Do sprzedaży trafił nowy MacBook Air 2019!

Macbook iClinica

Apple zrobiło swoim klientom nie lada niespodziankę i wypuściło na rynek nowy, odświeżony model MacBooka Air z ekranem Retina. Zgodnie z zapowiedziami CEO giganta z Cupertino, czyli Tima Cooka, firma obniżyła cenę urządzenia o 100 dolarów, co w Polsce daje nam upust rzędu 500 złotych.

 

Nowy MacBook Air 2019

 

Nowy model wyposażony został w wyświetlacz True Tone, który potrafi w sposób zautomatyzowany dopasować balans bieli do warunków oświetlenia w otoczeniu. Obraz wyświetlany nie będzie dostosowywany jedynie do natężenia światła, ale również do temperatury barw. Da to użytkownikowi wrażenie bardziej naturalnych barw i pozwoli na pewno na zdecydowanie bardziej komfortowe użytkowanie komputera.

Samego laptopa napędza, podobnie jak w poprzednich modelach, procesor Intela 8. Generacji, do tego chip T2. Oprócz tego na pokładzie znajduje się Touch ID, dwa porty Thunderbolt 3 (USB-C), większy gładzik i lepsze głośniki.

Podstawowy model kosztuje 100 dolarów mniej od poprzednika w dniu premiery – obniżono ją z 1199 dolarów do 1099 dolarów. W Polsce z 5999 złotych do 5499 złotych. W programie dla studentów możemy obniżyć cenę o kolejne 100 dolarów/500 złotych.

Nowy MacBook Air 2019 wyposażony jest w klawiaturę z mechanizmem motylkowym trzeciej generacji. Taką samą posiada tegoroczny, 15-calowy MacBook Pro, który trafił do sklepów w maju. Zdaniem Apple nowa wersja klawiatury ma zredukować do minimum problemy związane z podwójnym naciśnięciem klawisza lub brakiem reakcji klawiatury na wciśnięcie przycisku.

Laptop z automatu zostaje objęty przez program bezpłatnej wymiany/naprawy klawiatury.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online