Chip T2 w MacBook Pro 2018 – dzięki niemu nikt Cię nie podsłucha

Macbook iClinica

Posiadasz MacBooka Pro 2018 lub MacBooka Air 2018? TO teraz możesz czuć się bezpieczniej, gdyż chip T2 wpływa na to, że nikt nie jest w stanie Cię podsłuchać. Jak to się dzieje?

 

Chip T2

 

Chip ten odpowiada przede wszystkim za kwestie bezpieczeństwa właśnie. Dzięki niemu Twój MacBook po wyłączeniu, czy zamknięciu pokrywy będzie niemal nie do sforsowania, nawet dla najbardziej utalentowanych w hakerskiej sztuce.

Hakerzy w dzisiejszych posiadają ogromny arsenał sposobów, by przeforsować niemal każde zabezpieczenie. Potrafią oni przejąć obraz z kamery laptopa, czy uruchomić mikrofon nawet w momencie, gdy komputer jest wyłączony, a jego pokrywa pozostaje zamknięta.

 

Apple zadbało o bezpieczeństwo

 

By utrudnić wymienione wyżej praktyki, Apple postanowiło wdrożyć pewne działania, które zapobiegną takim atakom hakerskim. Na straż stoi właśnie chip T2.

Jedną z wielu jego funkcji jest uniemożliwienie zastosowania podsłuchu użytkownika przez mikrofon wbudowany w jego MacBooka. Gdy zamkniemy pokrywę naszego laptopa, chip T2 niejako „odłącza” mikrofon od płyty głównej komputera, dzięki czemu próby ataku hakerskiego palą na panewce.

Chip T2 nazwano górnolotnie „enklawą bezpieczeństwa”. To za sprawą mechanizmów szyfrowania wysokiego poziomu. Dodatkowo działa on pod kontrolą swojego własnego systemu operacyjnego, co powoduje, że nawet udany atak hakerski na macOS nie udostępni hakerowi dostępu do układu T2.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online