Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Chip T2 w MacBook Pro 2018 – dzięki niemu nikt Cię nie podsłucha

Chip T2 w MacBook Pro 2018 – dzięki niemu nikt Cię nie podsłucha

Posiadasz MacBooka Pro 2018 lub MacBooka Air 2018? TO teraz możesz czuć się bezpieczniej, gdyż chip T2 wpływa na to, że nikt nie jest w stanie Cię podsłuchać. Jak to się dzieje?

 

Chip T2

 

Chip ten odpowiada przede wszystkim za kwestie bezpieczeństwa właśnie. Dzięki niemu Twój MacBook po wyłączeniu, czy zamknięciu pokrywy będzie niemal nie do sforsowania, nawet dla najbardziej utalentowanych w hakerskiej sztuce.

Hakerzy w dzisiejszych posiadają ogromny arsenał sposobów, by przeforsować niemal każde zabezpieczenie. Potrafią oni przejąć obraz z kamery laptopa, czy uruchomić mikrofon nawet w momencie, gdy komputer jest wyłączony, a jego pokrywa pozostaje zamknięta.

 

Apple zadbało o bezpieczeństwo

 

By utrudnić wymienione wyżej praktyki, Apple postanowiło wdrożyć pewne działania, które zapobiegną takim atakom hakerskim. Na straż stoi właśnie chip T2.

Jedną z wielu jego funkcji jest uniemożliwienie zastosowania podsłuchu użytkownika przez mikrofon wbudowany w jego MacBooka. Gdy zamkniemy pokrywę naszego laptopa, chip T2 niejako „odłącza” mikrofon od płyty głównej komputera, dzięki czemu próby ataku hakerskiego palą na panewce.

Chip T2 nazwano górnolotnie „enklawą bezpieczeństwa”. To za sprawą mechanizmów szyfrowania wysokiego poziomu. Dodatkowo działa on pod kontrolą swojego własnego systemu operacyjnego, co powoduje, że nawet udany atak hakerski na macOS nie udostępni hakerowi dostępu do układu T2.

 


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online