali tego punktu widzenia. Już w 2015 roku, czyli po upływie kilku lat od przytoczonego wystąpienia w ofercie amerykańskiej firmy pojawił się Apple Pencil. … Czytaj dalej Apple Pencil – 2 generacja
Path
Myszka do iPada
Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Gdy oczekujesz kompaktowej konstrukcji i wszechstronności, sięgasz po urządzenia mobilne. Z kolei jeśli w danym momencie potrzebujesz precyzji i bardziej zaawansowanych funkcji, niezastąpiony okaże się komputer. Każdy rodzaj sprzętu ma swoje wady oraz zalety. Należy zatem dysponować nim w zależności od okoliczności. Istnieją jednak sposoby, aby połączyć atuty urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Taki efekt może … Czytaj dalej Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online