Blog
iClinica>Blog>Apple>Apple zarejestrowało w Polsce znak towarowy Apple Card. Wkrótce pojawi się u nas?

Apple zarejestrowało w Polsce znak towarowy Apple Card. Wkrótce pojawi się u nas?

W marcu tego roku gigant z Cupertino zaprezentował swoją autorską kartę kredytową, która różni się nieco od standardowych kart tego typu. Początkowo zakładano, że Apple Card trafi w tym roku jedynie na rynek amerykański, mogliśmy spodziewać się, że z czasem pojawi się także w Polsce. Okazuje się, że wydarzyć się to może nieco szybciej niż pierwotnie zakładaliśmy.

 

Apple Card w Polsce

 

Apple Card to karta, którą amerykańska firma przygotowała wspólnie z MasterCard oraz bankiem Goldman Sachs.

Pisaliśmy już na temat Apple Card, teraz przypomnimy tylko najistotniejsze funkcje związane z tą kartą:

  • działa we wszystkich miejscach, które akceptują płatność za pomocą Apple Pay,
  • karta ma także swoją wirtualną wersję dostępną z poziomu aplikacji Wallet,
  • fizyczna karta stworzona jest z tytanu i płatność nią możliwa jest w każdym miejscu, w którym można płacić za pomocą karty płatniczej,
  • działa z usługą promocyjną Daily Cash – dzięki niej po każdej transakcji dokonanej za pomocą Apple Card możemy spodziewać się częściowego zwrotu pieniędzy na swoje konto – do 2% kwoty transakcji. Za transakcje dokonywane bezpośrednio w Apple (Apple Store, sklep internetowy Apple) może spodziewać się zwrotu do 3%.
  • karta ma bardzo minimalistyczny design – zawiera jedynie logo Apple, Goldman Sachs oraz MasterCard. Do tego tylko jeszcze imię i nazwisko posiadacza.
  • nie ma na niej nadruku numeru karty, kodu CVV czy daty wygaśnięcia. Wszelkie takie informacje możemy odszukać w aplikacji Wallet.

 

Apple Card

 

Jako dowód na to, że firma Apple może wkrótce wprowadzić Apple Card na inne rynki niż amerykański, możemy traktować fakt, iż Apple wystosowało wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego, który został złożony w Hong Kongu oraz wielu krajach europejskich. Zastrzeżone zostały znak tekstowy oraz graficzno-tekstowe. Wniosek został złożony w takich państwach, jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Co wydaje się być interesujące, Apple także wnioskowało o zastrzeżenie znaku towarowego Apple Cash. Jest to usługa, która pozwala na szybkie i proste wysyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami urządzeń Apple. Apple Cash póki co dostępne jest jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

Kiedy Apple Card w Polsce?

 

Póki co wiemy tylko o oficjalnym wejściu Apple Card na teren Stanów Zjednoczonych, co powinno mieć miejsce „latem tego roku”. Na ten moment nie ma żadnej informacji o tym, kiedy usługa mogłaby pojawić się w innych miejscach.

Jednak rejestracja znaku towarowego na terenie tak wielu państw świadczy o tym, iż gigant z Cupertino na pewno ma w planach dalszą ekspansję swojej karty płatniczej. Firma na pewno zauważyła, iż Apple Pay, które trafia co chwilę na nowe rynki, świetnie sobie radzi. Dzięki temu może już w przyszłym roku będziemy świadkami premiery Apple Card na terenie naszego kraju. Choć to wszystko zależy od tego, jak karta od Apple przyjmie się na rynku amerykańskim.

 

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online