Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Błąd mikrofonu iPhone. Dlaczego mój rozmówca mnie nie słyszy?

Błąd mikrofonu iPhone. Dlaczego mój rozmówca mnie nie słyszy?

Błąd mikrofonu iPhone

Przez długi czas tekst odgrywał dominującą rolę przy przepływie informacji w internecie. Taka technika wciąż pozostaje powszechnie wykorzystywana, ale można dostrzec rosnące znaczenie komunikacji w formie audio-wizualnej. Użytkownicy chętnie dyskutują na wideokonferencjach, wysyłają wiadomości głosowe i korzystają ze wsparcia asystenta. W takich okolicznościach błąd mikrofonu iPhone wpływa na wyraźne ograniczenie zakresu dostępnych możliwości. Dowiedz się co należy zrobić, gdy borykasz się z takim problemem.

Błąd mikrofonu iPhone – czym jest?

Każdy nowy iPhone zostaje wyposażony w więcej niż jeden mikrofon. Każdy z nich odpowiada za rejestrowanie dźwięku w innych obszarach. Komplikacje dotyczące jednego z nich wcale nie muszą wpływać na działanie pozostałych. Jeżeli dostrzegasz znamiona usterki, warto przetestować inne funkcje, aby sprawdzić gdzie występuje błąd mikrofonu iPhone.

Problemy techniczne z rejestrowaniem dźwięku mogą dać o sobie znać podczas wykonywania klasycznych połączeń telefonicznych. Błąd mikrofonu iPhone w tej materii sprawi, że Twój rozmówca nie usłyszy Cię w ogóle albo wypowiedzi będą zakłócone. Czasem komplikacje obejmują również dostęp do trybu głośnomówiącego.

Potencjalne trudności dotyczą również nagrań z dyktafonu, notatek głosowych bądź filmów zrealizowanych przez natywną aplikację aparatu. Odtwórz gotowy materiał i sprawdź czy słyszysz swój głos. Błąd mikrofonu iPhone może też występować w zewnętrznych narzędziach wykorzystujących opcję rejestrowania dźwięku. Tak bywa w przypadku aplikacji służących do wykrywania muzyki albo nauki języków obcych z uwzględnieniem lekcji wymowy. Błąd mikrofonu iPhone może też uniemożliwić swobodne korzystanie z pomocy asystenta głosowego. Siri nie usłyszy Twoich poleceń i poprosi o powtórzenie.

Błąd mikrofonu iPhone

Przyczyny błędu mikrofonu w iPhone

Zanim uznasz, że doszło do uszkodzenia mikrofonu, warto spojrzeć na problem z szerszej perspektywy. Jeżeli trudności pojawiają się podczas rozmów telefonicznych i korzystania z internetowych komunikatorów głosowych, sprawdź jakość połączenia z siecią. Być może przyczyną zakłóceń był kiepski zasięg w danym miejscu.

Jeśli sieć telefonii komórkowej i internet sprawują się bez zarzutów, awaria sprzętu nadal nie jest jeszcze pewna. Czasem błąd mikrofonu iPhone ma podłoże systemowe. Przyczyną problemu bywają też zabrudzenia gromadzące się w pobliżu modułu odpowiadającego za rejestrowanie dźwięku. Zacznij od samodzielnego sprawdzenia wymienionych podejrzeń.

Błąd mikrofonu iPhone – jak naprawić?

Na dobry początek warto przeprowadzić miękki reset telefonu. Istnieje drobna szansa, że po ponownym uruchomieniu wszystko wróci do normy. Jeśli po wykonaniu tego kroku problem nie ustąpi, sprawdź czy korzystasz z najnowszej wersji systemu operacyjnego. Jeśli do dyspozycji jest świeża aktualizacja iOS, pobierz ją i zainstaluj.

Po zrealizowaniu powyższych działań, sprawdź hipotezę dotyczącą zabrudzeń wywołujących błąd mikrofonu iPhone. Zaopatrz się w patyczek do czyszczenia uszu albo bawełniany wacik. Materiał może być nieznaczne zwilżony wodą albo alkoholem (alkohol izopropylowy 70% albo alkohol etylowy 75%). W górnej części przedniego panelu znajduje się jeden mikrofon. W zależności od posiadanego modelu, będzie on umieszczony na powierzchni wcięcia, ramki albo dynamicznej wyspy.

Drugi mikrofon został usytuowany na dolnej krawędzi obok wejścia ładowania. Pocieraj delikatnie te miejsca przy pomocy przygotowanych przyborów. Od czasu do czasu możesz dmuchnąć, aby usunąć drobinki brudu. Nie używaj jednak sprężonego powietrza. W razie potrzeby możesz też wspomóc się szczoteczką z miękkim włosiem. Uważaj jednak, żeby przypadkowo nie przepychać zabrudzeń do wnętrza konstrukcji. Po zakończeniu operacji przeprowadź ponowny test wszystkich funkcji wykorzystujących mikrofon.

Błąd mikrofonu iPhone

Awaria mikrofonu iPhone – co zrobić?

Powyższe metody wyczerpują zakres działań, które możesz wykonać samodzielnie. Jeśli podjęte działania okazały się niewystarczające, konieczna będzie wymiana mikrofonu iPhone albo specjalistyczne czyszczenie. Zleć naprawę wysyłkową przez naszą stronę internetową albo zapisz się na wizytę i odwiedź serwis Apple. Po dostarczeniu zepsutego urządzenia specjalista postawi diagnozę i przystąpi do usunięcia usterki. Przy okazji możesz też od razu uporać się z innymi mankamentami. Do dyspozycji klientów jest wymiana szybki w iPhone, a także szeroki wachlarz innych usług serwisowych.


Podobne artykuły
Ekrany OLED Apple
Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
OLED, QLED, MiniLED, LCD – to wszystko rodzaje matrycy odpowiadającej za generowanie obrazu na ekranie. Choć na pierwszy rzut oka te terminy wydają się bardzo enigmatyczne, warto poświęcić im odrobinę więcej uwagi. Dzięki temu staniesz się bardziej świadomym klientem i będziesz w stanie ocenić potencjał sprzętu przy okazji kolejnych zakupów. W przypadku produktów Apple często … Czytaj dalej Ekrany OLED w urządzeniach iPhone
Path
iPhone kolekcjonerski
iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Najpopularniejszym urządzeniem w ofercie Apple jest iPhone. Już od pierwszej generacji stanowi on symbol innowacji i niezawodności. Choć inauguracja serii miała miejsca w 2007 roku, czyli 17 lat temu, w branży technologicznej to jak cała wieczność. Nie ma też ani krzty przesady w stwierdzeniu, że przedstawienie tego modelu stanowiło przełomowe wydarzenie. Występ Steve’a Jobsa do … Czytaj dalej iPhone kolekcjonerski  – stare telefony Apple, które mogą być warte fortunę
Path
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online