Blog
iClinica>Blog>Macbook>Będzie większy iMac z lepszym procesorem? Trwają prace

Będzie większy iMac z lepszym procesorem? Trwają prace

Będzie jeszcze nowszy iMac z własnym procesorem Apple Silicon i z ekranem o większej przekątnej. Coś takiego możemy przeczytać w najnowszym newsletterze od Marka Gurmana z Bloomberga.

 

iMac 2021

 

Podczas tegorocznej konferencji Spring Loaded, która odbyła się w kwietniu mieliśmy okazję zobaczyć nowe, kolorowe iMaki napędzane układem M1.

Komputer ten ma to do siebie, że dobrze może się sprawdzać w warunkach domowych do podstawowych potrzeb, jednak brakuje w nim zastosowań dla profesjonalistów. Po pierwsze – procesor M1 nie jest najbardziej wydajną jednostką, a po drugie ekran o przekątnej 24 cali, który niektórym może po prostu nie wystarczyć do komfortowej pracy.

Dlatego też w Sieci od dłuższego czasu pojawią się informacje, że Apple pracuje nad większym, wydajniejszym iMakiem, który będzie bezpośrednim następcą iMaca Pro, który został niedawno wycofany ze sprzedaży.

Prace nad tym urządzeniem były na jakiś czas wstrzymane, jednak Apple wznowiło właśnie cały proces i iMac Pro właśnie jest w przygotowaniu.

Co do szczegółów dotyczących samego urządzenia to powinniśmy spodziewać się w nim procesora M1X albo M2X. Ekran ma mieć przekątną od 27 cali w górę. Podobno najbardziej prawdopodobne jest, że wielkość oscylować będzie w okolicach 30-32 cali.


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online