Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Ekran iPhone 11 Pro Max zachwycił – najwyższa ocena w historii

Ekran iPhone 11 Pro Max zachwycił – najwyższa ocena w historii

Eksperci z portalu Display Mate postanowili dogłębnie przetestować możliwości wyświetlacza iPhone’a 11 Pro Max. Wyniki są bardzo zaskakujące – ekran dosłownie zdeklasował inne, konkurencyjne wyświetlacze, które znajdują się w smartfonach innych producentów. Otrzymał on najwyższą ocenę w historii wyświetlaczy znajdujących się w telefonach komórkowych – ocenę A+.

 

iPhone 11 Pro Max ekran

 

Specjaliści z Display Mate zajmują się w profesjonalnych testach różnej maści ekranów oraz wyświetlaczy, do czego używają zaawansowanej aparatury do pomiaru poszczególnych specyfikacji ekranów.

Wyniki przeprowadzanych testów jednoznacznie pokazują, że nawet w porównaniu do zeszłorocznego ekranu, który znalazł się w iPhonie Xs Max, jakość wyświetlacza w iPhonie 11 Pro Max wzrosła niebagatelnie.

Większość parametrów dotyczących wyświetlacza iPhone’a 11 Pro Max to nowe rekordy lub wyrównanie już tych istniejących. Są to:

  • Najwyższy kontrast pośród ekranów w technologii OLED,
  • Najwyższy współczynnik kontrastu – 171 przy 100% APL,
  • Najwyższa jasność pełnego ekranu pośród smartfonów z wyświetlaczy w technologii OLED – 770 nitów dla 100% APL i 821 nitów 50% APL,
  • Najwyższa absolutna dokładność w odwzorowaniu kolorów – 0,9 JNCD – w zasadzie dla ludzkiego oka, różnica w odróżnieniu przez ludzkie oko jest niemożliwa,
  • Najwyższa jasność skokowa HDR – 1290 nitów dla HDR przy 20% APL,
  • Najwyższy współczynnik odbicia ekranu – 4,5 %,
  • Najwyższa widzialna rozdzielczość ekranu – 2,7 K, 2688 x 1242.

Oprócz tego testerzy z Display Mate dostrzegli, iż ekran w iPhone 11 Pro Max charakteryzuje się o 15% większą energooszczędnością oraz o 17% większą jasnością szczytową w porównaniu do swojego poprzednika – iPhone’a Xs Max.

Na koniec eksperci z Display Mate podali istotną ciekawostkę, zwłaszcza do osób, które narzekają, że nowe iPhone’y nie posiadają rozdzielczości 4K, a smartfony innych producentów już tak:

Przy rozdzielczości 2,7 K (2688 x 1242) piksele, które oglądamy z odległości większej niż 25 centymetrów, mają dla ludzkiego oka idealną ostrość. Powoduje to, że smartfony z 4K są niczym innym, jak chwytem marketingowym, gdyż przy takich gabarytach ekranu, rozdzielczość 4K nie przynosi żadnej realnej korzyści, jeśli chodzi o komfort użytkowania.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online