Ekran OLED w końcu w iPadach? Nadchodzi iPad Air 5

iPad iClinica

Z  raportu, który przygotował nie kto inny, jak Ming-Chi Kuo wynika, że Apple prężnie pracuje także nad przyszłością swoich tabletów. Już w 2022 roku na rynku ma pojawić się nowy iPad Air 5, który będzie pierwszym tego typu urządzeniem ze stajni giganta z Cupertino, które zostanie wyposażone w ekran OLED. iPady Pro nadal mają posiadać wyświetlacze wykonane w technologii mini-LED.

 

iPad Air 5 OLED

 

Urządzenia Apple przechodzą właśnie kolejny etap swojej technologicznej ewolucji. Jej pierwszym, ważnym krokiem było przejście na autorskie procesory Apple Silicon. Jak widać, zmiany dotkną także wyświetlaczy. Firma jest w trakcie przechodzenia na ekrany mini-LED, jednak nie oznacza to rezygnacji z OLEDów, które pojawiają się cały czas w iPhone’ach i Apple Watchach.

Wydaje się, że te właśnie ekrany będą także częścią najnowszego iPad Air 5, który na rynku powinien pojawić się już w przyszłym roku.

Jak wiemy iPady Air są tymi „budżetowymi”, dlatego też najprawdopodobniej, by ograniczyć koszty produkcji, Apple zdecyduje się umieszczać w nich OLEDy o nieco niższym PPI niż w przypadku wyświetlaczy, które lądują w iPhone’ach.

Natomiast technologia mini-LED zarezerwowana będzie dla marek premium, dlatego już niebawem powinniśmy spodziewać się iPadów Pro oraz MacBooków Pro z ekranami właśnie w tej technologii.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online