Blog
iClinicaPath BlogPath ApplePath Apple zmienia strategię – nie będzie się już trzymać sztywno kursu dolara

Apple zmienia strategię – nie będzie się już trzymać sztywno kursu dolara

Czyżby szykowały się obniżki cen urządzeń Apple w niektórych krajach? Tim Cook stwierdził, iż firma „przemyśli strategię wyceniania iPhone’ów poza Stanami Zjednoczonymi”, co powinno wpłynąć korzystnie na ich cenę w niektórych krajach.

 

Tańsze iPhone’y

 

Szef Apple udzielił wywiadu Reutersowi po ogłoszeniu wyników finansowych związanych z czwartym kwartałem 2018 roku. Zapowiedział on w nim, że firma planuje przemyśleć strategię stosowaną do wyceniania swoich urządzeń na rynki inne niż amerykański. Do tej pory gigant z Cupertino dość sztywno trzymał się kursu dolara przy wycenie urządzeń na wiele rynków. Powodowało to, że wraz ze wzrostem kursu dolara analogicznie iPhone’y także drożały, zwłaszcza na rynkach wschodzących. To tam przede wszystkim dało się odczuć wzrastające ceny urządzeń, bo waluty tych krajów słabły mocno względem dolara amerykańskiego.

Cook zapowiedział, że firma ma zamiar zacząć mocniej zwracać uwagę na czynniki oraz warunki makroekonomiczne, które panują na danych rynkach. Powinno to spowodować, iż ceny urządzeń spadną, co powinno wpłynąć pozytywnie na sprzedaż urządzeń.

Jednak z wywiadu nie dowiedzieliśmy się niczego konkretnego, jak na przykład kiedy zapowiadane zmiany wejdą w życiu lub jakich państw będzie ona konkretnie dotyczyła.

 


Podobne artykuły
visionOS
visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Każde urządzenie potrzebuje systemu operacyjnego odpowiadającego za wyznaczenie środowiska, w którym wszystkie funkcje i narzędzia będą mogły działać w określony sposób. Nie inaczej jest w przypadku Apple Vision Pro. Specjalnie z myślą o goglach powstało środowisko visionOS. Zobacz czego możesz się spodziewać po tym rozwiązaniu. visionOS – czym jest? visionOS to system operacyjny stworzony przez … Czytaj dalej visionOS – nowy system operacyjny z myślą o goglach Apple Vision Pro
Path
Apple Vision Pro
Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Amerykański producent zanotował bardzo mocny początek roku. Po upływie kilku miesięcy od oficjalnej zapowiedzi ukazały się w końcu gogle Apple Vision Pro. W drugiej połowie stycznia klienci ze Stanów Zjednoczonych otrzymali możliwość składania zamówień, a już 2 lutego pierwsi szczęśliwcy odebrali wyczekiwane przesyłki. Z pozoru mogłoby się wydawać, że to tylko kolejne okulary VR, których przecież … Czytaj dalej Apple Vision Pro – czym jest i na czym polega?
Path
Apple GPT
Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Ostatni rok upływał pod znakiem dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji. Z całą pewnością ta tendencja będzie się utrzymywać przez dłuższy czas. W 2024 roku można spodziewać się jeszcze większej dawki innowacji w tej dziedzinie. Dotychczasowe doświadczenia wyraźnie dowodzą już, że nie ma sztucznej inteligencji do wszystkiego. Powstają rozwiązania stworzone z myślą o konkretnym zakresie funkcjonalności. Jedne … Czytaj dalej Apple GPT – czyli sztuczna inteligencja na iOS
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online