Blog
iClinica>Blog>iOS>Co zrobić, kiedy pojawia się komunikat o treści: „Połącz z iTunes”?

Co zrobić, kiedy pojawia się komunikat o treści: „Połącz z iTunes”?

Czasem zdarza się, że zupełnie niespodziewanie zapomnisz swojego numeru PIN. Po kilku nieudanych próbach pojawia się informacja, że iPhone jest zablokowany. „Połącz z iTunes” – głosi komunikat widoczny wówczas na wyświetlaczu. Zatem jak odblokować iPhone przez iTunes?

Mogłoby się wydawać, że w takich sytuacjach konieczne okaże się przekopanie sterty dokumentów w poszukiwaniu kodu bezpieczeństwa albo kontakt z operatorem i prośba o wsparcie. Kiedy jednak iPhone jest zablokowany, połącz z iTunes bez utraty danych i to zupełnie samodzielnie. Urządzenia obsługiwane przez system iOS są w tym przypadku bardzo przystępne w obsłudze, dlatego w większości przypadków nie będziesz potrzebować profesjonalnej pomocy. Wystarczy postępować według następujących wytycznych.

iTunes – odblokowanie iPhone’a

W przypadku komunikatu „połącz z iTunes” pozbycie się usterki składa się z dwóch kroków. Najpierw należy wprowadzić urządzenie w tryb awaryjny. Następnie trzeba przeprowadzić aktualizację z poziomu urządzenia stacjonarnego. Miej na uwadze, że tok postępowania może różnić się w zależności od posiadanego modelu iPhone’a. Na początek podłącz urządzenie mobilne do komputera z aktualną wersją iTunes. Następnie postępuj wedle następujących kroków:

Naciśnij przycisk zmniejszania głośności i zwolnij go po chwili. Następnie naciśnij przycisk boczny i przytrzymaj go aż do momentu, gdy wyświetli się ekran z komunikatem o treści „Połącz z iTunes”.

W tym samym czasie naciśnij przycisk boczny oraz przycisk odpowiadający za zmniejszanie głośności. Przytrzymuj je naciśnięte. Po chwili powinien pojawić się ekran z komunikatem „Połącz z iTunes”.

Jednocześnie naciśnij przycisk „Home” oraz przycisk górny (lub boczny). Przytrzymaj je naciśnięte aż zobaczysz ekran z komunikatem „Połącz z iTunes”.

Zablokowany iPad – połącz z iTunes

Opisywany problem nie dotyczy wyłącznie smartfonów. Podobne sytuacje mogą mieć miejsce również na tabletach sygnowanych nadgryzionym jabłkiem. Kiedy Twój iPad jest zablokowany, połącz z iTunes według poniższej instrukcji. Niezależnie od posiadanego modelu tableta, pierwszym krokiem zawsze powinno być połączenie urządzenia z komputerem wyposażonym w aktualną wersją aplikacji iTunes.

 • iPad Pro

Naciśnij i niemal od razu puść przycisk zwiększania głośności. Później naciśnij i równie szybko puść przycisk zmniejszania głośności. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk górny. Wówczas powinno rozpocząć się . Nie puszczaj przycisku górnego, aż urządzenie przejdzie w tryb awaryjny.

 • iPad

W tym samym czasie naciśnij przycisk Początek oraz przycisk górny (lub boczny). Pozostaw je przyciśnięte aż pojawi się ekran z napisem „Połącz z iTunes”.

Jak odblokować iPhone przez iTunes, gdy ponowne uruchomienie nie wystarczy?

Jeżeli wyżej wspomniane działania zawiodły, konieczna będzie ponowna instalacja systemu iOS. W takiej sytuacji wykonaj następujące działania:

 1. Uruchom program iTunes. Konieczna będzie aktualna wersja.
 2. Wówczas powinien wyświetlić się komunikat o treści: „W iPhone „[nazwa urządzenia]” wystąpił problem wymagający uaktualnienia lub odtworzenia”.
 3. Wybierz opcję Uaktualnij (nie opcję Odtwórz). W ten sposób będziesz mógł ponownie zainstalować system iOS, bez utraty swoich danych. Jeśli proces potrwa dłużej niż 15 minut i urządzenie przestanie wyświetlać ekran „Połącz z iTunes”, zaczekaj na zakończenie pobierania. Na koniec uruchom urządzenie ponownie.

Połącz z iTunes przy pomocy ekspertów z iClinica

Jeżeli po wykonaniu powyższych działań Twoje urządzenie nadal odmawia posłuszeństwa, skorzystaj z naszej pomocy. Napisz do nas, a postaramy się wspólnie znaleźć rozwiązanie. Zachęcamy też do odwiedzania nas w punktach stacjonarnych. Obecnie możesz znaleźć nas w Poznaniu, Krakowie, Bydgoszczy, Warszawie i Wrocławiu.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Komentarze do wpisu


    1. iclinica-logo-blue

     Witam, niestety wprowadzono kilkukrotnie niepoprawny kod odblokowania, co spowodowało zablokowanie urządzenia celem zabezpieczenia przed kradzieżą danych z urządzenia. Procedurę odblokowania opisaliśmy w artykule:
     https://iclinica.pl/co-zrobic-jesli-na-moim-urzadzeniu-pojawia-sie-komunikat-polacz-z-itunes/
     Jeżeli pojawi się problem z odblokowaniem proszę o kontakt telefoniczny, mailowy lub osobisty.
     ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online