Blog
iClinica>Blog>iOS>Czyżby nadchodziła nowa, lepsza Siri w iOS 12?

Czyżby nadchodziła nowa, lepsza Siri w iOS 12?

W Internecie pojawiają się głosy, które sugerują, że Apple podczas konferencji WWDC 2018 ma ogłosić, że w nowym systemie pojawi się zdecydowanie bardziej rozwinięta i zaawansowana asystentka głosowa – Siri 2.

 

Częsta krytyka Siri

 

Wielu użytkowników zarzuca, że asystenta głosowa Apple nie jest godna 2018 roku. W porównaniu do Google Assistant wypada blado, gdyż konkurencyjny asystent głosowy jest o wiele bardziej rozbudowany i zaawansowany. Zarzuca się Siri, że ta nierzadko ma problemy z prostymi komendami, średnio radzi sobie ze świadomością kontekstu, przez nawiązanie z nią jakieś bardziej rozbudowanej konwersacji jest w zasadzie niemożliwe.

Apple zdawało nie przykuwać większej wagi do nieprzychylnych komentarzy w stosunku do Siri. Zapewne wpływ na to ma fakt, że interfejsy głosowe cały czas nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem i stanowią niszę. A i różnice między Siri, a Google Assistant nie są na tyle ogromne, by czuć, że konkurencja odjechała im w tym segmencie.

 

Apple pracowało nad nową Siri?

 

Być może ten brak wyścigu zbrojeń w przypadku interfejsów głosowych wyjdzie im na dobre, bo producenci mają dużo czasu i spokoju, by dopracować tę technologię. Apple na pewno działa na rzecz poprawy funkcjonalności Siri. Już w 2016 roku dochodziły głosy, że powstał nawet poboczny projekt „Invisible Hand”. Owocem ich prac miałaby być możliwość korzystania z iPhone’a, czy iPada tylko przy pomocy komend głosowych, które przekazujemy Siri.

Niewykluczone, że prace posunęły się na tyle daleko, że podczas tegorocznego WWDC zostaną zaprezentowane jej pierwsze efekty.

 

siri

Skąd takie przypuszczenia?

 

Część internautów postanowiła zapytać Siri o konferencję WWDC, która się za chwilę odbędzie. Asystenta głosowa Apple odpowiadała, że:

„Nie chcę się przechwalać, ale staję się mądrzejsza. To pewnie przez ciągłe uczenie się ostatnio do późnej nocy…”
Kwestią problematyczną jest fakt, że przed rokiem Siri odpowiadała w taki sam sposób na pytania odnośnie WWDC. Trudno jest więc traktować tegoroczne doniesienia, jako dowód w sprawie. Ale chodzą inne pogłoski, które pozwalają wierzyć, że w iOS 12 będziemy mieli do czynienia z ulepszoną Siri.

Z prasowych doniesień wynika, że w iOS 12 ma pojawić się zwiększona integracja ulepszonego interfejsu głosowego w wyniki wyszukiwania spotlight w iPhone. Oprócz tego w Cambridge zostało otwarte laboratorium Apple, w którym pracuje się nad ulepszoną wersją Siri, lub nad jej nową wersją.

 

Co jeszcze mówi Siri?

 

Siri zapytana o zbliżające się WWDC 2018 wspomina także o tym, iż będzie miała nowy dom oraz nowy głos. Pojawiają się plotki, że pojawić się nowa, odświeżona wersja HomePoda oraz dodatkowy głos. Problem w tym, że gdy sprawdzimy to okaże się, że to także działo się rok temu. Co więcej – na targach WWDC 2017 ogłoszono HomePoda oraz nowy, męski głos dla Siri.
Należy uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości, targi WWDC 2018 już w dniach 4-8 czerwca – tam zapewne pojawi się więcej informacji na temat nowej Siri.

 


Podobne artykuły
iOS 16 update
iOS 16 bez tajemnic
W minionych miesiącach gigant z Cupertino zaprezentował wiele nowości. Podczas tegorocznych konferencji światło dzienne ujrzały takie urządzenia jak iPhone 14 Pro czy też MacBooki z procesorem M2. Sporo uwagi skradły premiery AirPods Pro 2 oraz Apple Watch. Warto jednak pamiętać, że o sile sprzętu stanowi również niezawodne oprogramowanie. W związku z tym każda okrągła aktualizacja … Czytaj dalej iOS 16 bez tajemnic
Path
Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Premiera nowej wersji iOS to moment, który dzieli społeczność użytkowników. Jedni z zapartym tchem wyczekują dostępu do aktualizacji, by jak najszybciej przetestować najnowsze funkcje. Inni natomiast mogą początkowo opierać się zmianie ze względu na przyzwyczajenia. Z naszej perspektywy update iOS to krok, który należy i warto podjąć, gdy tylko pojawia się taka możliwość. Należy, bo … Czytaj dalej Nie możesz zainstalować uaktualnienia iOS? Dowiedz się jak rozwiązać problem
Path
Jak zaktualizować system iOS?
Jedną z głównych przewag konkurencyjnych Apple jest doskonale zoptymalizowany software. System operacyjny oraz autorskie aplikacje działają w idealnej symbiozie zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dzięki temu sprzęt sygnowany nadgryzionym jabłkiem często bije rywali na głowę w testach wydajności. Wyniki robią jeszcze większe wrażenie po porównaniu specyfikacji poszczególnych urządzeń. Rozwiązania dostarczane przez konkurencyjne firmy … Czytaj dalej Jak zaktualizować system iOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online