Apple zmuszone domówić układy A13, by zaspokoić zapotrzebowanie na iPhone 11?

iPhone iClinica

W Sieci krążą już pierwsze informacje na temat procesora A14, która zasilał będzie iPhone’y 12. Ma być on piekielnie wydajny w porównaniu do układów, które lądują aktualnie w smartfonach. Jednak okazuje się, że amerykański gigant zwrócił się do firmy TSMC, czyli producenta tych układów, aby zwiększyli oni produkcję układów A13.

 

Spory popyt na iPhone 11

 

Okazuje się, że firma Apple nie spodziewała się aż tak wysokiej sprzedaży iPhone’a 11. Popyt na urządzenie jest bardzo dużo, a podaż za nim nie nadąża. Stąd w korporacji pojawił się pomysł, aby zaradzić coś na ten problem, stąd decyzja o zwiększeniu produkcji układów A13, które są motorem napędowym zeszłorocznych telefonów.
Redaktorzy firmy Bloomberg wskazują, że w globalnym ujęciu zdecydowany prym wiedzie właśnie podstawowa wersja flagowca od Apple. Natomiast w Chinach obok niego, świetnie radzi sobie także iPhone 11 Pro.

 

iPhone SE 2 zamieszany w sprawę?

 

Jednak zwiększenie produkcji nie musi być tylko związane z większym niż zakładano zapotrzebowaniem na „jedenastki”. Podobno już w lutym ma ruszyć produkcja wyczekiwanego iPhone’a SE 2, który także będzie wyposażony w układ A13 Bionic.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online