Blog
iClinicaPath BlogPath Apple WatchPath Czy na Apple Watch można słuchać muzyki?

Czy na Apple Watch można słuchać muzyki?

Czy na apple watch można słuchać muzyki

Bez zegarka jak bez ręki. Popularne polskie przysłowie powstało jeszcze w czasach, gdy ludziom nie śniło się nawet o smartwatchach. Obecnie takie stwierdzenie ma znacznie więcej wspólnego z realiami. W końcu Apple Watch może ułatwić wiele czynności w codziennym życiu. Gdy ktoś przyzwyczaił się do takiego udogodnienia, trudno byłoby mu się z nim rozstać.

Apple Watch oferuje szeroką gamę funkcjonalności. W zależności od wybranego modelu, może on współpracować z urządzeniem mobilnym albo działać samodzielnie. Zegarek pod wieloma względami może zastąpić smartfona, ale w ogólnym rozrachunku posiada on węższy zakres funkcjonalności. W tym kontekście nie zaszkodzi sprawdzić do jakiego poziomu sięga niezależność Apple Watcha przy odtwarzaniu audio. W końcu to jedna z najpowszechniej wykorzystywanych funkcji przez użytkowników. Przekonaj się zatem czy na Apple Watch można słuchać muzyki.

Słuchanie muzyki na Apple Watch – czy to możliwe?

Krótka odpowiedź brzmi: „tak”. Jak najbardziej jesteś w stanie używać zegarka do słuchania muzyki bądź materiałów dźwiękowych o innym charakterze. Już od kilku lat można w ten sposób korzystać z zasobów zgromadzonych w natywnej usłudze Muzyka. Poza tym masz do dyspozycji biblioteki aplikacji Książki audio, Podcasty oraz Odtwarzane. Możesz też sięgnąć po utwory zgromadzone w Apple Music, o ile posiadasz aktywną subskrypcję.

Rynek usług audio nie kończy się jednak na rozwiązania dostarczanych przez Apple. Pozostaje jeszcze szeroka gama konkurencyjnych aplikacji, wśród których prym wiodą Spotify oraz TIDAL. W obu przypadkach możesz odtwarzać muzykę z poziomu zegarka. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by w ten sam sposób posłuchać podcastów i audiobooków zamieszczonych na tych platformach.

Oprócz wykorzystywania zegarka do bezpośredniego słuchania muzyki, możesz też potraktować go jako narzędzie do sterowania ścieżką dźwiękową odtwarzaną akurat z iPhone’a. Skoro udało się już ustalić czy na Apple Watch można słuchać muzyki, pozostaje jeszcze ustalić jak to zrobić. Poniżej znajdziesz wskazówki, z pomocą których zaczniesz korzystać z tej funkcji.

Jak słuchać muzyki przy użyciu Apple Watch?

Zegarki produkowane przez Apple zostały wyposażone we wbudowany głośnik. Jego funkcjonalność jest jednak dość ograniczona. Jesteś w stanie wykorzystać go do prowadzenia rozmów telefonicznych. Niestety nie można używać go do odtwarzania muzyki. Taka opcja pojawia się dopiero, gdy sparujesz zegarek z dodatkowym źródłem dźwięku takim jak słuchawki bądź głośniki.

Trzeba jednak podkreślić, że do nawiązania połączenia niezbędny jest moduł Bluetooth. Możesz zatem korzystać jedynie z bezprzewodowych słuchawek oraz głośników. Dowiedz się w jaki sposób użyć ich do odtwarzania muzyki z Apple Watcha.

Czy na apple watch można słuchać muzyki

Podłączanie słuchawek do Apple Watch

Do odtwarzania muzyki z zegarka nie musisz konieczne posiadać AirPodsów. Taki wariant jest oczywiście najkorzystniejszy ze względu na wzajemną kompatybilność urządzeń ze środowiska Apple. Niemniej możesz też skorzystać z rozwiązań dostarczanych przez innych producentów. W celu połączenia zegarka postępuj wedle następującej instrukcji:

 1. Wprowadź słuchawki w tryb umożliwiający wykrycie przez inne urządzenia korzystające z Bluetooth.
 2. Otwórz ustawienia na zegarku.
 3. Przejdź do sekcji Bluetooth.
 4. Upewnij się, że moduł Bluetooth jest włączony.
 5. Wybierz z listy głośnik bądź słuchawki, które chcesz podłączyć do zegarka.

Możesz też skorzystać z alternatywnej metody. W tym celu wykonaj następujące czynności:

 1. Przesuń palcem z dołu wyświetlacza zegarka ku górze.
 2. Naciśnij ikonę AirPlay (symbol przedstawia trójkąt postawiony u podstaw trzech pierścieni).
 3. Stuknij przycisk „Podłącz urządzenie”.
 4. Trafisz do sekcji ustawień.
 5. Sprawdź czy Bluetooth jest włączony.
 6. Połącz się z wybranym sprzętem z listy.

Podłączanie głośnika Bluetooth do Apple Watch

Na początek należy aktywować moduł Bluetooth. W wielu modelach głośników odpowiada za to specjalny przycisk. Naciśnij go bądź włącz tryb wykrywania posługując się sposobem właściwym dla Twojego sprzętu. Następnie przystąp do następujących działań.

 1. Wejdź do ustawień na zegarku.
 2. Wybierz sekcję Bluetooth.
 3. Włącz Bluetooth jeśli do tej pory był nieaktywny.
 4. Stuknij na liście urządzenie, z którym chcesz się połączyć.

