Chcemy notcha i wydajniejszej baterii – tego użytkownicy oczekują po tegorocznych iPhone’ach

iPhone iClinica

Dziennikarze z USA Today przeprowadzili badania, w których zapytali użytkowników smartfonów od firmy z Cupertino, czego najbardziej oczekują po nadchodzących iPhone’ach, które zostaną zaprezentowane już 12 września!

 

Czego oczekują użytkownicy?

 

Podstawową kwestią na której zależy aż 75% badanych jest bateria. Użytkownicy bardzo by chcieli, aby praca na niej została wydłużona, gdyż w ich odczuciu dotychczasowa długość pracy na jednym ładowaniu nie jest zadowalająca.

Na drugim biegunie jest notch – tylko 10% ankietowanych chciało, aby Apple pozbyło się tej funkcjonalności w nadchodzących iPhone’ach.

Pamiętamy przecież, że początkowo notch był wyśmiewany przez szerokie grono użytkowników, niektórych przedstawicieli branży, jak i również bezpośrednią konkurencję firmy Apple. A co najciekawsze – ta sama konkurencja, która wyśmiewała się z notcha, później sama zaimplementowała takie rozwiązanie w swoich urządzeniach.

 

iPhone 2018 – niezniszczalny?

 

Tego chciałoby aż 66% ankietowanych, którzy pragną, aby na nowych iPhone’ach znalazło się szkło na tyle wytrzymałe, że upadek nie spowoduje uszkodzeń. Oczywiście z każdym rokiem szkła te są coraz wytrzymalsze, ale jak widać, użytkownicy produktów od firmy Apple oczekują czegoś więcej. Może Gorilla Glass 6 spełni te oczekiwania?

Spora część pytanych, bo aż 44% pragnęłoby, aby w iPhone’ach istniała możliwość rozszerzenia pamięci urządzenia. Ale raczej jest to niewykonalne – Apple nigdy nie implementowało slotów na kartę pamięci, więc trudno spodziewać się, by przy obecnej polityce miało się to zmienić.

 

Czego jeszcze chcą ankietowani?

 

39% chcę, aby istniała możliwość bezprzewodowego słuchania muzyki i ładowania telefonu w tym samym czasie. 37% pragnie, by gniazdo minijack powróciło. Pojawiły się także głosy mówiące o potrzebie zmiany wejścia Lightning na USB-C, czy poprawie działania Face ID.

Ile z tych próśb zostanie spełnionych? Dowiemy się już 12 września w trakcie oficjalnej prezentacji!

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online