Blog
iClinica>Blog>iPad>Ekran OLED w końcu w iPadach? Nadchodzi iPad Air 5

Ekran OLED w końcu w iPadach? Nadchodzi iPad Air 5

Z  raportu, który przygotował nie kto inny, jak Ming-Chi Kuo wynika, że Apple prężnie pracuje także nad przyszłością swoich tabletów. Już w 2022 roku na rynku ma pojawić się nowy iPad Air 5, który będzie pierwszym tego typu urządzeniem ze stajni giganta z Cupertino, które zostanie wyposażone w ekran OLED. iPady Pro nadal mają posiadać wyświetlacze wykonane w technologii mini-LED.

 

iPad Air 5 OLED

 

Urządzenia Apple przechodzą właśnie kolejny etap swojej technologicznej ewolucji. Jej pierwszym, ważnym krokiem było przejście na autorskie procesory Apple Silicon. Jak widać, zmiany dotkną także wyświetlaczy. Firma jest w trakcie przechodzenia na ekrany mini-LED, jednak nie oznacza to rezygnacji z OLEDów, które pojawiają się cały czas w iPhone’ach i Apple Watchach.

Wydaje się, że te właśnie ekrany będą także częścią najnowszego iPad Air 5, który na rynku powinien pojawić się już w przyszłym roku.

Jak wiemy iPady Air są tymi „budżetowymi”, dlatego też najprawdopodobniej, by ograniczyć koszty produkcji, Apple zdecyduje się umieszczać w nich OLEDy o nieco niższym PPI niż w przypadku wyświetlaczy, które lądują w iPhone’ach.

Natomiast technologia mini-LED zarezerwowana będzie dla marek premium, dlatego już niebawem powinniśmy spodziewać się iPadów Pro oraz MacBooków Pro z ekranami właśnie w tej technologii.


Podobne artykuły
Apple Pencil 2
Apple Pencil – 2 generacja
– Kto chce rysik? Musisz go wyciągać, odkładać, możesz go zgubić. Ble! Nikt nie chce rysika – powiedział Steve Jobs podczas pamiętnej prezentacji pierwszej generacji iPhone’a. Następcy założyciela Apple najwyraźniej nie podzielali tego punktu widzenia. Już w 2015 roku, czyli po upływie kilku lat od przytoczonego wystąpienia w ofercie amerykańskiej firmy pojawił się Apple Pencil. … Czytaj dalej Apple Pencil – 2 generacja
Path
Myszka do iPada
Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Gdy oczekujesz kompaktowej konstrukcji i wszechstronności, sięgasz po urządzenia mobilne. Z kolei jeśli w danym momencie potrzebujesz precyzji i bardziej zaawansowanych funkcji, niezastąpiony okaże się komputer. Każdy rodzaj sprzętu ma swoje wady oraz zalety. Należy zatem dysponować nim w zależności od okoliczności. Istnieją jednak sposoby, aby połączyć atuty urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Taki efekt może … Czytaj dalej Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Path
iPad nie chce się włączyć
iPad nie chce się włączyć – co zrobić?
Czasem słyszy się, że problemy z zacinaniem się sprzętu nie dotyczą środowiska Apple. To nie do końca prawda. „Jabłka” faktycznie charakteryzują się wyjątkową niezawodnością, ale nawet im zdarzają się chwile słabości. Tak bywa w przypadku urządzeń zaliczających się do wszystkich kategorii produktowych. Problemy techniczne mogą zatem wystąpić również w przypadku tytułowych iPadów. Gdy tablet nagle … Czytaj dalej iPad nie chce się włączyć – co zrobić?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online