Blog
iClinica>Blog>Apple>Apple z kolejnymi rekordami sprzedaży, jednak nie w segmencie smartfonów

Apple z kolejnymi rekordami sprzedaży, jednak nie w segmencie smartfonów

Amerykańska firma Apple ogłosiła swoje oficjalne wyniki sprzedaży za drugi kalendarzowy kwartał roku 2019. Przychody korporacji wyniosły dokładnie 53,8 miliarda dolarów amerykańskich, co znaczy, że odnotowano wzrost o 1% względem analogicznego okresu w roku poprzednim. Te liczby powodują, że kwartał ten był najlepszym drugim kwartałem roku w całej historii firmy.

 

Apple 2019 liczby

 

Rekordowy kwartał Apple zawdzięcza w głównej mierze wzrostowi przychodów w sektorze usług, który również okazał się najlepszy w historii firmy. Oprócz tego wzrostem sprzedaży pochwalić się mogą urządzenia ubierana, jak Beats, AirPods czy Apple Watch. Ponadto nieźle sprzedawały się Maci oraz iPady.

Natomiast gorzej jest w segmencie związanym ze sprzedażą iPhone’ów, których sprzedaż spadła o 12% względem analogicznego okresu w 2018 roku.

Tim Cook podczas rozmów z akcjonariuszami i analitykami wskazywał, że trend związany ze spadkiem sprzedaży iPhone’ów zaczął wyhamowywać i firma z optymizmem patrzy w przyszłość i widzi potencjał do wzrostu sprzedaży w najbliższych miesiącach. Wiąże się to ze wzrostem bazy użytkowników iPhone’ów. Według nieoficjalnych szacunków w bazie użytkowników jest teraz ponad 950 milionów osób.

Z jednej strony spory spadek sprzedaży iPhone’ów i znaczący wzrost w innych segmentach doprowadziły do tego, iż po raz pierwszy od siedmiu lat przychody ze sprzedaży iPhone’ów stanowiły mniej niż 50% przychodu całej firmy.

 

apple sprzedaz 2019

 

Jak dokładnie procentowo wygląda podział sprzedaży w każdym z segmentów Apple:

  • iPhone – 26 miliardów (-12%)
  • iPad – 5 miliardów (+8%)
  • Mac – 5,8 miliarda (+11%)
  • Akcesoria – 5,5 miliarda (+48%)
  • Usługi – 11,5 miliarda (+13%)

 

Sprzedaż z podziałem na regiony:

 

apple sprzedaz regiony

 

Na zakończenie warto podkreślić, iż w poprzednim kwartale marża Apple wyniosła 37,6%, co powoduje zauważalny, delikatny spadek, gdyż rok temu wynosiła ona 38,3%.

 


Podobne artykuły
Wymiana urządzenia Apple
Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Technologie mobilne rozwijają się w ekspresowym tempie. Kilkuletni telefon bywa już określany jako urządzenie przestarzałe. W tej sytuacji trzeba od czasu do czasu wymienić swojego smartfona na nowszy model, aby pozostać na czasie. Miłośnicy nowinek technicznych mają w zwyczaju co roku kupować premierowego iPhone’a. Zupełnie odmienne podejście reprezentują osoby, które pozostają przy jednym smartfonie dopóki … Czytaj dalej Wymiana urządzenia Apple. Na czym polega Apple trade in?
Path
Siri iPhone
Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Określenie „smart” pozwala na wyraźne oddzielenie współczesnych urządzeń mobilnych od starych telefonów komórkowych. Ze względu na mnogość dostępnych funkcji nowoczesne smartfony stały się niezwykle funkcjonalnym sprzętem służącym do swoistej obsługi życia codziennego. Ta wszechstronność objawia się w wielu wymiarach. Jednym z nich jest dostęp do inteligentnego asystenta głosowego. Siri w iPhone – czym jest? Tytułowa … Czytaj dalej Siri w iPhone – co to jest i jak z niej właściwie korzystać?
Path
Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Do amerykańskiego producenta przylgnęło przynajmniej kilka łatek. Niektóre zostały wykreowane świadomie w toku działań marketingowych. Inne zostały utrwalone bardziej przez konsumentów, a czasem nawet krytyków. Za cechy charakterystyczne urządzeń Apple uchodzi między innymi wydajność, stylowy design, a także wygórowane ceny. O ile pierwsze dwie właściwości bez wątpienia należy odbierać pozytywnie, o tyle kwestia wysokich kosztów … Czytaj dalej Dlaczego sprzęt Apple jest drogi?
Path

Dodaj komentarz

Twoja ocena

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są obowiązkowe.

Konsultant online