Blog
iClinica>Blog>Macbook>Bardzo cienki i ze świeżym designem – nowy MacBook Air

Bardzo cienki i ze świeżym designem – nowy MacBook Air

Widać, że Apple nie zwalnia tempa i mocno pracuje nad odświeżeniem kolejnej linii swoich komputerów osobistych. Tym razem chodzi o MacBooka Air, który ma otrzymać nowy procesor, który jest następcą układu M1. Jon Prosser, znany leaker, którego informacje często się do tej pory sprawdzały, umieścił w Sieci rendery, które przedstawiają prawdopodobny wygląd nowych laptopów. Widać, że firma z Cupertino idzie w pastelowe kolory, tak, jak w przypadku nowych iMaców.

 

MacBook Air 2021

 

Wspomniany wcześniej leaker twierdzi, że otrzymał bardzo z wiarygodnego źródła fotografie, które przedstawiają nowe MacBooki. Nie wiemy na pewno, że chodzi o modele Air, ale jest to zdecydowanie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Niestety, nie jest nam dane, by obejrzeć zdjęcia, ale na ich podstawie powstały rendery, którymi podzielił się z nami Prosser.

 

macbook air 2021 premiera

 

Doskonale widać, że design urządzenia uległ sporemu odświeżeniu. Jedna cecha ma zdecydowanie wyróżniać opisywany model – będzie on bardzo cienką konstrukcję. Krawędzie będą płaskie i ścięte, jak w iPhone’ach 12 i iPadach Pro. Wokół ekranu znaleźć się mają białe ramki, a takim sam kolor otrzyma klawiatura, która zostanie delikatnie przeprojektowana.

Oprócz tego urządzenie ma posiadać dwa porty USB-C oraz złącze magnetyczne MagSafe.

MacBook Air ma być dostępny w aż siedmiu kolorach, takich samych w jakich możemy zobaczyć najnowszego iMaca, który został zaprezentowany podczas ostatniej konferencji Apple.

 

MacBook Air 2021 – premiera

 

Co do daty premiery to ta nie jest jeszcze znana. Bloomberg informował na początku tego roku, że urządzenie to może być dostępne w drugiej połowie 2021 roku lub ma początku 2022. Biorąc pod uwagę, że Ming-Chi Kuo w swoich ostatnich doniesieniach skłaniał się ku terminowi przyszłorocznemu możemy założyć, że ten scenariusz jest najbardziej prawdopodobny.

Komputer ma być ultracienki, lekki, ma posiadać mniejsze ramki wokół ekranu i ekran o przekątnej 13 cali.

 

macbook air 2021 cena

 

Urządzenie będzie napędzane procesorem M2, która posiadał będzie 16 rdzeni, co zdecydowanie zwiększy wydajność sprzętu.

Co ciekawe nowy MacBook Air ma być sprzętem z segmentu premium, a nie budżetowym, jak do tej pory. Powinniśmy zatem spodziewać się zdecydowanie wyższej ceny aniżeli w przypadku starszych modeli.


Podobne artykuły
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
O sprzęcie Apple można powiedzieć naprawdę wiele, ale na pewno nie to, że jest tani. Miłośnicy marki świadomie decydują się jednak na taką inwestycję. Podczas przeglądania dostępnych opcji zawsze można jednak poszukać okazji do zaoszczędzenia. Jednym ze sposobów jest zmiana ilości wbudowanej pamięci wewnętrznej. Wybór niższej konfiguracji często pozwala na zmniejszenie ceny końcowej przynajmniej o … Czytaj dalej Usuwanie niepotrzebnych plików z dysku MacBooka
Path
Zacinająca się klawiatura MacBook
Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Klawiatura stanowi jeden z najintensywniej eksploatowanych elementów laptopa. Służy ona do obsługi komunikatorów tekstowych, pakietu biurowego, wyszukiwarek internetowych, a także wielu innych narzędzi. Każdego dnia przyciski mogą być naciskane nawet kilka tysięcy razy. Inżynierowie Apple starają się zapewnić jak największą wytrzymałość w tej materii. Nie należy jednak oczekiwać stuprocentowej bezawaryjności. Pod wpływem różnorodnych czynników zawsze … Czytaj dalej Zacinająca się klawiatura w MacBook – przyczyny i jak naprawić?
Path
Jak zaktualizować MacBooka
Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Sprzęt Apple zawdzięcza swoją renomę wielu atutom. Jednym z nich bez wątpienia jest środowisko systemowe. Każda kategoria urządzeń działa w oparciu o własny system operacyjny. Niemniej można wskazać cechy łączące wszystkie pozycje z oferty. Wspólnym mianownikiem bez wątpienia jest niezawodność, wydajność i niepowtarzalna kultura pracy. W dużej mierze to zasługa systemu operacyjnego. Jeżeli chcesz korzystać … Czytaj dalej Jak zaktualizować MacBooka – uaktualnienie systemu MacOS?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online