Blog
iClinica>Blog>iPad>Benchmarki nie pozostawiają złudzeń – nowy iPad Pro jest naprawdę wydajny!

Benchmarki nie pozostawiają złudzeń – nowy iPad Pro jest naprawdę wydajny!

Najnowsze, niedawno zapowiedziane iPady Pro zasilane układem M1 swoją premierę mają dopiero w przyszłym tygodniu, ale w Sieci pojawiły się już pierwsze testy wydajnościowe nowych urządzeń. Jest naprawdę nieźle! Nowy iPad Pro jest o połowę szybszy i wydajniejszy od swojego poprzednika, a w tyle pozostawia nawet MacBooka Pro z procesorem Intel Core i9.

 

iPad Pro 2021 – benchmarki

 

Od dawna słyszeliśmy, że procesor M1 ma być prawdziwą bestią, jeśli chodzi o wydajność. Pierwsze benchamarki iPada Pro to potwierdzają, gdyż w testach wypada on lepiej nawet najmocniejsze układy produkowane przez firmę Intel.

Poprzednie modele iPada są zostawione daleko w tyle, ale najbardziej zaskakuje fakt, że nowe Pro pokonują w testach wydajności nawet mocne MacBooki Pro z Intelem Core i9.

 

ipad pro 2021 benchmark

 

Geekbech dokonali sprawdzianu mocy, w którym zmierzające na rynek iPady Pro dostały wynik 1700 punktów dla jednego rdzenia, a w kategorii multi-core aż 7200. Oto, jak prezentują się wyniki innych wszystkich sprzętów:

  • iPad Pro 2021 M1: 7200 punktów
  • iPad Pro A12Z: 4656 punktów
  • iPad Air: 4246 punktów
  • MacBook Pro Intel Core i9: 6819 punktów
  • Mac mini M1: 7346 punktów
  • MacBook Air M1: 7580 punktów

Z tych liczb można łatwo wywnioskować, że nie był to tylko chwyt marketingowy i Apple nie kłamało podczas swojej ostatniej konferencji. Układ M1 to rzeczywiście ogromny skok jakościowy, który nie jest aktualnie osiągalny dla mocnych procesorów od AMD oraz Intela.

Gigant z Cupertino ma teraz spore pole do popisu, by mądrze spożytkować ogromny potencjał swoich tabletów. Podejrzewamy, że podczas corocznej konferencji WWDC 2021 Apple zaprezentuje nowy system iPadOS 15, który będzie sporym krokiem w tym kierunku.

Wiele aplikacji, jak chociażby Adobe Premiere powinny doczekać się nowych, pełnych wersji na iPady Pro. Będzie je obsługiwał ten sam procesor, który znajduje się w komputerach Apple, zatem ich obsługa nie powinna być jakimkolwiek problemem dla iPada.

Jeśli software będzie w stanie wykorzystać pełnie mocy hardware’u to najnowsze iPady Pro mogą naprawdę mocno namieszać na rynku i stać się ulubionymi urządzeniami profesjonalistów wielu branż.


Podobne artykuły
Apple Pencil 2
Apple Pencil – 2 generacja
– Kto chce rysik? Musisz go wyciągać, odkładać, możesz go zgubić. Ble! Nikt nie chce rysika – powiedział Steve Jobs podczas pamiętnej prezentacji pierwszej generacji iPhone’a. Następcy założyciela Apple najwyraźniej nie podzielali tego punktu widzenia. Już w 2015 roku, czyli po upływie kilku lat od przytoczonego wystąpienia w ofercie amerykańskiej firmy pojawił się Apple Pencil. … Czytaj dalej Apple Pencil – 2 generacja
Path
Myszka do iPada
Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Gdy oczekujesz kompaktowej konstrukcji i wszechstronności, sięgasz po urządzenia mobilne. Z kolei jeśli w danym momencie potrzebujesz precyzji i bardziej zaawansowanych funkcji, niezastąpiony okaże się komputer. Każdy rodzaj sprzętu ma swoje wady oraz zalety. Należy zatem dysponować nim w zależności od okoliczności. Istnieją jednak sposoby, aby połączyć atuty urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Taki efekt może … Czytaj dalej Myszka do iPada – jak ją podłączyć?
Path
iPad nie chce się włączyć
iPad nie chce się włączyć – co zrobić?
Czasem słyszy się, że problemy z zacinaniem się sprzętu nie dotyczą środowiska Apple. To nie do końca prawda. „Jabłka” faktycznie charakteryzują się wyjątkową niezawodnością, ale nawet im zdarzają się chwile słabości. Tak bywa w przypadku urządzeń zaliczających się do wszystkich kategorii produktowych. Problemy techniczne mogą zatem wystąpić również w przypadku tytułowych iPadów. Gdy tablet nagle … Czytaj dalej iPad nie chce się włączyć – co zrobić?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online