Bardzo cienki i ze świeżym designem – nowy MacBook Air

Macbook iClinica

Widać, że Apple nie zwalnia tempa i mocno pracuje nad odświeżeniem kolejnej linii swoich komputerów osobistych. Tym razem chodzi o MacBooka Air, który ma otrzymać nowy procesor, który jest następcą układu M1. Jon Prosser, znany leaker, którego informacje często się do tej pory sprawdzały, umieścił w Sieci rendery, które przedstawiają prawdopodobny wygląd nowych laptopów. Widać, że firma z Cupertino idzie w pastelowe kolory, tak, jak w przypadku nowych iMaców.

 

MacBook Air 2021

 

Wspomniany wcześniej leaker twierdzi, że otrzymał bardzo z wiarygodnego źródła fotografie, które przedstawiają nowe MacBooki. Nie wiemy na pewno, że chodzi o modele Air, ale jest to zdecydowanie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Niestety, nie jest nam dane, by obejrzeć zdjęcia, ale na ich podstawie powstały rendery, którymi podzielił się z nami Prosser.

 

macbook air 2021 premiera

 

Doskonale widać, że design urządzenia uległ sporemu odświeżeniu. Jedna cecha ma zdecydowanie wyróżniać opisywany model – będzie on bardzo cienką konstrukcję. Krawędzie będą płaskie i ścięte, jak w iPhone’ach 12 i iPadach Pro. Wokół ekranu znaleźć się mają białe ramki, a takim sam kolor otrzyma klawiatura, która zostanie delikatnie przeprojektowana.

Oprócz tego urządzenie ma posiadać dwa porty USB-C oraz złącze magnetyczne MagSafe.

MacBook Air ma być dostępny w aż siedmiu kolorach, takich samych w jakich możemy zobaczyć najnowszego iMaca, który został zaprezentowany podczas ostatniej konferencji Apple.

 

MacBook Air 2021 – premiera

 

Co do daty premiery to ta nie jest jeszcze znana. Bloomberg informował na początku tego roku, że urządzenie to może być dostępne w drugiej połowie 2021 roku lub ma początku 2022. Biorąc pod uwagę, że Ming-Chi Kuo w swoich ostatnich doniesieniach skłaniał się ku terminowi przyszłorocznemu możemy założyć, że ten scenariusz jest najbardziej prawdopodobny.

Komputer ma być ultracienki, lekki, ma posiadać mniejsze ramki wokół ekranu i ekran o przekątnej 13 cali.

 

macbook air 2021 cena

 

Urządzenie będzie napędzane procesorem M2, która posiadał będzie 16 rdzeni, co zdecydowanie zwiększy wydajność sprzętu.

Co ciekawe nowy MacBook Air ma być sprzętem z segmentu premium, a nie budżetowym, jak do tej pory. Powinniśmy zatem spodziewać się zdecydowanie wyższej ceny aniżeli w przypadku starszych modeli.

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online