Apple zmienia strategię – nie będzie się już trzymać sztywno kursu dolara

Apple iClinica

Czyżby szykowały się obniżki cen urządzeń Apple w niektórych krajach? Tim Cook stwierdził, iż firma „przemyśli strategię wyceniania iPhone’ów poza Stanami Zjednoczonymi”, co powinno wpłynąć korzystnie na ich cenę w niektórych krajach.

 

Tańsze iPhone’y

 

Szef Apple udzielił wywiadu Reutersowi po ogłoszeniu wyników finansowych związanych z czwartym kwartałem 2018 roku. Zapowiedział on w nim, że firma planuje przemyśleć strategię stosowaną do wyceniania swoich urządzeń na rynki inne niż amerykański. Do tej pory gigant z Cupertino dość sztywno trzymał się kursu dolara przy wycenie urządzeń na wiele rynków. Powodowało to, że wraz ze wzrostem kursu dolara analogicznie iPhone’y także drożały, zwłaszcza na rynkach wschodzących. To tam przede wszystkim dało się odczuć wzrastające ceny urządzeń, bo waluty tych krajów słabły mocno względem dolara amerykańskiego.

Cook zapowiedział, że firma ma zamiar zacząć mocniej zwracać uwagę na czynniki oraz warunki makroekonomiczne, które panują na danych rynkach. Powinno to spowodować, iż ceny urządzeń spadną, co powinno wpłynąć pozytywnie na sprzedaż urządzeń.

Jednak z wywiadu nie dowiedzieliśmy się niczego konkretnego, jak na przykład kiedy zapowiadane zmiany wejdą w życiu lub jakich państw będzie ona konkretnie dotyczyła.

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online