Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Cena iPhone’a 11 bez zmian – zmiany w cłach ich nie dotkną

Cena iPhone’a 11 bez zmian – zmiany w cłach ich nie dotkną

Jakiś czas temu rząd Stanów Zjednoczonych zapowiedział, że zostanie wprowadzone dodatkowe cło w wysokości 10% na produkty, które importowane będą z Chin. Mogło mieć to swoje odzwierciedlenie w cenach sprzętu Apple, a przede wszystkim na cenach najnowszych iPhone’ów. Amerykańska administracja jednak postanowiła przełożyć datę wprowadzenia ceł, przez co nie obejmie ono ceny iPhone’ów 11 oraz innych, nowych produktów Apple.

 

iPhone 11 cena

 

Nowe cło miało wejść w życie dokładnie 1 września. Oznaczało to, że na pewno nowe iPhone’y, które najprawdopodobniej 10 września, zostałyby nim objęte. To rzecz jasna dotyczy także innych urządzeń giganta z Cupertino, które trafią dopiero do sprzedaży. Mowa tu o Apple Watch Series 5 oraz 16-calowym MacBooku Pro.

Nie wiemy rzecz jasna, jak do samej sprawy podeszłoby Apple. Nie jest wykluczonym, że firma postanowiłaby wziąć na siebie dodatkowe koszty związane z cłem, nie podnosząc tym samym ceny urządzeń. Niestety, taka dobroć oznaczałaby niższe wyniki finansowe za ostatni kwartał 2019 roku, a na pewno nie jest to coś, czego chciałby Tim Cook ze swoją świtą. Oznacza to, że Apple raczej podniosłoby ceny iPhone’ów i innych nowych sprzętów.

Jednak dzięki decyzjom na szczycie, Apple odszedł jeden dylemat do rozstrzygnięcia. Rząd Stanów Zjednoczonych opóźnia wprowadzenia ceł do 15 grudnia, więc możemy być spokojni o brak wzrostu cen sprzętów.

Co się wydarzy po 15 grudnia? Tutaj trudno przypuszczać, ale Apple na pewno zostanie wówczas obciążone większymi kosztami eksportu. Jednak eksperci od spraw gospodarczych podkreślają, że sytuacja na linii USA-Chiny zmienia się bardzo dynamicznie, więc do 15 grudnia może dojść jeszcze do wielu zwrotów akcji.

 

 


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online