Czyżby w tym roku miał wyjść iPhone dual-SIM?

iPhone iClinica

Jeden z chińskich portali umieścił w sieci raport, w którym informuje, że przynajmniej jeden z tegorocznych iPhone’ów będzie posiadać dual-SIM. Byłby to pierwszym smartfon od Apple do którego możemy wsadzić dwie karty SIM.

 

iPhone z dual-SIM?

 

Parę miesięcy temu informowaliśmy, że rzeczywiście możemy doczekać się w końcu iPhone’a obsługującego dwie karty SIM. Kolejne doniesienia zdają się potwierdzać tamte rewelacje. Co prawda w najnowszym raporcie możemy wyczytać, że jedna karta SIM ma być fizyczna – tak, jak teraz, a druga ma być wirtualna. Smartfon miałby być wyposażony w technologie DSDS, czyli dual-SIM dual standby i obsługiwać połączenia LTE + LTE. Wszystko to z myślą o wygodzie użytkowników, gdyż aktualne iPhone’y pochwalić się mogą jedynie obsługą LTE + 3G.

 

Czyli tylko jedna tacka?

 

Wychodzi na to, że w krajach, gdzie obsługiwana jest karta Apple SIM w telefonie umieszczony będzie tylko jeden slot na kartę SIM. Co ciekawe model przygotowywany na rynek chiński posiadać ma dwa sloty na kartę SIM, gdyż w tym kraju Apple SIM nie jest obsługiwane.
Czy Apple rzeczywiście zdecyduje się na taki krok? Zapewne dopiero jesienią dane nam będzie poznać odpowiedź.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online