Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Czym możesz ładować swojego iPhone’a? Krótko o ładowarkach

Czym możesz ładować swojego iPhone’a? Krótko o ładowarkach

Kwestia zasilaczy i ładowarek do iPhone’ów, iPadów, czy MacBooków to spory temat. Oprócz oryginalnych zasilaczy są także tysiące zamienników pochodzących od firm trzecich. Często mają one różne standardy, technologie, czy moc, zatem bywa, że trudno się w tym wszystkich połapać. Jednak nie jest to takie skomplikowane, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka.

 

Ładowarka iPhone

 

Niestety od zeszłego roku Apple nie dodaje już ładowarki do pudełka z nowym iPhonem. Jesteśmy zmuszeni dokupić ją oddzielnie. Oprócz oryginalnych zasilaczy, możemy wybrać któryś z zamienników, jakich nie brakuje na rynku. Mimo czasami wątpliwej jakości kuszą one jednak swoją stosunkowo niską ceną. Ale czy warto na tym oszczędzać?

Jeszcze niedawno firma Apple do pudełek z iPhonem dorzucała 5-watową ładowarkę. Jednak rozwój technologiczny również dotknął kwestii ładowania i taka moc przestała być wystarczająca.

Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę, że konkurencyjne smartfony innych firm miały już wprowadzone technologie szybkiego ładowania. Apple podjęło decyzję, by w pudełkach lądował zasilacz o mocy 18 W, co zdecydowanie przyspieszyło proces ładowania. Natomiast teraz, jak już wspominaliśmy w pudełku nie znajdziemy żadnej ładowarki.

Jeśli chodzi o oryginalne zasilacze od Apple z kablem USB-C to na rynku znaleźć możemy takie o mocy 18 W, 20 W, 29 W, 30 W, 61 W, 87 W, 96 W. Oczywiście w zależności od mocy były one projektowane z myślą o innym sprzęcie.

 

zasilacz apple

 

Ładowarka uniwersalna – czy zasilaczem od MacBooka mogę naładować iPhone’a?

 

Najnowsze ładowarki Apple, które wyposażone są w port USB-C działają przy użyciu technologii Power Delivery (PD). Standard ten daje możliwość ładowania urządzeń o różnym zapotrzebowaniu na napięcie i natężenie prądu.

Polega to na tym, że po podłączeniu ładowarki do telefonu, czy komputera ta komunikuje się z urządzeniem, by dostosować odpowiednio napięcie i natężenie, by pop chwili rozpocząć bezpieczne ładowanie.

Czyli w skrócie – do naładowania iPhone’a możemy użyć działającej w standardzie Power Delivery, oryginalnej ładowarki od MacBooka, czy iPada. Zasilacz dostosuje odpowiednie parametry i zacznie ładować swoje urządzenia. Może być o to spokojni, Apple potwierdza to na swojej oficjalnej stronie.

 

ladowarki apple

 

A co jeśli mam ładowarkę innej firmy?

 

Czasami zdarza się sytuacja, gdy pod ręką nie ma oryginalnego zasilacza od Apple i musimy się posiłkować ładowarką firmy trzeciej. Apple dla najnowszych iPhone’ów rekomenduje moc rzędu 22 W.

Jeżeli podobne wartości widnieją na Twoim zamienniku to można bezpiecznie z niego skorzystać.

Zdarza się w przypadku starszych ładowarek, że nie ma podanej wartości w watach. Wówczas mamy tylko dane na temat outputu, czyli dane o natężeniu w amperach (A) i wartość napięcia w woltach (V). Wartości te trzeba przez siebie pomnożyć i dostaniemy wartość w watach (W).

Jednak z doświadczenia wiemy, że warto zainwestować w oryginalne akcesoria. Ładowarka firmy trzeciej, nawet jeśli wykonana jest w wysokiej jakości, może mieć z czasem wpływ na działanie naszej baterii.

Zaufajcie nam, trochę baterii w iPhone’ach już wymieniliśmy!


Podobne artykuły
Przypisanie zdjęcia do kontaktu
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej? Gdy ktoś do Ciebie dzwoni, ekran zawiera imię i nazwisko, suwak odpowiadający za odebranie bądź odrzucenie połączenia i być może jeszcze jedną czy dwie poboczne opcje. Jesteś jednak w stanie bardziej spersonalizować ten widok, jeśli tylko masz na to ochotę. Być może zdarzyło … Czytaj dalej Przypisanie zdjęcia do kontaktu – czyli jak ustawić duże zdjęcie osoby dzwoniącej?
Path
Odrzucenie połączenia bez wiedzy dzwoniącego
Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Wyobraź sobie, że telefon zaczyna dzwonić, a Ty kompletnie nie masz czasu albo ochoty na rozmowę w tym momencie. Oczekiwanie na koniec próby połączenia wywołuje pewien dyskomfort. W końcu masz wtedy ograniczony dostęp do niektórych funkcji w smartfonie. Jeśli jednak zdecydujesz się na drugą skrajność i odrzucisz połączenie, możesz tym odrobinę urazić osobę dzwoniącą. Na … Czytaj dalej Jak odrzucić połączenie bez wiedzy dzwoniącego?
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path

Komentarze do wpisu


Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online