Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Czy gwarancja jest jeszcze ważna? iPhone, iPad, MacBook

Czy gwarancja jest jeszcze ważna? iPhone, iPad, MacBook

Może się zdarzyć, że z ciekawości pragniemy sprawdzić, czy nasze urządzenie jest jeszcze na gwarancji. Niestety częściej może się zdarzyć, że sprzęt nagle odmawia posłuszeństwa i w ogromnym stresie poszukujemy informacji, czy nasze urządzenie podlega jeszcze gwarancji producenta. W przypadku produktów od firmy Apple sprawdzenie tej kwestii nie jest niczym trudnym. Potrzebujemy tylko numery seryjnego lub numeru IMEI.

 

iPhone/iPad

 

W tych urządzeniach numer IMEI może być widoczny na kieszeni od karty SIM lub/i dole tylnej obudowy. Natomiast jeśli nie widnieje on w wymienionych miejscach, można zawsze sprawdzić to w ustawieniach. W tym celu prosimy:

  1. Wejść w zakładkę “Ustawienia”
  2. Następnie kliknąć “Ogólne”
  3. Przejść do opcji “To urządzenie”

To właśnie tutaj znajduje się między innymi informacja o numerze seryjnym naszego sprzętu.

 

iphone ipad imei numer seryjny

 

MacBook

 

Żeby znaleźć numer seryjny tego urządzenia musimy zrobić podobnie jak w powyższym wypadku. Może on się znajdywać na spodzie naszego urządzenia. Jeżeli informacja ta była nieczytelna, to możemy to także sprawdzić z poziomu systemu.

Wówczas wystarczy, że klikniemy na pasku menu na jabłko, a potem wybierzemy “Ten Mac”. Otworzy się małe okienko i gdy klikniemy na szary napis z wersją systemu, wówczas wyświetli nam się numer seryjny.
W przypadku posiadania komputera Mac z systemem OS X Yosemite nie trzeba klikać w wersję systemu, informacja o numerze jest podana od razu, gdy wejdziemy w opcję “Ten Mac”.

 

Jak sprawdzić gwarancję?

 

Gdy posiadamy już jeden z numerów, wówczas swoje kroki musimy skierować na checkcoverage.apple.com która jest stroną wsparcia firmy Apple. Tam po wklejeniu naszego numeru możemy sprawdzić, czy przysługuje nam jeszcze gwarancja. Oprócz tego jest tam także informacja, czy przysługuje nam jeszcze darmowe wsparcie telefoniczne oraz dostępna jest opcja, by wykupić rozszerzoną gwarancję.

 

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online