Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Będzie większy iMac z lepszym procesorem? Trwają prace

Będzie większy iMac z lepszym procesorem? Trwają prace

Będzie jeszcze nowszy iMac z własnym procesorem Apple Silicon i z ekranem o większej przekątnej. Coś takiego możemy przeczytać w najnowszym newsletterze od Marka Gurmana z Bloomberga.

 

iMac 2021

 

Podczas tegorocznej konferencji Spring Loaded, która odbyła się w kwietniu mieliśmy okazję zobaczyć nowe, kolorowe iMaki napędzane układem M1.

Komputer ten ma to do siebie, że dobrze może się sprawdzać w warunkach domowych do podstawowych potrzeb, jednak brakuje w nim zastosowań dla profesjonalistów. Po pierwsze – procesor M1 nie jest najbardziej wydajną jednostką, a po drugie ekran o przekątnej 24 cali, który niektórym może po prostu nie wystarczyć do komfortowej pracy.

Dlatego też w Sieci od dłuższego czasu pojawią się informacje, że Apple pracuje nad większym, wydajniejszym iMakiem, który będzie bezpośrednim następcą iMaca Pro, który został niedawno wycofany ze sprzedaży.

Prace nad tym urządzeniem były na jakiś czas wstrzymane, jednak Apple wznowiło właśnie cały proces i iMac Pro właśnie jest w przygotowaniu.

Co do szczegółów dotyczących samego urządzenia to powinniśmy spodziewać się w nim procesora M1X albo M2X. Ekran ma mieć przekątną od 27 cali w górę. Podobno najbardziej prawdopodobne jest, że wielkość oscylować będzie w okolicach 30-32 cali.


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online