Blog
iClinica Path Blog Path iPhone Path Ekran iPhone 11 Pro Max zachwycił – najwyższa ocena w historii

Ekran iPhone 11 Pro Max zachwycił – najwyższa ocena w historii

Eksperci z portalu Display Mate postanowili dogłębnie przetestować możliwości wyświetlacza iPhone’a 11 Pro Max. Wyniki są bardzo zaskakujące – ekran dosłownie zdeklasował inne, konkurencyjne wyświetlacze, które znajdują się w smartfonach innych producentów. Otrzymał on najwyższą ocenę w historii wyświetlaczy znajdujących się w telefonach komórkowych – ocenę A+.

 

iPhone 11 Pro Max ekran

 

Specjaliści z Display Mate zajmują się w profesjonalnych testach różnej maści ekranów oraz wyświetlaczy, do czego używają zaawansowanej aparatury do pomiaru poszczególnych specyfikacji ekranów.

Wyniki przeprowadzanych testów jednoznacznie pokazują, że nawet w porównaniu do zeszłorocznego ekranu, który znalazł się w iPhonie Xs Max, jakość wyświetlacza w iPhonie 11 Pro Max wzrosła niebagatelnie.

Większość parametrów dotyczących wyświetlacza iPhone’a 11 Pro Max to nowe rekordy lub wyrównanie już tych istniejących. Są to:

  • Najwyższy kontrast pośród ekranów w technologii OLED,
  • Najwyższy współczynnik kontrastu – 171 przy 100% APL,
  • Najwyższa jasność pełnego ekranu pośród smartfonów z wyświetlaczy w technologii OLED – 770 nitów dla 100% APL i 821 nitów 50% APL,
  • Najwyższa absolutna dokładność w odwzorowaniu kolorów – 0,9 JNCD – w zasadzie dla ludzkiego oka, różnica w odróżnieniu przez ludzkie oko jest niemożliwa,
  • Najwyższa jasność skokowa HDR – 1290 nitów dla HDR przy 20% APL,
  • Najwyższy współczynnik odbicia ekranu – 4,5 %,
  • Najwyższa widzialna rozdzielczość ekranu – 2,7 K, 2688 x 1242.

Oprócz tego testerzy z Display Mate dostrzegli, iż ekran w iPhone 11 Pro Max charakteryzuje się o 15% większą energooszczędnością oraz o 17% większą jasnością szczytową w porównaniu do swojego poprzednika – iPhone’a Xs Max.

Na koniec eksperci z Display Mate podali istotną ciekawostkę, zwłaszcza do osób, które narzekają, że nowe iPhone’y nie posiadają rozdzielczości 4K, a smartfony innych producentów już tak:

Przy rozdzielczości 2,7 K (2688 x 1242) piksele, które oglądamy z odległości większej niż 25 centymetrów, mają dla ludzkiego oka idealną ostrość. Powoduje to, że smartfony z 4K są niczym innym, jak chwytem marketingowym, gdyż przy takich gabarytach ekranu, rozdzielczość 4K nie przynosi żadnej realnej korzyści, jeśli chodzi o komfort użytkowania.

 


Podobne artykuły
Złącze ładowania
Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Współczesne smartfony rzadko wytrzymują dłużej niż jeden dzień po pełnym naładowaniu. W związku z tym podłączanie ładowarki stało się właściwie nieodłącznym elementem codziennej rutyny. W wyniku regularnej eksploatacji gniazdo stopniowo się zużywa. Poza tym wejście sprzyja gromadzeniu się zabrudzeń, które również mogą przyczynić się do wystąpienia problemów technicznych. Niemałą rolę odgrywają też przyzwyczajenia użytkowników. Wielu … Czytaj dalej Uszkodzone złącze ładowania – regeneracja czy wymiana?
Path
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online