Blog
iClinicaPath BlogPath Apple PayPath Dzięki Apple Pay wypłacisz gotówkę w sklepie

Dzięki Apple Pay wypłacisz gotówkę w sklepie

W grudniu zeszłego roku pojawiła się możliwość wypłacania gotówki z bankomatów za pomocą aplikacji Apple Pay – wkrótce będziemy też mogli wypłacać w ten sposób pieniądze w sklepach.

 

Wypłata gotówki dzięki Apple Pay

 

Serwis Cashless podał informacje, że skończyły się właśnie ostatnie testy usługi polegającej na wypłacie gotówki w sklepach i będziemy mogli skorzystać z tego na trzech tysiącach terminali, czyli w trzech tysiącach sklepów.

Przedstawiciele banku Pekao podczas konferencji ogłosili, że w tym tygodniu w pierwszych trzech tysiącach terminali POS zarządzanych przez nich, zostanie udostępniona funkcja cashbacku zbliżeniowego. Oznacza to, że będziemy mieli możliwość wypłacenia gotówki w sklepie bez wkładania naszej plastikowej karty do terminala.

Usługa ta dostępna będzie dla posiadaczy kart Visa oraz Mastercard wydanych z dowolnego banku oferującego cashback.

Cashback to opcja umożliwiająca wypłatę gotówki przy okazji płatnością kartą w sklepie. By wypłacić pieniądze, musieliśmy umieścić fizycznie kartę w terminalu. Teraz będziemy mogli skorzystać z tej funkcjonalności zbliżeniowo, czyli dokonamy tego za pomocą iPhone’a czy Apple Watcha z kartą podpiętą w Apple Pay.

Apple Pay w Polsce

 

Płatności mobilne od giganta z Cupertino funkcjonują w Polsce już w 14 bankach:

 • Alior Bank + T-Mobile Usługi Bankowe,
 • BGŻ BNP Paribas,
 • Credit Agricole,
 • Getin Bank,
 • ING Bank Śląski,
 • Inteligo,
 • mBank,
 • Nest Bank,
 • Millenium Bank,
 • Pekao SA,
 • PKO BP,
 • Raiffeisen Polbank,
 • Santander Consumer Bank.

Podobne artykuły
Apple Pay Later
Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Jeszcze stosunkowo niedawno karty debetowe i kredytowe były głównymi symbolami przełomu w sferze płatności bezgotówkowych. Obecnie znajdujemy się już w trakcie kolejnego etapu tej rewolucji. Firmy tworzące nowoczesne usługi płatnicze rozwijają się w błyskawicznym tempie. BLIK umościł się już nawet w polskiej mowie potocznej, a Revolut to pozycja obowiązkowa przy planowaniu wyjazdów zagranicznych. Giganci rynku … Czytaj dalej Apple Pay Later – czym jest i czy jest dostępny w Polsce?
Path
iPhone NFC
Jak używać NFC w iPhone?
Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że smartfony stały się urządzeniami służącymi do „obsługi życia”. Jeżeli posiadasz nowoczesny i funkcjonalny model, możesz ułatwić sobie wykonywanie wielu czynności związanych z codzienną rutyną. Co więcej, zakres tych możliwości nieustannie się rozszerza. Sporym udogodnieniem kontekście są płatności mobilne. Dzięki nim jesteś w stanie uregulować rachunek w sklepie … Czytaj dalej Jak używać NFC w iPhone?
Path
Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Curve jest coraz bardziej poszerzającą się usługą, która pozwala na stworzenie indywidualnego portfela wirtualnego. Możemy dodać do niej wiele kart z dowolnych banków działających na terenie Europy. Tworzy się wówczas karta wirtualna, której używać możemy do płatności online i w sklepach stacjonarnych. Rzec można, że dzięki tej aplikacji Apple Pay działa w każdym europejskim banku. … Czytaj dalej Apple Pay w każdym banku? Tak, za sprawą aplikacji Curve!
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online