Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje?

Dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje?

Dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje

Wiele osób tęskni za telefonami komórkowymi starej generacji, które wytrzymywały nawet 2 tygodnie po pełnym naładowaniu. Obecnie taki wynik jest niemożliwy do powtórzenia. Wynika to z tego, że współczesne smartfony są znacznie bardziej skomplikowanymi urządzeniami. Wszystkie wykonywane działania pochłaniają o wiele więcej zasobów. W związku z tym akumulator częściej wymaga ponownego ładowania.

Nowy iPhone zapewnia zazwyczaj do kilkunastu godzin pracy. W praktyce często oznacza to, że bateria wytrzymuje od rana do wieczora. Przed kolejnym dniem trzeba podłączyć telefon do ładowania. Użytkownicy zdążyli już przyzwyczaić się do takiego stanu rzeczy. Problem pojawia się jednak, gdy smartfon rozładowuje się szybciej. W końcu do takich sytuacji może dojść też poza domem, gdzie nie zawsze jesteś w stanie podłączyć urządzenie do ładowania. Dowiedz się dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje i jak temu zapobiec.

Dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje?

Akumulator odpowiada za dostarczenie energii do działania wszystkich funkcji dostępnych na Twoim smartfonie. Im więcej narzędzi uruchomisz, tym bardziej obciążona zostanie bateria. Wyzwaniem nie są tylko aplikacje, z których korzystasz w danym momencie. Oprogramowanie uruchomione w tle również przetwarza pewne procesy, np. instalowanie uaktualnienia albo generowanie powiadomień.

Bolączką jest też włączanie rozmaitych narzędzi nawet jeśli nie są potrzebne w danym momencie. Gdy przebywasz w domu i korzystasz z internetu przez sieć Wi-Fi to transfer danych powinien być wyłączony. W przeciwnym wypadku funkcja działa w tle i pobiera energię. To przyczynia się do szybszego rozładowania baterii. Dodatkowym obciążeniem może też być chociażby wysoka jasność ekranu, która nie przystaje do panujących warunków oświetleniowych. Skoro wiesz dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje, przekonaj się jak temu zaradzić.

Jak sprawdzić co obciąża baterię w iPhonie?

Wszystkie przetwarzane procesy pochłaniają określoną ilość zasobów. Można zatem wyróżnić wyjątkowo wymagające oprogramowanie, jak i takie działające dość ekonomicznie. Jesteś w stanie sprawdzić, do której grupy zaliczają się poszczególne narzędzia i aplikacje. Dane możesz podejrzeć w następującym miejscu:

 1. Otwórz Ustawienia.
 2. Przejdź do sekcji „Bateria”.
 3. Przewiń listę na dół i sprawdź użycie baterii według aplikacji.

rozładowana bateria iPhone

Wydajność baterii w iPhonie – jak ją poprawić?

Korzystną praktyką jest używanie najświeższej wersji systemu operacyjnego. Aktualizacje iOS wprowadzają nie tylko nowe funkcje, ale też udoskonalają optymalizację całego środowiska. Dzięki migracji na nową odsłonę możesz mieć pewność, że wszystkie elementy ekosystemu są ze sobą kompatybilne.

Poza tym warto ekonomiczniej korzystać z iPhone’a. Nie wszystkie usługi wymagają instalowania aplikacji mobilnej. W niektórych przypadkach możesz poprzestać na dostępie przez przeglądarkę internetową. Warto jednak zaznaczyć, że nie należy zamykać aplikacji, do której prawdopodobnie wrócisz niebawem. Ilość energii potrzebnej do ponownego rozruchu okazuje się większa niż w przypadku zasilenia działania w tle. Staraj się zatem instalować jedynie niezbędne oprogramowanie. Minimalistyczne podejście zdecydowanie popłaca w tej materii.

Do dyspozycji masz również tryb niskiego zużycia energii. Po włączeniu tej opcji dochodzi do automatycznego ograniczenia działania funkcji, które wyglądają efektownie, ale nie są niezbędne. W ten sposób system sam optymalizuje się pod kątem wydajnego użytkowania ogniwa. Tryb niskiego zużycia energii aktywujesz w następujący sposób:

 1. Wejdź do ustawień.
 2. Wybierz sekcję „Bateria”.
 3. Zaznacz opcję „Tryb Niskie zużycie energii”.

Kiedy bateria w iPhone szybko się rozładowuje?

Słabsze osiągi ogniwa często są też naturalnym skutkiem eksploatacji. Bateria zostaje poddana sporym obciążeniom, a więc stopniowo się zużywa. Namacalnym skutkiem tego procesu jest zmniejszająca się pojemność akumulatora. W praktyce oznacza to, że w pełni naładowana bateria wytrzymuje coraz mniej czasu. Możesz sprawdzić aktualną kondycję swojego ogniwa. W tym celu wykonaj następujące kroki.

 1. Przejdź do ustawień.
 2. Otwórz zakładkę „Bateria”.
 3. Stuknij pozycję „Kondycja i ładowanie baterii”.

Przyjmuje się, że granica względnego komfortu użytkowania przebiega na poziomie 80%. Jeżeli kondycja jest niższa, smartfon prawdopodobnie nie wytrzyma od rana do wieczora bez powtórnego ładowania w ciągu dnia. W takiej sytuacji zalecanym rozwiązaniem jest wymiana baterii iPhone. Przyczyną szybkiego rozładowywania się ogniwa mogą być też awarie. Jeżeli dostrzegasz niepokojące sygnały, warto udać się do serwisu. Na miejscu specjalista precyzyjnie odpowie Ci dlaczego bateria w iPhone szybko się rozładowuje i zaproponuje skuteczne rozwiązanie.

Wymiana baterii w iPhone’ie – ile kosztuje?

Koszty wykonania takiej usługi są uzależnione od modelu smartfona, którego używasz. Wymiana baterii iPhone będzie najtańsza w przypadku starszych odsłon. Im nowsze i bardziej zaawansowane wydanie posiadasz tym koszt będzie wyższy. Co do zasady można jednak uznać, że ceny nie są zbyt wygórowane. Za przykład niech posłuży wymiana baterii iPhone 12 w serwisie iClinica. Rzuć okiem na poniższy cennik:

 • iPhone 12 Mini – 279 zł,
 • iPhone 12 – 299 zł,
 • iPhone 12 Pro – 299 zł,
 • iPhone 12 Pro Max – 329 zł.

Jeżeli jednak weźmiesz pod uwagę chociażby iPhone 8, cena regularna wyniesie już tylko 169 zł. Stosunek kosztów do efektu wypada zatem wyjątkowo korzystnie. W końcu problemy techniczne z baterią są dość uciążliwe i mogą nawet utrudnić codzienne funkcjonowanie. Warto zatem zainwestować w nowe ogniwo, aby zachować pełen komfort. Zerknij na cennik naprawy iPhone w serwisie iClinica.

Wymiana baterii iPhone


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online