Czy taki będzie iPad mini 6? W Sieci pojawiły się pierwsze informacje

iPad iClinica
ipad mini 2021

Jon Prosser od wielu lat raczy nas różnego rodzaju informacjami odnośnie nadchodzących sprzętów Apple. Tym razem na tapet wziął on iPada mini 6 uchylając nieco rąbka tajemnicy na temat nowego tabletu od giganta z Cupertino.

 

iPad mini 6

 

Z wiadomości dotyczących iPada mini 6 dowiadujemy się, że ma on dostać zupełnie nowy design, który inspirowany jest wyglądem iPada Air 4 oraz iPada Pro. W skrócie – powinniśmy spodziewać się urządzenia, które będzie wyglądało, jak mniejsza wersja iPada Air 4.

Zasłużony przycisk Home zniknie, co da możliwość umieszczenia nieco większego ekranu w ramkach tej samej wielkości. Wymiary mają być zbliżone do poprzednika opisywanego modelu – szerokość i długość urządzenia ma się zwiększyć o jedyne 3 minimetry (dokładne wymiary: 206,3 mm x 137,8 mm x 6,1 mm).

 

ipad mini 6

 

Co do przekątnej ekranu to nie ma jeszcze pewnej informacji. Plotki mówią o wyświetlaczu wielkości 7,9 cala lub 8,4 cala.

Urządzenie napędzane będzie przez układ A14 Bionic. Znajdzie się w nim również modem 5G, Touch ID i lepsze, przeprojektowane głośniki. Port Lightning zostanie zastąpiony przez USB-C. Sam iPad mini 6 ma ukazać się w trzech wariantach kolorystycznych: złoty, srebrny i czarny.

Z dodatkowych informacji możemy się dowiedzieć, że sprzęt będzie miał prawdopodobnie wsparcie dla Apple Pencil i co ciekawe – ma być to specjalny, dedykowany rysik dla tego modelu.

Premiery powinniśmy spodziewać się pod koniec 2021 roku.

Prześlij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online