Apple zarejestrowało w Polsce znak towarowy Apple Card. Wkrótce pojawi się u nas?

Apple iClinica

W marcu tego roku gigant z Cupertino zaprezentował swoją autorską kartę kredytową, która różni się nieco od standardowych kart tego typu. Początkowo zakładano, że Apple Card trafi w tym roku jedynie na rynek amerykański, mogliśmy spodziewać się, że z czasem pojawi się także w Polsce. Okazuje się, że wydarzyć się to może nieco szybciej niż pierwotnie zakładaliśmy.

 

Apple Card w Polsce

 

Apple Card to karta, którą amerykańska firma przygotowała wspólnie z MasterCard oraz bankiem Goldman Sachs.

Pisaliśmy już na temat Apple Card, teraz przypomnimy tylko najistotniejsze funkcje związane z tą kartą:

  • działa we wszystkich miejscach, które akceptują płatność za pomocą Apple Pay,
  • karta ma także swoją wirtualną wersję dostępną z poziomu aplikacji Wallet,
  • fizyczna karta stworzona jest z tytanu i płatność nią możliwa jest w każdym miejscu, w którym można płacić za pomocą karty płatniczej,
  • działa z usługą promocyjną Daily Cash – dzięki niej po każdej transakcji dokonanej za pomocą Apple Card możemy spodziewać się częściowego zwrotu pieniędzy na swoje konto – do 2% kwoty transakcji. Za transakcje dokonywane bezpośrednio w Apple (Apple Store, sklep internetowy Apple) może spodziewać się zwrotu do 3%.
  • karta ma bardzo minimalistyczny design – zawiera jedynie logo Apple, Goldman Sachs oraz MasterCard. Do tego tylko jeszcze imię i nazwisko posiadacza.
  • nie ma na niej nadruku numeru karty, kodu CVV czy daty wygaśnięcia. Wszelkie takie informacje możemy odszukać w aplikacji Wallet.

 

Apple Card

 

Jako dowód na to, że firma Apple może wkrótce wprowadzić Apple Card na inne rynki niż amerykański, możemy traktować fakt, iż Apple wystosowało wniosek o zastrzeżenie znaku towarowego, który został złożony w Hong Kongu oraz wielu krajach europejskich. Zastrzeżone zostały znak tekstowy oraz graficzno-tekstowe. Wniosek został złożony w takich państwach, jak: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy.

Co wydaje się być interesujące, Apple także wnioskowało o zastrzeżenie znaku towarowego Apple Cash. Jest to usługa, która pozwala na szybkie i proste wysyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami urządzeń Apple. Apple Cash póki co dostępne jest jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych.

 

Kiedy Apple Card w Polsce?

 

Póki co wiemy tylko o oficjalnym wejściu Apple Card na teren Stanów Zjednoczonych, co powinno mieć miejsce „latem tego roku”. Na ten moment nie ma żadnej informacji o tym, kiedy usługa mogłaby pojawić się w innych miejscach.

Jednak rejestracja znaku towarowego na terenie tak wielu państw świadczy o tym, iż gigant z Cupertino na pewno ma w planach dalszą ekspansję swojej karty płatniczej. Firma na pewno zauważyła, iż Apple Pay, które trafia co chwilę na nowe rynki, świetnie sobie radzi. Dzięki temu może już w przyszłym roku będziemy świadkami premiery Apple Card na terenie naszego kraju. Choć to wszystko zależy od tego, jak karta od Apple przyjmie się na rynku amerykańskim.

 

 

Prześlij komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Konsultant online