Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath Czyszczenie iPada – jak czyścić ekran tabletu Apple?

Czyszczenie iPada – jak czyścić ekran tabletu Apple?

czyszczenie iPada

Przy korzystaniu ze sprzętu elektronicznego warto zadbać o zachowanie porządku. Nie chodzi tutaj wyłącznie o kwestie związane z przechowywaniem danych w ramach pamięci wewnętrznej i operacyjnej. Istotną rolę odgrywa również regularna pielęgnacja urządzenia przy pomocy środków czystości.

iPad to okazała tafla szkła umieszczona w zgrabnej obudowie. Cała konstrukcja urzeka nowoczesnym designem w minimalistycznym wydaniu. Z całą pewnością warto przyłożyć się do konserwacji, aby zachować wszystkie walory takiego urządzenia. Przekonaj się w jaki sposób powinno przebiegać skuteczne czyszczenie iPada.

Jak czyścić iPada?

Zanim zabierzesz się do czyszczenia, należy odpowiednio przygotować sprzęt. Najpierw wyłącz tablet i odepnij od niego wszystkie przewody. Dopiero wtedy możesz przystąpić do odświeżenia iPada. Użyj ściereczki o miękkiej strukturze. Wykonuj delikatne ruchy na powierzchni urządzenia. Jeżeli masz problem z usunięciem niektórych zabrudzeń, możesz odrobinę zwilżyć szmatkę. Nie używaj jednak zbyt dużo wody. Miej na uwadze, by wilgoć nie dostała się do wnętrza konstrukcji.
Czym czyścić iPada?

Podstawowym akcesorium do pielęgnacji tabletu powinna być delikatna ściereczka. Świetnym wyborem okażą się produkty wykonane z mikrofibry. Unikaj pylących i szorstkich materiałów. Jeżeli będziesz trzymać się tych zasad, czyszczenie iPada stanie się skuteczne, a przede wszystkim bezpieczne.

W kontekście pielęgnacji sprzętu Apple można wyróżnić wiele substancji i preparatów, których nie należy używać. Przede wszystkim unikaj środków zawierających aceton, amoniak i nadtlenek wodoru. Większość produktów zaliczających się do chemii gospodarczej również nie znajdzie zastosowania w tej sytuacji. Producent zdecydowanie odradza wykorzystywanie rozpuszczalników, środków przeznaczonych do mycia szyb, a także preparatów w aerozolu. Z całą pewnością trzeba dokładnie przestudiować etykietę ze składem przed przystąpieniem do działania.

czyszczenie iPada

Dlaczego warto dbać o czyszczenie iPada?

Na wszystkich przedmiotach znajdujących się w Twoim otoczeniu osadzają się zabrudzenia. Nie inaczej jest w przypadku tabletów. Nieczystości gromadzą się również w pobliżu różnych otworów, np. głośników albo złącza ładowania. Nadmiar brudu w tych okolicach może prowadzić nawet do zakłócenia pracy urządzenia w różnych obszarach. Jeżeli zbagatelizujesz tę kwestię, istnieje też ryzyko wystąpienia trwalszych usterek. W związku z tym regularne czyszczenie iPada jest rekomendowane.

Umiejętna profilaktyka jest w stanie Cię przed wystąpieniem awarii. Wprawdzie nie będzie to zbita szybka iPad, ale mogą wystąpić inne rodzaje uszkodzeń. W ten sposób obniża się żywotność urządzenia w dłuższym horyzoncie czasowym. Z kolei systematyczne czyszczenie iPada sprawia, że konieczność wymiany tabletu na nowszy model może pojawić się później. Oprócz tego przy sprzedaży sprzętu na rynku wtórnym, jesteś w stanie ustalić wyższą cenę.

Ponadto warto zwrócić też uwagę na względy estetyczne. Apple tworzy coś więcej niż sprzęt elektroniczny. Urządzenia sygnowane nadgryzionym jabłkiem stały się również stylowym gadżetem, który może nawet przyczynić się do kreowania profesjonalnego wizerunku użytkownika.

Dezynfekcja iPada – czy mogę używać środka dezynfekującego na moim iPadzie?

Na powierzchni urządzenia gromadzą się drobnoustroje. Kontakt z nimi może prowadzić do infekcji. W związku z tym czyszczenie iPada nie służy wyłącznie kwestiom estetycznym i użytkowym. Warto zadbać o odpowiednią profilaktykę również ze względów sanitarnych.

Dezynfekcja pozwala na zneutralizowanie wszystkich drobnoustrojów znajdujących się na tablecie. W tym celu możesz posłużyć się alkoholem izopropylowym o 70-procentowym stężeniu albo alkoholem etylowym ze stężeniem na poziomie 75%. Do rozprowadzenia płynu użyj delikatnej i miękkiej ściereczki. Możesz też skorzystać z chusteczek Clorox.

Czy potrzebuję środka czyszczącego do mojego iPada?

W większości przypadków nie będziesz potrzebować specjalistycznych preparatów. Często wystarczy przetarcie urządzenia na sucho albo użycie niewielkiej ilości wody. Jeśli jednak trafiasz na wyjątkowo uporczywe zabrudzenia, można sięgnąć po środki przeznaczone do pielęgnacji tabletów i wyświetlaczy. Przed zakupem sprawdź jednak właściwości i zastosowanie danego produktu. Warto zweryfikować również renomę producenta. Gdy zaopatrzysz się w odpowiedni preparat, nie psikaj nim bezpośrednio na urządzenia. Nanieś odrobinę na ściereczkę i dopiero wtedy rozprowadź na powierzchni tabletu.

W niektórych sytuacjach może być za późno na działania profilaktyczne. Zabrudzenia przedostają się do wnętrza urządzenia i utrudniają odtwarzania dźwięku czy też ładowanie sprzętu. Mogą też zakłócać działanie innych komponentów. W takich sytuacjach należy skorzystać ze wsparcia profesjonalistów. Rzuć okiem na cennik naprawy iPada zamieszczony na naszej stronie internetowej. Serwis Apple Wrocław to jeden z lokali zaliczających się do sieci iClinica. Poza tym punkty stacjonarne znajdują się też w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Bydgoszczy. Jeżeli nie będziesz mieć po drodze do żadnego z oddziałów, skorzystaj z naprawy wysyłkowej.

czyszczenie iPada


Podobne artykuły
Kondycja baterii iPad
Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Bateria stanowi jeden z kluczowych komponentów tabletu. To od jej parametrów i kondycji zależy długość czasu pracy po naładowaniu. To z kolei ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania urządzenia. Sprawdzenie aktualnej kondycji baterii na iPadzie okazuje się bardziej skomplikowane niż na iPhonie. W ustawieniach nie ma specjalnej sekcji poświęconej tej kwestii. Trzeba nieco bardziej się … Czytaj dalej Jak sprawdzić kondycję baterii iPad?
Path
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online