Ekran iPhone 11 Pro Max zachwycił – najwyższa ocena w historii

iPhone iClinica

Eksperci z portalu Display Mate postanowili dogłębnie przetestować możliwości wyświetlacza iPhone’a 11 Pro Max. Wyniki są bardzo zaskakujące – ekran dosłownie zdeklasował inne, konkurencyjne wyświetlacze, które znajdują się w smartfonach innych producentów. Otrzymał on najwyższą ocenę w historii wyświetlaczy znajdujących się w telefonach komórkowych – ocenę A+.

 

iPhone 11 Pro Max ekran

 

Specjaliści z Display Mate zajmują się w profesjonalnych testach różnej maści ekranów oraz wyświetlaczy, do czego używają zaawansowanej aparatury do pomiaru poszczególnych specyfikacji ekranów.

Wyniki przeprowadzanych testów jednoznacznie pokazują, że nawet w porównaniu do zeszłorocznego ekranu, który znalazł się w iPhonie Xs Max, jakość wyświetlacza w iPhonie 11 Pro Max wzrosła niebagatelnie.

Większość parametrów dotyczących wyświetlacza iPhone’a 11 Pro Max to nowe rekordy lub wyrównanie już tych istniejących. Są to:

  • Najwyższy kontrast pośród ekranów w technologii OLED,
  • Najwyższy współczynnik kontrastu – 171 przy 100% APL,
  • Najwyższa jasność pełnego ekranu pośród smartfonów z wyświetlaczy w technologii OLED – 770 nitów dla 100% APL i 821 nitów 50% APL,
  • Najwyższa absolutna dokładność w odwzorowaniu kolorów – 0,9 JNCD – w zasadzie dla ludzkiego oka, różnica w odróżnieniu przez ludzkie oko jest niemożliwa,
  • Najwyższa jasność skokowa HDR – 1290 nitów dla HDR przy 20% APL,
  • Najwyższy współczynnik odbicia ekranu – 4,5 %,
  • Najwyższa widzialna rozdzielczość ekranu – 2,7 K, 2688 x 1242.

Oprócz tego testerzy z Display Mate dostrzegli, iż ekran w iPhone 11 Pro Max charakteryzuje się o 15% większą energooszczędnością oraz o 17% większą jasnością szczytową w porównaniu do swojego poprzednika – iPhone’a Xs Max.

Na koniec eksperci z Display Mate podali istotną ciekawostkę, zwłaszcza do osób, które narzekają, że nowe iPhone’y nie posiadają rozdzielczości 4K, a smartfony innych producentów już tak:

Przy rozdzielczości 2,7 K (2688 x 1242) piksele, które oglądamy z odległości większej niż 25 centymetrów, mają dla ludzkiego oka idealną ostrość. Powoduje to, że smartfony z 4K są niczym innym, jak chwytem marketingowym, gdyż przy takich gabarytach ekranu, rozdzielczość 4K nie przynosi żadnej realnej korzyści, jeśli chodzi o komfort użytkowania.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online