Benchmarki nie pozostawiają złudzeń – nowy iPad Pro jest naprawdę wydajny!

iPad iClinica

Najnowsze, niedawno zapowiedziane iPady Pro zasilane układem M1 swoją premierę mają dopiero w przyszłym tygodniu, ale w Sieci pojawiły się już pierwsze testy wydajnościowe nowych urządzeń. Jest naprawdę nieźle! Nowy iPad Pro jest o połowę szybszy i wydajniejszy od swojego poprzednika, a w tyle pozostawia nawet MacBooka Pro z procesorem Intel Core i9.

 

iPad Pro 2021 – benchmarki

 

Od dawna słyszeliśmy, że procesor M1 ma być prawdziwą bestią, jeśli chodzi o wydajność. Pierwsze benchamarki iPada Pro to potwierdzają, gdyż w testach wypada on lepiej nawet najmocniejsze układy produkowane przez firmę Intel.

Poprzednie modele iPada są zostawione daleko w tyle, ale najbardziej zaskakuje fakt, że nowe Pro pokonują w testach wydajności nawet mocne MacBooki Pro z Intelem Core i9.

 

ipad pro 2021 benchmark

 

Geekbech dokonali sprawdzianu mocy, w którym zmierzające na rynek iPady Pro dostały wynik 1700 punktów dla jednego rdzenia, a w kategorii multi-core aż 7200. Oto, jak prezentują się wyniki innych wszystkich sprzętów:

  • iPad Pro 2021 M1: 7200 punktów
  • iPad Pro A12Z: 4656 punktów
  • iPad Air: 4246 punktów
  • MacBook Pro Intel Core i9: 6819 punktów
  • Mac mini M1: 7346 punktów
  • MacBook Air M1: 7580 punktów

Z tych liczb można łatwo wywnioskować, że nie był to tylko chwyt marketingowy i Apple nie kłamało podczas swojej ostatniej konferencji. Układ M1 to rzeczywiście ogromny skok jakościowy, który nie jest aktualnie osiągalny dla mocnych procesorów od AMD oraz Intela.

Gigant z Cupertino ma teraz spore pole do popisu, by mądrze spożytkować ogromny potencjał swoich tabletów. Podejrzewamy, że podczas corocznej konferencji WWDC 2021 Apple zaprezentuje nowy system iPadOS 15, który będzie sporym krokiem w tym kierunku.

Wiele aplikacji, jak chociażby Adobe Premiere powinny doczekać się nowych, pełnych wersji na iPady Pro. Będzie je obsługiwał ten sam procesor, który znajduje się w komputerach Apple, zatem ich obsługa nie powinna być jakimkolwiek problemem dla iPada.

Jeśli software będzie w stanie wykorzystać pełnie mocy hardware’u to najnowsze iPady Pro mogą naprawdę mocno namieszać na rynku i stać się ulubionymi urządzeniami profesjonalistów wielu branż.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online