Blog
iClinica>Blog>Apple>Apple zmienia strategię – nie będzie się już trzymać sztywno kursu dolara

Apple zmienia strategię – nie będzie się już trzymać sztywno kursu dolara

Czyżby szykowały się obniżki cen urządzeń Apple w niektórych krajach? Tim Cook stwierdził, iż firma „przemyśli strategię wyceniania iPhone’ów poza Stanami Zjednoczonymi”, co powinno wpłynąć korzystnie na ich cenę w niektórych krajach.

 

Tańsze iPhone’y

 

Szef Apple udzielił wywiadu Reutersowi po ogłoszeniu wyników finansowych związanych z czwartym kwartałem 2018 roku. Zapowiedział on w nim, że firma planuje przemyśleć strategię stosowaną do wyceniania swoich urządzeń na rynki inne niż amerykański. Do tej pory gigant z Cupertino dość sztywno trzymał się kursu dolara przy wycenie urządzeń na wiele rynków. Powodowało to, że wraz ze wzrostem kursu dolara analogicznie iPhone’y także drożały, zwłaszcza na rynkach wschodzących. To tam przede wszystkim dało się odczuć wzrastające ceny urządzeń, bo waluty tych krajów słabły mocno względem dolara amerykańskiego.

Cook zapowiedział, że firma ma zamiar zacząć mocniej zwracać uwagę na czynniki oraz warunki makroekonomiczne, które panują na danych rynkach. Powinno to spowodować, iż ceny urządzeń spadną, co powinno wpłynąć pozytywnie na sprzedaż urządzeń.

Jednak z wywiadu nie dowiedzieliśmy się niczego konkretnego, jak na przykład kiedy zapowiadane zmiany wejdą w życiu lub jakich państw będzie ona konkretnie dotyczyła.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online