Podobnie jak w przypadku słuchawek, głośnik można też podłączyć z poziomu centrum sterowania. Efekt jest dokładnie ten sam. Wypróbuj tę metodę, a być może bardziej przypadnie Ci do gustu.

 1. Przeciągnij palcem po wyświetlaczu od dolnej krawędzi w kierunku górnej.
 2. Stuknij ikonę AirPlay (funkcja jest oznaczona symbolem przedstawiającym trójkąt stojący przed trzema pierścieniami).
 3. Naciśnij opcję „Podłącz urządzenie”.
 4. W tym momencie nastąpi przekierowanie do ustawień.
 5. Aktywuj Bluetooth jeśli dotychczas był wyłączony.
 6. Na liście wybierz swoje głośniki albo słuchawki.

Konfiguracja Apple Watch ze źródłem dźwięku

Głośniki i słuchawki powinny być w pełni gotowe do użycia od razu po podłączeniu. Dodatkowa konfiguracja nie jest potrzebna. Jeśli jednak korzystasz z akcesoriów Apple, takich jak AirPods, zyskujesz dostęp do opcji pomocniczych. Gdy połączysz się ze źródłem dźwięku, w ustawieniach pojawi się dodatkowa sekcja. Możesz tam zadecydować w jaki sposób mają działać gesty albo mikrofon.

Czy na apple watch można słuchać muzyki

Możliwe problemy przy łączeniu Apple Watch ze słuchawkami lub głośnikiem Bluetooth

Jeżeli nie możesz podłączyć swoich akcesoriów do zegarka, nie musi to od razu świadczyć o awarii sprzętu. Warto zacząć od weryfikacji prozaicznych kwestii. Być może coś umknęło Twojej uwadze. Przede wszystkim sprawdź czy głośniki bądź słuchawki nie są rozładowane. Upewnij się też, że tryb wykrywania Bluetooth został włączony zarówno po stronie źródła dźwięku, jak i na Apple Watchu.

Winowajcą bywa również niekompatybilny sprzęt. Dotyczy to głośników i słuchawek, które nie współpracują z urządzeniami Apple. Potencjalnej przyczyny można też doszukiwać się w przestarzałym zegarku. Jeśli Twój model został wydany ponad 4 lata temu, prawdopodobnie utracił on dostęp do bieżących aktualizacji systemowych. W takich okolicznościach zakres możliwości zostaje ograniczony, a tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia problemów technicznych.

Czasem na przeszkodzie do wykorzystania pełnego potencjału Apple Watcha stają również usterki. Jeśli Twój zegarek został uszkodzony albo dostrzegasz niepokojące sygnały wskazujące na awarię, pomocy udzieli Ci profesjonalny serwis Apple. Kiedy szukasz maksymalnej skuteczności i najwyższych standardów obsługi, wybierz iClinicę. Na stronie internetowej znajdziesz cennik napraw Apple Watch. Zajmujemy się szeroką gamą modeli zegarków. Zbita szybka Apple Watch nie jest dla nas żadnym wyzwaniem. W ciągu kilku dni roboczych przywrócimy nienaganny stan techniczny Twojego sprzętu. Świadczymy usługi zarówno stacjonarnie, jak i w trybie wysyłkowym. Wypełnij formularz, aby skorzystać z realizacji na odległość albo umów się na wizytę w jednym z salonów. Nasze oddziały mieszczą się w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.


Podobne artykuły
Cellular co to jest
Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Łączność z internetem stanowi nieodłączny element współczesnych urządzeń elektronicznych. Połączenie z siecią możesz nawiązać na różne sposoby. Wybór zależy głównie od tego czy jesteś w trakcie przemieszczania się, czy może przebywasz właśnie w domu, biurze, na uniwersytecie bądź innym regularnie odwiedzanym miejscu. Dostępność tytułowej technologii cellular wpłynie na sposób korzystania z internetu w przypadku kilku … Czytaj dalej Cellular – co to jest i gdzie znajdziesz tę technologię?
Path
watchOS 10
watchOS 10 pod lupą. Dowiedz się jak poprawnie zainstalować aktualizację i odkryj nowe funkcje
Walory wizualne i specyfikacja techniczna często wzbudzają najwięcej emocji podczas prezentowania nowości spod szyldu Apple. Warto jednak zwrócić uwagę na rolę systemu operacyjnego, gdyż to on często bywa cichym bohaterem stojącym za sukcesami amerykańskiej firmy. Przy okazji premier nowych zegarków światło dzienne ujrzała również ostateczna wersja watchOS. Dowiedz się jak korzystać z tego systemu oraz … Czytaj dalej watchOS 10 pod lupą. Dowiedz się jak poprawnie zainstalować aktualizację i odkryj nowe funkcje
Path
Apple Watch Ultra 2
Czy warto przesiąść się na Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2?
W kalendarzu miłośników Apple Święta Bożego Narodzenia przychodzą nieco wcześniej, bo już na przełomie kalendarzowego lata i jesieni. To właśnie wtedy odbywa się konferencja, podczas której prezentowane są nowe urządzenia. Choć gwoździem programu bezdyskusyjnie jest premiera kolejnej generacji iPhone’ów, warto zwrócić uwagę również na nowe Apple Watche. Tegoroczna impreza zaliczała się do tych bardziej obfitujących … Czytaj dalej Czy warto przesiąść się na Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online