Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath Ekran OLED w końcu w iPadach? Nadchodzi iPad Air 5

Ekran OLED w końcu w iPadach? Nadchodzi iPad Air 5

Z  raportu, który przygotował nie kto inny, jak Ming-Chi Kuo wynika, że Apple prężnie pracuje także nad przyszłością swoich tabletów. Już w 2022 roku na rynku ma pojawić się nowy iPad Air 5, który będzie pierwszym tego typu urządzeniem ze stajni giganta z Cupertino, które zostanie wyposażone w ekran OLED. iPady Pro nadal mają posiadać wyświetlacze wykonane w technologii mini-LED.

 

iPad Air 5 OLED

 

Urządzenia Apple przechodzą właśnie kolejny etap swojej technologicznej ewolucji. Jej pierwszym, ważnym krokiem było przejście na autorskie procesory Apple Silicon. Jak widać, zmiany dotkną także wyświetlaczy. Firma jest w trakcie przechodzenia na ekrany mini-LED, jednak nie oznacza to rezygnacji z OLEDów, które pojawiają się cały czas w iPhone’ach i Apple Watchach.

Wydaje się, że te właśnie ekrany będą także częścią najnowszego iPad Air 5, który na rynku powinien pojawić się już w przyszłym roku.

Jak wiemy iPady Air są tymi „budżetowymi”, dlatego też najprawdopodobniej, by ograniczyć koszty produkcji, Apple zdecyduje się umieszczać w nich OLEDy o nieco niższym PPI niż w przypadku wyświetlaczy, które lądują w iPhone’ach.

Natomiast technologia mini-LED zarezerwowana będzie dla marek premium, dlatego już niebawem powinniśmy spodziewać się iPadów Pro oraz MacBooków Pro z ekranami właśnie w tej technologii.


Podobne artykuły
Kondycja baterii iPad
Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się … Czytaj dalej Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Path
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online