Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Co wiemy o iPhone XS, iPhone XS Max/Plus oraz iPhone Xc/iPhone 9 przed premierą?

Co wiemy o iPhone XS, iPhone XS Max/Plus oraz iPhone Xc/iPhone 9 przed premierą?

Już dzisiaj, 12 września odbędzie się oficjalna konferencja organizowana przez Apple podczas której zaprezentowane zostaną nowe urządzenia od giganta z Cupertino. W tym oczywiście nadchodzące iPhone’y. Co nas czeka?

 

iPhone 2018 – kwestia nazewnictwa

 

W tym roku zadebiutują aż trzy nowe modele iPhone’a i z każdym mamy ten sam problem – nie wiemy jeszcze, jak na pewno będą się one nazywać.

Następca iPhone’a 8 i iPhone’a 8 Plus nazywać się miał po prostu iPhone 9, ale ostatnie doniesienia sugerują, że może nazywać się on iPhone Xc. Trudno uwierzyć, by Apple miało zdecydować się na tak niecodzienną nazwę swojego budżetowego smartfona, która ma święcić triumfy sprzedażowe.

Telefonami, które mają zastąpić zeszłorocznego debiutanta, czyli iPhone’a X są modele, które do tej pory nazywaliśmy iPhone’ami X2 oraz X Plus. Okazuje się, że ten pierwszy ma zwać się iPhone XS, a ten drugi iPhone XS Max lub XS Plus. Te nazwy również wydają się dosyć osobliwe i trudno dać wiarę, że tak właśnie zostaną nazwane tegoroczne smartfony od amerykańskiej firmy.

W Sieci przewijały się także nieco inne nazwy: iPhone (2018), iPhone XI, iPhone 11, iPhone Pro… Było tego naprawdę sporo i dopiero podczas oficjalnej prezentacji poznamy prawdę.

 

iPhone 2018 – specyfikacja i wygląd

 

Oba modele z XS w nazwie będą identyczne, jeśli chodzi o wygląd. Jedyną różnicą będzie rozmiar urządzenia. Ich obudowa stworzona będzie ze szkła, by umożliwić bezprzewodowe ładowanie. Całość spajać będzie stalowa ramka. Jeśli chodzi o kolory to spodziewamy się trzech opcji: srebrnej, gwiezdnej szarości oraz rumiane złoto (blush gold).

Co do iPhone’a 9/ iPhone’a Xc to on także ma być wykonany ze szkła, ale jego ramka zbudowana będzie z aluminium. Jeśli chodzi o kolory to wariantów ma być bardzo dużo. W tym niebieski, czy pomarańczowy.

Jeśli chodzi o kwestię wyświetlacza to XS’y mają być wyposażony w ekrany OLED o odpowiednio przekątnych rzędu 5.8-cala oraz 6,5-cala. Ich rozdzielczości mają wynosić 1125 x 2436 px oraz 1242 x 2688 px.
Co do tańszego modelu nie posiadamy aż tak szczegółowych informacji.

 

Procesor, RAM

 

Wszystkie modele powinny być napędzane procesorem A12 – oczywiście modele z ekranem OLED będą wyposażone w wydajniejszą wersję procesora.

Jeśli chodzi o pamięć RAM to wydajniejsze modele powinny dostać 4GB, a budżetowy 2 lub GB pamięci.

Reszta informacji, między innymi na temat kamery, pamięci wbudowanej pojawi się wraz z prezentacją urządzeń, która będzie miała miejsce już 12 września. Czekamy!

 


Podobne artykuły
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online