Blog
iClinicaPath BlogPath iPhonePath Apple z własną kartą kredytową w 2019 roku?

Apple z własną kartą kredytową w 2019 roku?

Z doniesień The Wall Street Journal wynika, że w roku 2019 możemy spodziewać się premiery nowej karty kredytowej. Miałaby ona powstać we współpracy Apple oraz Goldman Sachs, czyli jednego z największych banków inwestycyjnych na Świecie. Karta działałaby pod nazwą Apple Pay.

Karta kredytowa Apple Pay ma zastąpić zakupową Barclaycard

 

Póki co Apple rekomenduje korzystanie z karty przygotowanej we współpracy z Barclays, brytyjskim hegemonem finansowym. Dzięki tej karcie z jednej strony daje możliwość zaciągniecie kredytu bez odsetek na urządzenia Apple oraz program oszczędnościowi, który polega na zbieraniu punktów. Po zebraniu 2500 takich punktów, możemy zamienić je np. na 25$ na zakupy na stronie Apple.

Najprawdopodobniej Goldman Sachs zaproponowało Apple ciekawsze warunki współpracy, stąd ich negocjacje. Z doniesień wynika, że obu firmom zależy na tym projekcie. Apple chce rozwinąć swą usługę Apple Pay, a Goldman trafić do użytkowników sprzętów z nadgryzionym jabłkiem poprzez ofertę kredytów na te urządzenia.

 

apple pay

 

Przede wszystkim wygoda użytkowników

 

Z informacji, które dostarcza nam samo Apple, klienci bardzo chętnie korzystają z płatności Apple Pay, ale wzrost na przestrzeni lat nie jest zadowalający. Stąd działania, które gigant z Cupertino chce wdrożyć w roku 2019. Skoro chętnych na korzystanie jest tak wielu, to powinna być ona jak najwygodniejsza dla użytkowników. Już teraz dzięki Apple Pay Cash pozwala na wysyłanie sobie pieniędzy za pośrednictwem iMessage. Transakcje mają być jeszcze bardziej intuicyjne, powodując, że użytkownik nie musi się nawet nad nimi zastanawiać.

Transakcje mają kojarzyć się z Apple oraz działać w tle i być nieinwazyjne dla klientów, ale szczegóły poznamy dopiero za jakiś czas. Ale bardzo prawdopodobnym jest, że karta kredytowa Apple Pay stworzona we współpracy z Goldman Sachs pojawi się już na rynku w przyszłym roku.

 


Podobne artykuły
iPhone 14 Pro
iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Już 12 września o godzinie 19:00 polskiego czasu rozpocznie się prezentacja, podczas której światło dzienne ujrzą nowe produkty. Gwoździem programu bez wątpienia będzie nowa generacja iPhone’ów. Choć producent nie odsłania kart przed premierą, wielu informacji nie udało się utrzymać w tajemnicy. Po przedstawieniu „czternastek” w ubiegłym roku regularnie pojawiały … Czytaj dalej iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max) – wszystko co wiemy przed premierą
Path
iPhone czy Huawei
iPhone czy Huawei?
Już od wielu lat Stany Zjednoczone i Chiny prężnie rywalizują ze sobą na płaszczyźnie technologicznej i gospodarczej. Niebagatelną rolę w tym wyścigu zbrojeń odgrywają czołowi producenci urządzeń mobilnych. Pozycja Apple i Huawei może z powodzeniem posłużyć jako metafora sporu między mocarstwami. Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest ucieleśnieniem amerykańskiego indywidualizmu i innowacji opartej na wartościach … Czytaj dalej iPhone czy Huawei?
Path
iPhone vs Oppo
iPhone vs Oppo
Jeżeli sformułowanie „Made in China” nadal kojarzy się komuś z tandetą, warto czym prędzej zweryfikować swoje poglądy. W ostatnich latach obserwujemy szeroko zakrojoną ekspansję chińskich firm technologicznych. O ile Xiaomi i Huawei zdążyły zbudować już sporą rozpoznawalność, o tyle takie marki jak Oppo zdecydowanie zasługują na więcej rozgłosu. Smartfony spod tego szyldu nie od dziś … Czytaj dalej iPhone vs Oppo
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online