Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Darmowy sposób, by dowiedzieć się, czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find My iPhone

Darmowy sposób, by dowiedzieć się, czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find My iPhone

Handel używanym sprzętem od Apple jest mocno utrudniany przez amerykańską firmę. Przeszło rok temu postanowili oni zablokować użytkownikom możliwość sprawdzenia, czy telefon o takim numerze IMEI ma włączoną funkcję „find my phone”, zwaną także, jako blokada iCloud.

Czym jest usługa Find my iPhone?

Funkcja Find my iPhone, czy też po polsku Znajdź mój iPhone stanowi część usługi konta iCloud. Konto iCloud jest zakładane podczas pierwszej konfiguracji urządzenia marki Apple. Jego zadaniem jest synchronizacja danych pomiędzy różnymi urządzeniami, np. pomiędzy iPhonem i MacBookiem czy iPadem i iMakiem itd. Jak sama nazwa wskazuje, iCloud wykonuje także kopie zapasowe w chmurze, a oprócz tego umożliwia kupowanie aplikacji w App Store i nie tylko. I właśnie jedną z funkcji iCloud jest usługa Znajdź mój iPhone czy Find my iPhone (w wersji angielskiej).

Kluczową funkcją usługi Znajdź mój iPhone jest pomoc w znalezieniu zgubionego lub skradzionego telefonu. W momencie utraty sprzętu, blokada aktywacji ochroni wszelkie informacje i dane znajdujące się w telefonie, tym samym uniemożliwiając innym osobom użycie iPhone’a. Jak to działa? Otóż w momencie, kiedy włącza się usługę Find my iPhone na swoim telefonie, indywidualny identyfikator Apple ID zostanie zabezpieczony na serwerach aktywacji Apple i powiązany z danym smartfonem. Dzięki temu hasło nie będzie już potrzebne, by wyłączyć usługę Znajdź mój iPhone, wymazać dane w urządzeniu czy ponownie je aktywować.

Pojawiła się nieoficjalna alternatywa

 

Jest to bardzo szybki i sprawdzony sposób na sprawdzenie, czy iPhone posiada włączoną blokadę iCloud.

 

blokada icloud

 • Wchodzimy na stronę iUnlocker
 • Wpisujemy numer urządzenia, którego status chcemy sprawdzić
 • Wciskamy przycisk „check” i czekamy chwilę, aż system przetworzy informacje
 • Pojawi się nam taki oto ekran, na którym znajdziemy interesujące nas dane:

 

find my iphone

 

Informacji będzie kilka, nas interesuje przede wszystkim to, co wyświetla się przy Find my iPhone. Jeżeli widnieje napis „off” na zielonym tle, oznacza to, że blokada została wyłączona i taki używany telefon można bez kłopotu kupować. Jeżeli natomiast wyświetla się napis „on” na tle czerwonym to blokada jest uruchomiona i sprzedawca powinien ją wyłączyć przed sprzedażą.
W taki szybki sposób można sprawdzić tę istotną kwestię. Przetestowaliśmy go – działa!

 

Jak włączyć usługę Znajdź mój iPhone?

 1. Zacznij od ekranu początkowego.
 2. Wejdź w Ustawienia.
 3. Kliknij w Lokalizator.
 4. Wybierz opcję Znajdź mój iPhone.
 5. Tu zaznacz, czy chcesz mieć włączoną lokalizację.

Jeśli zostanie wyświetlona prośba o zalogowanie się, wprowadź identyfikator Apple ID.

 

Jak wyłączyć usługę Znajdź mój iPhone?

 1. Zaloguj się w usłudze iCloud, używając do tego celu swojego konta Apple ID.
 2. Wejdź do aplikacji Znajdź mój iPhone (Find my iPhone).
 3. Kliknij opcję Wszystkie urządzenia.
 4. W tym momencie otworzy się lista wszystkich urządzeń połączonych z kontem.
 5. Zaznacz urządzenie, które chcesz usunąć z usługi Znajdź mój iPhone.
 6. Kliknij opcję Usuń z konta.

Wyłączenie blokady w usłudze Znajdź mój iPhone można wykonać poprzez samego iPhone’a, jak również z poziomu przeglądarki. Wystarczy w tym celu zalogować się do swojego konta na stronie iCloud.com.

 

Jak dowiedzieć się, czy iPhone my wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone – podsumowanie 

Usługa Find my iPhone ma za zadanie uniemożliwić niepożądanym osobom korzystanie ze zgubionego czy też skradzionego iPhone’a. Blokada aktywacji uruchamia się automatycznie, gdy zostanie włączona usługa Znajdź mój iPhone. Jeśli chcesz ją włączyć, wyłączyć lub po prostu dowiedzieć się, czy iPhone ma wyłączoną blokadę iCloud Find my iPhone, zachęcamy do skorzystania z naszych wskazówek.

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło Ci się spostrzec u kogoś zdjęcie osoby dzwoniącej wyświetlone na cały ekran. … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path

Komentarze do wpisu


 1. coment

  Bardzo dobrą alternatywą jest również strona https://www.imei.info/. W kilku krokach można sprawdzić czy Find My iPhone jest włączony i status blokady iCloud.

  Kilka razy, korzytałem z usług na tej stronie i wszystko działa bardzo sprawnie.

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online