Blog
iClinicaPath BlogPath MacbookPath Bardzo cienki i ze świeżym designem – nowy MacBook Air

Bardzo cienki i ze świeżym designem – nowy MacBook Air

Widać, że Apple nie zwalnia tempa i mocno pracuje nad odświeżeniem kolejnej linii swoich komputerów osobistych. Tym razem chodzi o MacBooka Air, który ma otrzymać nowy procesor, który jest następcą układu M1. Jon Prosser, znany leaker, którego informacje często się do tej pory sprawdzały, umieścił w Sieci rendery, które przedstawiają prawdopodobny wygląd nowych laptopów. Widać, że firma z Cupertino idzie w pastelowe kolory, tak, jak w przypadku nowych iMaców.

 

MacBook Air 2021

 

Wspomniany wcześniej leaker twierdzi, że otrzymał bardzo z wiarygodnego źródła fotografie, które przedstawiają nowe MacBooki. Nie wiemy na pewno, że chodzi o modele Air, ale jest to zdecydowanie najbardziej prawdopodobnym scenariuszem. Niestety, nie jest nam dane, by obejrzeć zdjęcia, ale na ich podstawie powstały rendery, którymi podzielił się z nami Prosser.

 

macbook air 2021 premiera

 

Doskonale widać, że design urządzenia uległ sporemu odświeżeniu. Jedna cecha ma zdecydowanie wyróżniać opisywany model – będzie on bardzo cienką konstrukcję. Krawędzie będą płaskie i ścięte, jak w iPhone’ach 12 i iPadach Pro. Wokół ekranu znaleźć się mają białe ramki, a takim sam kolor otrzyma klawiatura, która zostanie delikatnie przeprojektowana.

Oprócz tego urządzenie ma posiadać dwa porty USB-C oraz złącze magnetyczne MagSafe.

MacBook Air ma być dostępny w aż siedmiu kolorach, takich samych w jakich możemy zobaczyć najnowszego iMaca, który został zaprezentowany podczas ostatniej konferencji Apple.

 

MacBook Air 2021 – premiera

 

Co do daty premiery to ta nie jest jeszcze znana. Bloomberg informował na początku tego roku, że urządzenie to może być dostępne w drugiej połowie 2021 roku lub ma początku 2022. Biorąc pod uwagę, że Ming-Chi Kuo w swoich ostatnich doniesieniach skłaniał się ku terminowi przyszłorocznemu możemy założyć, że ten scenariusz jest najbardziej prawdopodobny.

Komputer ma być ultracienki, lekki, ma posiadać mniejsze ramki wokół ekranu i ekran o przekątnej 13 cali.

 

macbook air 2021 cena

 

Urządzenie będzie napędzane procesorem M2, która posiadał będzie 16 rdzeni, co zdecydowanie zwiększy wydajność sprzętu.

Co ciekawe nowy MacBook Air ma być sprzętem z segmentu premium, a nie budżetowym, jak do tej pory. Powinniśmy zatem spodziewać się zdecydowanie wyższej ceny aniżeli w przypadku starszych modeli.


Podobne artykuły
Kalendarz świąt iPhone
Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Elektroniczny kalendarz stanowi nieodłączny element niezbędnika ludzi zorganizowanych. Umiejętne zarządzanie czasem jednak nie tylko usprawnia wypełnianie swoich obowiązków, ale również umożliwia znalezienie więcej przestrzeni na życie prywatne. Okazuje się, że iPhone posiada natywną funkcję przypominającą o rozmaitych świętach. Dzięki temu będziesz w stanie zawczasu przygotować się do celebracji albo zaplanować dzień ustawowo wolny od pracy. … Czytaj dalej Używanie kalendarza świąt na iPhonie, Macu i iPadzie
Path
MacBook M3
Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Wydawało się, że iPhone’y i zegarki zaprezentowane we wrześniu mogą domknąć tegoroczny kalendarz wydawniczy Apple. Okazało się jednak, że kalifornijski producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W poniedziałek 30 października odbyła się konferencja okraszona tytułem „Scary Fast”. Przedstawione zostały procesory M3, M3 Pro oraz M3 Max. Większość dotychczasowych linii komputerów doczekała się kontynuacji. Przyszłość jednej … Czytaj dalej Konferencja Apple „Scary Fast” za nami. Procesory M3 oficjalnie zaprezentowane
Path
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Apple od lat kreuje swój wizerunek w dość ekstrawagancki sposób. Marka nie stroni od decyzji i oświadczeń, które wywołują skrajne emocje. To sprawia, że czasem trudno ocenić czy jakiś pogląd na temat „jabłek” jest prawdą, miejską legendą czy buńczucznym sloganem reklamowym. Jedna z etykiet przyczepionych do sprzętu Apple dotyczy wysokich standardów bezpieczeństwa. Wedle obiegowej opinii … Czytaj dalej Jak chronić MacBooka przed wirusami?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online