Czy taki będzie iPad mini 6? W Sieci pojawiły się pierwsze informacje

iPad iClinica

Jon Prosser od wielu lat raczy nas różnego rodzaju informacjami odnośnie nadchodzących sprzętów Apple. Tym razem na tapet wziął on iPada mini 6 uchylając nieco rąbka tajemnicy na temat nowego tabletu od giganta z Cupertino.

 

iPad mini 6

 

Z wiadomości dotyczących iPada mini 6 dowiadujemy się, że ma on dostać zupełnie nowy design, który inspirowany jest wyglądem iPada Air 4 oraz iPada Pro. W skrócie – powinniśmy spodziewać się urządzenia, które będzie wyglądało, jak mniejsza wersja iPada Air 4.

Zasłużony przycisk Home zniknie, co da możliwość umieszczenia nieco większego ekranu w ramkach tej samej wielkości. Wymiary mają być zbliżone do poprzednika opisywanego modelu – szerokość i długość urządzenia ma się zwiększyć o jedyne 3 minimetry (dokładne wymiary: 206,3 mm x 137,8 mm x 6,1 mm).

 

ipad mini 6

 

Co do przekątnej ekranu to nie ma jeszcze pewnej informacji. Plotki mówią o wyświetlaczu wielkości 7,9 cala lub 8,4 cala.

Urządzenie napędzane będzie przez układ A14 Bionic. Znajdzie się w nim również modem 5G, Touch ID i lepsze, przeprojektowane głośniki. Port Lightning zostanie zastąpiony przez USB-C. Sam iPad mini 6 ma ukazać się w trzech wariantach kolorystycznych: złoty, srebrny i czarny.

Z dodatkowych informacji możemy się dowiedzieć, że sprzęt będzie miał prawdopodobnie wsparcie dla Apple Pencil i co ciekawe – ma być to specjalny, dedykowany rysik dla tego modelu.

Premiery powinniśmy spodziewać się pod koniec 2021 roku.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online