Blog
iClinica>Blog>iPhone>Cena iPhone’a 11 bez zmian – zmiany w cłach ich nie dotkną

Cena iPhone’a 11 bez zmian – zmiany w cłach ich nie dotkną

Jakiś czas temu rząd Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że zostanie wprowadzone dodatkowe cło w wysokości 10% na produkty, które importowane będą z Chin. Mogło mieć to swoje odzwierciedlenie w cenach sprzętu Apple, a przede wszystkim na cenach najnowszych iPhone’ów. Amerykańska administracja jednak postanowiła przełożyć datę wprowadzenia ceł, przez co nie obejmie ono ceny iPhone’ów 11 oraz innych, nowych produktów Apple.

 

iPhone 11 cena

 

Nowe cło miało wejść w życie dokładnie 1 września. Oznaczało to, że na pewno nowe iPhone’y, które najprawdopodobniej 10 września, zostałyby nim objęte. To rzecz jasna dotyczy także innych urządzeń giganta z Cupertino, które trafią dopiero do sprzedaży. Mowa tu o Apple Watch Series 5 oraz 16-calowym MacBooku Pro.

Nie wiemy rzecz jasna, jak do samej sprawy podeszłoby Apple. Nie jest wykluczonym, że firma postanowiłaby wziąć na siebie dodatkowe koszty związane z cłem, nie podnosząc tym samym ceny urządzeń. Niestety, taka dobroć oznaczałaby niższe wyniki finansowe za ostatni kwartał 2019 roku, a na pewno nie jest to coś, czego chciałby Tim Cook ze swoją świtą. Oznacza to, że Apple raczej podniosłoby ceny iPhone’ów i innych nowych sprzętów.

Jednak dzięki decyzjom na szczycie, Apple odszedł jeden dylemat do rozstrzygnięcia. Rząd Stanów Zjednoczonych opóźnia wprowadzenia ceł do 15 grudnia, więc możemy być spokojni o brak wzrostu cen sprzętów.

Co się wydarzy po 15 grudnia? Tutaj trudno przypuszczać, ale Apple na pewno zostanie wówczas obciążone większymi kosztami eksportu. Jednak eksperci od spraw gospodarczych podkreślają, że sytuacja na linii USA-Chiny zmienia się bardzo dynamicznie, więc do 15 grudnia może dojść jeszcze do wielu zwrotów akcji.

 

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
Jak chronić iPhone przed wirusami
Jak chronić iPhone przed wirusami?
Smartfon stał się jednym z podstawowych narzędzi codziennego użytku. Użytkownicy powierzają mu wiele wrażliwych informacji na swój temat. W końcu urządzenie ma dostęp do prywatnej korespondencji, konta bankowego czy też zdjęć. W dobie rozwoju cyberprzestępczości warto zadbać o bezpieczeństwo swoich zasobów. Choć wiele wirusów jest nastawionych na kradzież danych bądź szeroko pojęte działanie o charakterze … Czytaj dalej Jak chronić iPhone przed wirusami?
Path
Odblokowanie iPhone bez kodu
Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Smartfon to najbardziej uniwersalne urządzenie elektroniczne. Ze względu na swoją wszechstronność stało się nieodłącznym elementem wyposażenia niemal każdej osoby. Nie ma ani krzty przesady w stwierdzeniu, że taki sprzęt odpowiada za obsługę wielu czynności związanych z życiem codziennym. W końcu bywa on powszechnie wykorzystywany do realizowania płatności albo podtrzymywania komunikacji służbowej. Nagła utrata dostępu do … Czytaj dalej Odblokowanie iPhone bez kodu – co zrobić i jak nie utracić danych?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online