Jeden z chińskich portali umieścił w sieci raport, w którym informuje, że przynajmniej jeden z tegorocznych iPhone’ów będzie posiadać dual-SIM. Byłby to pierwszym smartfon od Apple do którego możemy wsadzić dwie karty SIM.

 

iPhone z dual-SIM?

 

Parę miesięcy temu informowaliśmy, że rzeczywiście możemy doczekać się w końcu iPhone’a obsługującego dwie karty SIM. Kolejne doniesienia zdają się potwierdzać tamte rewelacje. Co prawda w najnowszym raporcie możemy wyczytać, że jedna karta SIM ma być fizyczna – tak, jak teraz, a druga ma być wirtualna. Smartfon miałby być wyposażony w technologie DSDS, czyli dual-SIM dual standby i obsługiwać połączenia LTE + LTE. Wszystko to z myślą o wygodzie użytkowników, gdyż aktualne iPhone’y pochwalić się mogą jedynie obsługą LTE + 3G.

 

Czyli tylko jedna tacka?

 

Wychodzi na to, że w krajach, gdzie obsługiwana jest karta Apple SIM w telefonie umieszczony będzie tylko jeden slot na kartę SIM. Co ciekawe model przygotowywany na rynek chiński posiadać ma dwa sloty na kartę SIM, gdyż w tym kraju Apple SIM nie jest obsługiwane.
Czy Apple rzeczywiście zdecyduje się na taki krok? Zapewne dopiero jesienią dane nam będzie poznać odpowiedź.

Już od 2009 roku serwisujemy Wasze iPhone’y, iPad’y i Macbooki. Wymieniamy zbite wyświetlacze, zużyte baterie i inne podzespoły na oryginalnych częściach. Posiadamy punkty w Poznaniu, Wrocławiu Krakowie oraz Bydgoszczy, a także prowadzimy serwis online. Sprzęty Apple nie mają przed nami tajemnic!

Jeśli podobał Ci się wpis, zaznacz mu parę gwiazdek 😉
[Głosów:1    Średnia:5/5]