Blog
iClinica>Blog>iPhone>Chyba się doczekamy – nowe, lepsze OLEDy w iPhone’ach 13

Chyba się doczekamy – nowe, lepsze OLEDy w iPhone’ach 13

Już w zeszłym roku przy okazji zbliżającej się premiery iPhone’a 12 dużo się o tym mówiło. Jednak na ostatniej prostej coś się wysypało. O czym mowa? O nowych ekranach 120 HZ do iPhone’ów, które zdaniem serwisu The Elec w tym roku na pewno się już pojawią.

 

iPhone 13 Pro i iPhone 13 Pro Max

 

Wspomniany wyżej portal the Elec donosi, że LG oraz Samsung już zaczęły masową produkcję wyświetlaczy, które wylądują w zbliżających się flagowcach od firmy Apple. LG odpowiedzialne jest za ekrany do iPhone’a 13 oraz iPhone’a 13 mini, a Samsung tworzy je do iPhone’a 13 Pro oraz iPhone’a 13 Pro Max.

Najdroższe modele otrzymają panele OLED stworzone w technologii LPTO, a te tańsze również dostaną OLEDy, jednak będą one w technologii LPTS. To właśnie te pierwsze mają otrzymać odświeżanie do 120 HZ, dzięki czemu zaoszczędzą one nawet do 15% energii.

Chodzą słuchy, że być może nawet w tym roku Apple zaskoczy nas ekranem o częstotliwości odświeżania do 240 Hz. Ekran bazowałby na 60 lub 120 Hz i w zależności od swoich potrzeb zwiększał lub zmniejszał częstotliwość. Apple przed rokiem opatentowało podobne rozwiązanie.

 

iPhone 13 bateria

 

Z doniesień wynika, że tegoroczne iPhone’y będą odznaczać przede wszystkim mniejszym zużyciem energii – a co za tym idzie – dłuższej pracy na jednym ładowaniu baterii.

Będzie to możliwe przede wszystkim dzięki nowemu chipowi A15 Bionic oraz optymalizacji kodu iOS pod kątem działania baterii właśnie.

Baterie także mają być pojemniejsze względem swoich poprzedników, co w rezultacie może dać nam zwiększoną wydajność o jakieś 15-20%.

 

iPhone 13 premiera

 

W tym roku powinno obyć się bez niespodzianek i nowe iPhone’y zapewne ujrzymy standardowo – we wrześniu. Przed rokiem z powodu pandemii premiery wszystkich dwunastek były nieco opóźnione. Jak słyszymy, w tym roku wszystko będzie na czas, zwłaszcza, że produkcja niektórych podzespołów już ruszyła.


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online