Blog
iClinica Path Blog Path iPad Path Ekrany iPhone X i iPad Pro z nagrodami podczas Display Week

Ekrany iPhone X i iPad Pro z nagrodami podczas Display Week

Urządzenia Apple są niemal zawsze mocno doceniane przez konsumentów, jak i przedstawicieli tak zwanej branży. Dotyczy to wielu aspektów – doceniane są chociażby design, czy technikalia. Podczas Display Week docenione zostały ekrany iPhone X oraz iPad Pro. Oba sprzętu otrzymały nagrodę „Ekran Roku” na Display Week.

 

iphone x

Co doceniono w iPhone X?

 

Zeszłoroczny przedstawiciel nowej rodziny telefonów od Apple cieszy się ciągle ogromną popularnością wśród użytkowników. Jednym z czynników, który powoduje, że smartfon ten cały czas wzbudza duże zainteresowanie jest jego ekran. Wyświetlacz Super Retina rozciągnięty jest niemal na cały przedni panel telefonu. Jedyną przestrzenią, gdzie go nie ma jest sławne wcięcie, zwane notchem. Oprócz tego, że wyświetlacz zajmuje prawie cały przód urządzenia, odznacza się on świetną jakością. Jest to pierwszy OLED w telefonach Apple, który dostał dodatkowo wsparcie w technologii True Tone, który powoduje, że ekran adaptuje się automatycznie do temperatury w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy. Rozdzielczość 458 ppi, prawdziwa czarna barwa, obsługa HDR 10 oraz Dolby Vision – taka specyfikacja ekranu spowodowała, że otrzymał on laur podczas Display Week.

 

ipad pro

Czym iPad Pro zasłużył sobie na wyróżnienie?

 

Jury stworzone przez Society for Information Display doceniło wyświetlacze z zeszłorocznych iPadów Pro (były dwa – 10,5-calowy oraz 12,9-calowy) przede wszystkim za zaimplementowaną do nich technologię ProMotion. Pozwala ona na to, by wyświetlacze tych tabletów pracowały z częstotliwością odświeżania ekranu na poziomie 120Hz. Dzięki tej technologii ekran jest o wiele bardziej responsywny, jego działanie staje się płynniejsze i redukuje ona opóźnienia przy korzystaniu z Apple Pencil. Dodatkowo urządzenie samo potrafi dopasować częstotliwość odświeżania ekranu do aplikacji, która jest wyświetlana. Wydłuża to znacznie długość działania baterii.

Inne firmy także zostały docenione. Firma Sharp za swój 70-calowy telewizor, który jest pierwszym kompatybilnym ze standardem 8K, LG stworzyło Crystal Sound OLED, który jest głośnikiem wbudowanym w panel OLED.

Nagrody zostaną oficjalnie wręczone 23 maja, w momencie otwarcia konferencji Display Week.

 


Podobne artykuły
Kondycja baterii iPad
Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się … Czytaj dalej Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Path
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online