Blog
iClinicaPath BlogPath iPadPath Czy taki będzie iPad mini 6? W Sieci pojawiły się pierwsze informacje

Czy taki będzie iPad mini 6? W Sieci pojawiły się pierwsze informacje

Jon Prosser od wielu lat raczy nas różnego rodzaju informacjami odnośnie nadchodzących sprzętów Apple. Tym razem na tapet wziął on iPada mini 6 uchylając nieco rąbka tajemnicy na temat nowego tabletu od giganta z Cupertino.

 

iPad mini 6

 

Z wiadomości dotyczących iPada mini 6 dowiadujemy się, że ma on dostać zupełnie nowy design, który inspirowany jest wyglądem iPada Air 4 oraz iPada Pro. W skrócie – powinniśmy spodziewać się urządzenia, które będzie wyglądało, jak mniejsza wersja iPada Air 4.

Zasłużony przycisk Home zniknie, co da możliwość umieszczenia nieco większego ekranu w ramkach tej samej wielkości. Wymiary mają być zbliżone do poprzednika opisywanego modelu – szerokość i długość urządzenia ma się zwiększyć o jedyne 3 minimetry (dokładne wymiary: 206,3 mm x 137,8 mm x 6,1 mm).

 

ipad mini 6

 

Co do przekątnej ekranu to nie ma jeszcze pewnej informacji. Plotki mówią o wyświetlaczu wielkości 7,9 cala lub 8,4 cala.

Urządzenie napędzane będzie przez układ A14 Bionic. Znajdzie się w nim również modem 5G, Touch ID i lepsze, przeprojektowane głośniki. Port Lightning zostanie zastąpiony przez USB-C. Sam iPad mini 6 ma ukazać się w trzech wariantach kolorystycznych: złoty, srebrny i czarny.

Z dodatkowych informacji możemy się dowiedzieć, że sprzęt będzie miał prawdopodobnie wsparcie dla Apple Pencil i co ciekawe – ma być to specjalny, dedykowany rysik dla tego modelu.

Premiery powinniśmy spodziewać się pod koniec 2021 roku.


Podobne artykuły
Jak chronić ipada przed wirusami
Jak chronić iPada przed wirusami?
Choć tablety cieszą się mniejszym zainteresowaniem niż komputery i smartfony, ich walory niezmiennie przemawiają do niemałego grona wiernych fanów. Połączenie mobilności z dużym ekranem doskonale zdaje egzamin w pracy, nauce i rozrywce. Spośród wszystkich modeli dostępnych na rynkach najchętniej kupowany jest iPad w różnych odsłonach. Apple od lat niepodzielnie króluje w rankingach sprzedaży tabletów. Mocna … Czytaj dalej Jak chronić iPada przed wirusami?
Path
Apple Pencil 2
Apple Pencil – 2 generacja
– Kto chce rysik? Musisz go wyciągać, odkładać, możesz go zgubić. Ble! Nikt nie chce rysika – powiedział Steve Jobs podczas pamiętnej prezentacji pierwszej generacji iPhone’a. Następcy założyciela Apple najwyraźniej nie podzielali tego punktu widzenia. Już w 2015 roku, czyli po upływie kilku lat od przytoczonego wystąpienia w ofercie amerykańskiej firmy pojawił się Apple Pencil. … Czytaj dalej Apple Pencil – 2 generacja
Path
Myszka do iPada
Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Gdy oczekujesz kompaktowej konstrukcji i wszechstronności, sięgasz po urządzenia mobilne. Z kolei jeśli w danym momencie potrzebujesz precyzji i bardziej zaawansowanych funkcji, niezastąpiony okaże się komputer. Każdy rodzaj sprzętu ma swoje wady oraz zalety. Należy zatem dysponować nim w zależności od okoliczności. Istnieją jednak sposoby, aby połączyć atuty urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Taki efekt może … Czytaj dalej Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online