Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Czy gwarancja jest jeszcze ważna? iPhone, iPad, MacBook

Czy gwarancja jest jeszcze ważna? iPhone, iPad, MacBook

Może się zdarzyć, że z ciekawości pragniemy sprawdzić, czy nasze urządzenie jest jeszcze na gwarancji. Niestety częściej może się zdarzyć, że sprzęt nagle odmawia posłuszeństwa i w ogromnym stresie poszukujemy informacji, czy nasze urządzenie podlega jeszcze gwarancji producenta. W przypadku produktów od firmy Apple sprawdzenie tej kwestii nie jest niczym trudnym. Potrzebujemy tylko numery seryjnego lub numeru IMEI.

 

iPhone/iPad

 

W tych urządzeniach numer IMEI może być widoczny na kieszeni od karty SIM lub/i dole tylnej obudowy. Natomiast jeśli nie widnieje on w wymienionych miejscach, można zawsze sprawdzić to w ustawieniach. W tym celu prosimy:

  1. Wejść w zakładkę “Ustawienia”
  2. Następnie kliknąć “Ogólne”
  3. Przejść do opcji “To urządzenie”

To właśnie tutaj znajduje się między innymi informacja o numerze seryjnym naszego sprzętu.

 

iphone ipad imei numer seryjny

 

MacBook

 

Żeby znaleźć numer seryjny tego urządzenia musimy zrobić podobnie jak w powyższym wypadku. Może on się znajdywać na spodzie naszego urządzenia. Jeżeli informacja ta była nieczytelna, to możemy to także sprawdzić z poziomu systemu.

Wówczas wystarczy, że klikniemy na pasku menu na jabłko, a potem wybierzemy “Ten Mac”. Otworzy się małe okienko i gdy klikniemy na szary napis z wersją systemu, wówczas wyświetli nam się numer seryjny.
W przypadku posiadania komputera Mac z systemem OS X Yosemite nie trzeba klikać w wersję systemu, informacja o numerze jest podana od razu, gdy wejdziemy w opcję “Ten Mac”.

 

Jak sprawdzić gwarancję?

 

Gdy posiadamy już jeden z numerów, wówczas swoje kroki musimy skierować na checkcoverage.apple.com która jest stroną wsparcia firmy Apple. Tam po wklejeniu naszego numeru możemy sprawdzić, czy przysługuje nam jeszcze gwarancja. Oprócz tego jest tam także informacja, czy przysługuje nam jeszcze darmowe wsparcie telefoniczne oraz dostępna jest opcja, by wykupić rozszerzoną gwarancję.

 

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online