Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Dlaczego iPhone się wygina i czy mamy czym się martwić?

Dlaczego iPhone się wygina i czy mamy czym się martwić?

[et_pb_section bb_built=”1″ admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Wielbiciele iPhone’ów zawsze z niecierpliwością czekają na kolejną odsłonę kultowego telefonu, ustawiając się w długich kolejkach, aby sprawdzić, co tym razem zaoferował im Apple. Funkcjonalność iPhone’a, jego intuicyjna obsługa i przyjazne dla użytkowników aplikacje powodują, że ciągle jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli telefonów na świecie.

 

iPhone się wygina?

Wyznawcy iPhone’ów nieco zwątpili jednak w swoje wybory w momencie, kiedy z całego świata zaczęły napływać informacje dotyczące wyginania się ich ulubionego modelu telefonu. Problem pojawił się w momencie wypuszczenia na rynek modeli iPhone 6s i iPhone 6s Plus w 2014 roku, a jego hasłem stał się hasztag #bendgate.

W Internecie pojawiło się mnóstwo zdjęć zawiedzionych użytkowników, którzy wydali na swój sprzęt sporo pieniędzy, pokazujących wygięte obudowy iPhone’ów lub filmów prezentujących jak uginają się one nawet pod lekkim naciskiem. Co było przyczyną takich procesów?

Wyginanie iPhone’ów było możliwe na skutek błędu w konstrukcji obudowy. Wykonana ze zbyt lekkiego aluminium serii 6000, miała usytuowany największy moment zginający w śrubce obok otworu na przyciski telefonu zwiększające lub zmniejszające głośność, a więc stosunkowo często używane. Tym samym na obudowę działały największe siły przekraczające znacznie wartość siły krytycznej, jaka mogła być użyta bezpiecznie na telefonie, co powodowało jego wyginanie nawet przy zwykłym noszeniu w kieszeni.

Dodatkowym problemem obudowy skonstruowanej przez Apple był brak odpowiedniego przytwierdzenia do obudowy ekranu i płytki drukowanej oraz wyjątkowo mała powierzchnia przekroju obudowy w miejscu zamontowania przycisku, co jeszcze wzmacniało efekt wyginania.

 

Zmiany w projektach iPhone 6 i 6+

Co prawda początkowo Apple negatywnie odpowiedział na skargi użytkowników, twierdząc, że wyginanie się telefonów miało miejsce w naprawdę jednostkowych przypadkach. Jednak stopniowo poddając się negatywnym opiniom na temat swojej wpadki, postanowił przeprojektować modele iPhone 6 i 6 Plus stosując przede wszystkim do ich konstrukcji wytrzymalsze aluminium serii 7000, które do tej pory było stosowane w zegarku Apple Watch Sport.

W porównaniu z użytym we wcześniejszych modelach aluminium 6000, ma ono wyższą zawartość cynku, przez co jest dużo odporniejsze i najtwardsze z dostępnych na rynku. Zwiększona została także grubość obudowy w okolicach otworu na przyciski telefonu, wynosząc 1,9 mm, zamiast, jak w poprzednich modelach: 1,14 mm, co w sumie zwiększa grubość o 67%. Wzmocniona została także szyba ochraniająca wyświetlacz.

Nowe testy Apple wskazywały, że problem z wyginającymi się obudowami nie ma już miejsca w modelach, w których usterka ta występowała. Potwierdziły to także liczne badania i testy fanów Apple.

 

Czy problem występuje w nowszych modelach?

Na szczęście nie mamy czym się martwić. Model 6s i 6s+ został już zaprojektowany w taki sposób, aby wyeliminować ten problem. Apple po rozpatrzeniu reklamacji, zdecydował się także na wymianę wadliwych urządzeń dotkniętych wadą fabryczną.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online