Blog
iClinica>Blog>Macbook>Chip T2 w MacBook Pro 2018 – dzięki niemu nikt Cię nie podsłucha

Chip T2 w MacBook Pro 2018 – dzięki niemu nikt Cię nie podsłucha

Posiadasz MacBooka Pro 2018 lub MacBooka Air 2018? TO teraz możesz czuć się bezpieczniej, gdyż chip T2 wpływa na to, że nikt nie jest w stanie Cię podsłuchać. Jak to się dzieje?

 

Chip T2

 

Chip ten odpowiada przede wszystkim za kwestie bezpieczeństwa właśnie. Dzięki niemu Twój MacBook po wyłączeniu, czy zamknięciu pokrywy będzie niemal nie do sforsowania, nawet dla najbardziej utalentowanych w hakerskiej sztuce.

Hakerzy w dzisiejszych posiadają ogromny arsenał sposobów, by przeforsować niemal każde zabezpieczenie. Potrafią oni przejąć obraz z kamery laptopa, czy uruchomić mikrofon nawet w momencie, gdy komputer jest wyłączony, a jego pokrywa pozostaje zamknięta.

 

Apple zadbało o bezpieczeństwo

 

By utrudnić wymienione wyżej praktyki, Apple postanowiło wdrożyć pewne działania, które zapobiegną takim atakom hakerskim. Na straż stoi właśnie chip T2.

Jedną z wielu jego funkcji jest uniemożliwienie zastosowania podsłuchu użytkownika przez mikrofon wbudowany w jego MacBooka. Gdy zamkniemy pokrywę naszego laptopa, chip T2 niejako „odłącza” mikrofon od płyty głównej komputera, dzięki czemu próby ataku hakerskiego palą na panewce.

Chip T2 nazwano górnolotnie „enklawą bezpieczeństwa”. To za sprawą mechanizmów szyfrowania wysokiego poziomu. Dodatkowo działa on pod kontrolą swojego własnego systemu operacyjnego, co powoduje, że nawet udany atak hakerski na macOS nie udostępni hakerowi dostępu do układu T2.

 


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online