Chyba się doczekamy – nowe, lepsze OLEDy w iPhone’ach 13

iPhone iClinica

Już w zeszłym roku przy okazji zbliżającej się premiery iPhone’a 12 dużo się o tym mówiło. Jednak na ostatniej prostej coś się wysypało. O czym mowa? O nowych ekranach 120 HZ do iPhone’ów, które zdaniem serwisu The Elec w tym roku na pewno się już pojawią.

 

iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max

 

Wspomniany wyżej portal the Elec donosi, że LG oraz Samsung już zaczęły masową produkcję wyświetlaczy, które wylądują w zbliżających się flagowcach od firmy Apple. LG odpowiedzialne jest za ekrany do iPhone’a 13 oraz iPhone’a 13 mini, a Samsung tworzy je do iPhone’a 13 Pro oraz iPhone’a 13 Pro Max.

Najdroższe modele otrzymają panele OLED stworzone w technologii LPTO, a te tańsze również dostaną OLEDy, jednak będą one w technologii LPTS. To właśnie te pierwsze mają otrzymać odświeżanie do 120 HZ, dzięki czemu zaoszczędzą one nawet do 15% energii.

Chodzą słuchy, że być może nawet w tym roku Apple zaskoczy nas ekranem o częstotliwości odświeżania do 240 Hz. Ekran bazowałby na 60 lub 120 Hz i w zależności od swoich potrzeb zwiększał lub zmniejszał częstotliwość. Apple przed rokiem opatentowało podobne rozwiązanie.

 

iPhone 13 bateria

 

Z doniesień wynika, że tegoroczne iPhone’y będą odznaczać przede wszystkim mniejszym zużyciem energii – a co za tym idzie – dłuższej pracy na jednym ładowaniu baterii.

Będzie to możliwe przede wszystkim dzięki nowemu chipowi A15 Bionic oraz optymalizacji kodu iOS pod kątem działania baterii właśnie.

Baterie także mają być pojemniejsze względem swoich poprzedników, co w rezultacie może dać nam zwiększoną wydajność o jakieś 15-20%.

 

iPhone 13 premiera

 

W tym roku powinno obyć się bez niespodzianek i nowe iPhone’y zapewne ujrzymy standardowo – we wrześniu. Przed rokiem z powodu pandemii premiery wszystkich dwunastek były nieco opóźnione. Jak słyszymy, w tym roku wszystko będzie na czas, zwłaszcza, że produkcja niektórych podzespołów już ruszyła.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online