Będzie większy iMac z lepszym procesorem? Trwają prace

Będzie jeszcze nowszy iMac z własnym procesorem Apple Silicon i z ekranem o większej przekątnej. Coś takiego możemy przeczytać w najnowszym newsletterze od Marka Gurmana z Bloomberga.
iMac 2021
Podczas tegorocznej konferencji Spring Loaded, która odbyła się w kwietniu mieliśmy okazję zobaczyć nowe, kolorowe iMaki napędzane układem M1.
Komputer ten ma to do siebie, że dobrze może się sprawdzać w warunkach domowych do podstawowych potrzeb, jednak brakuje w nim zastosowań dla profesjonalistów. Po pierwsze – procesor M1 nie jest najbardziej wydajną jednostką, a po drugie ekran o przekątnej 24 cali, który niektórym może po prostu nie wystarczyć do komfortowej pracy.
Dlatego też w Sieci od dłuższego czasu pojawią się informacje, że Apple pracuje nad większym, wydajniejszym iMakiem, który będzie bezpośrednim następcą iMaca Pro, który został niedawno wycofany ze sprzedaży.
Prace nad tym urządzeniem były na jakiś czas wstrzymane, jednak Apple wznowiło właśnie cały proces i iMac Pro właśnie jest w przygotowaniu.
Co do szczegółów dotyczących samego urządzenia to powinniśmy spodziewać się w nim procesora M1X albo M2X. Ekran ma mieć przekątną od 27 cali w górę. Podobno najbardziej prawdopodobne jest, że wielkość oscylować będzie w okolicach 30-32 cali.